Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şehir bisikleti üzerinde neler yapılabilir ??

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında Barış C. Şentürk tarafından paylaşıldı.

1. Barış C. Şentürk

Barış C. Şentürk Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Tüm herkese merhabalar,
    Yaklaşık 2 hafta önce Carraro sportive 227 modelini aldım. Bisiklet gayet güzel ancak sorun bende çıktı. Bisikletten sıkıldım. İki hafta kullanıp sıkıntıdan satmak gibi bir şey yapmak istemiyorum. Kafamda dönen dolaşan çok fazla şey var ve bunları burada yazıp ne kadar mantıklı olduğunu tartışmak adına konuyu açtım. Bisiklette yapmak istediğim değişiklikleri baştan yazayım, bu olmaz dedikleriniz varsa söyleyin, açıklık getirelim.
    --Bisikleti işe gidip gelme amaçlı kullanacaktım (güya) fakat sıkılınca insan ne kadar yaratıcı onu anladım. Bisikleti çamura vs çekinmeden sokmayı planlıyorum bu yüzden hd frenli almıştım. Yarım yamalak bir cyclocross'a benzeri bir şey düşündüm. Hafif arazi,uzun turlar,ağırlık vs. için.
    Şuanlık park ayağını ve pedalları çıkardım.
    1- Spd pedal takacağım.
    2-Düz karbon maşa takacağım.
    3- Drop-bar gidon olur mu ?
    4-Drop bar gidon olursa nasıl olacak, hazırları var mıdır ?
    5-Rulmanlı bir jant seti almayı düşünüyorum, çok abartmadan tavsiye verirseniz iyi olur.
    6-Bisikleti çatlatana kadar kullanacam, biraz fazla beraber olacağız anlayacağınız. Başka hangi değişikliklere gidebilirim, öneri tavsiye vs her türlü şeye açığım.
    Herkese şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum

Bir de alacağım düz maşa ve jant seti hd frene uyumlu olmalı sanırım. Ona göre neler yapabiliriz ?