Şehir bisikleti tavsiyesi

Tavsiyeniz hangi bisikletten yana...

• Toplam katılım
    14
Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar merhaba... Forumunuza yeni katıldım... Şehir bisikleti almayı düşünüyorum... Alanya'da ikamet ediyorum... Birkaç bisiklet buldum... Bisikletler hakkında pek bir bilgim yoktur... O yüzden siz bisiklet severlerin düşüncelerini almak istiyorum. Aşağıdaki üç bisiklet için ne düşünüyorsunuz ? Ayrıca 5 yaşında oğlum var. Hafta sonları oğlumu da alıp dolaşmak istiyorum. Çocuklar için sele satılıyor diye duydum... Ve mümkün olduğu kadar göbekten vites düşünüyorum... Tavsiyeniz hangi bisikletten yana olurdu ?

Salcano Alanya M 28 Jant Bisiklet 2015
Carraro Julianna
Carraro Country Man

Bu arada rahatlık olarak sanırım Alanya ve Country Man daha rahat gibi... Koltukları yaylı sanırım. Düşünceniz nedir? Ya da başka bir marka tavsiyeniz var mı?

Scudo

özlemalikaan

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
mehmet ali
Bisiklet
Sedona
Decathlona da bakabilirsiniz

SerhatAtan

Aktif Üye
Tepki
289
Bisiklet
Dahon
Şu sıralar göbekten vitese sahip sistemler ilgimi çektiği için ben göbekten vitesli olan modeli öneririm. Ama orada model bu şekilde. Salcano ve Carraro.

Eğer ki daha klasik bir tarz hoşunuza gidiyorsa Carraro derim. Ama Alanya'da güzel duruyor.

Açıkçası Alanya hakkında bilgi sahibi olanlar görüşlerini yazarsa gerçekten iyi olur.

Takip edeceğim bir konu.:)

msyalgn

Üye
Tepki
48
İsim
Mustafa
Bisiklet
b'Twin
Bence decathlona bakın. Bende yeni aldım, yukarıdaki bisikletleri çok araştırdım çok baktım. Fakat en mantıklı ve en çok seçenek decathlonda.

hidromek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.117
İsim
Vedat S
Bisiklet
Carraro
Yanlış hatırlamıyorsam decathlon da göbekten vitesli şehir bisikleti yoktu uygun fiyatlı olarak elinizde maalesef iki marka kalıyor Carraro ve salcano

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Tabi ki Carraro Country Man ;) Gerçi o 26 jant sanıyorum, yine de vitesleri ile öne çıkıyor. Juliana bayan bisikleti zaten, Juliet modelinin farklı versiyonu :) Eşime Juliet aldık, göbekten vitesli öneriyorum. Zaman zaman alışverişe pazara markete eşimin bisikleti ile gidiyorum. Çok keyifli :D

Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
Peki Salcano 7 vites göbekten, carraro country man 3 vites göbekten... Fark büyük mü sizce ?

cervèlo

Üye
Tepki
75
İsim
Burak
Bisiklet
Sedona
Dostum uğraşma hiç paran a kıy biraz kendine Merida şehir-tur bisikleti al. Merida sahibi olduğun zaman her yolun her metresinde ne kadar doğru tercih yaptığını anlayacaksin

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
@serkankaanuygur Göbekten vites olmamakla birlikte Sedona 410 öneririm. Ben 310 kullanıyorum, 410'la ilgili güzel bir inceleme var forumda. Fiyat sizin verdiğiniz modellerden azıcık yukarıda ama değer bence :)

Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
Ben memurum arkadaşlar bana bu tarzlar söylediğiniz tarzlar yani merida ve sedona gitmez... Böyle çamurluklu falan olması lazım ki üstümüz falan batmasın... Yoksa tavsiyeniz hafta sonları için harika ama...

topraq14

Üye
Tepki
3
İsim
emrah
Aynen bende işe gitgel yaparken kullanıcam çamurluk mevzusundan dolayı bu modellere bakıyorum.Başka tavsiyeleri olan var mı acaba?

Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
@topraq14 Kardeş birbirimize yardımcı olalım istersen... Bulduklarımızı birbirimize yollayalım... Bilmiyorum ama belki daha iyi olur böylesi... Ben sürüşü rahat, çamurluklu, selesi mümkün ise yaylı, mümkün olduğunca da göbekten vitesli bisikletlere bakıyorum. Araştırma içindeyim. Eğer sana uyarsa telefon numaramı vereyim whatsapp'tan sana bulduklarımı yazayım... 0 554 5445449... Salcano bakmıyorum bana çok adi gibi geliyor...Tabiki bu benim düşüncem...

SerhatAtan

Aktif Üye
Tepki
289
Bisiklet
Dahon
@serkankaanuygur

Alanya 7 vites değil. Nexus 3 sistem var üzerinde.

Salcano'nun elektrik destekli bisikleti olan Antalya modelinde Nexus 7 sistem kullanılıyor.

Yani Alanya ve Country Man aynı vites sistemini kullanıyorlar.

Alanya'yı ben de düşünmeye başladım yavaştan; zira bisikletimi sattım ve bisiklet arıyorum. Göbekten vitesli bisikletlerin neredeyse tam bakımsız olması ve oldukça da uzun ömürlü olmaları sebebiyle ilgileniyorum. Gözüm Gazelle, Batavus gibi markalarda ama isimlerinin hakkını veriyorlar doğrusu etikette. Alanya şimdilik fiyat yönünden daha cazip. Acelem yok, nasılsa sezonda değiliz.

Hatta hepsiburada'da 949 TL, kargo bedava.

Bu arada buradaki arkadaşların da fikirlerinden faydalanmak isterim. Meselâ alacak olsanız Alanya'nın M'mi yoksa L modelini mi tavsiye edersiniz? L kadro bu tarz şehir bisikleti için daha iyi olur diyen de var, bayan bisikleti alma diyen de. Ama hem iniş-binişler ve hem de pratiklik açısından ayrıca hem de görünüş açısından L kadro samimi olmalıyım ki bana göre M kadrodan daha güzel duruyor. Ki 2. el sitelerindeki çoğu Gazelle ve Batavus'ta L kadro. Yani arası açık olanlardan.

Bilemedim.. :)

a.eser

Üye
Tepki
1
İsim
Ahmet
Merhaba arkadaşlar, yeni konu açmak istemedim. Bende klasik tarz bisiklet bakıyorum. Yaşım 35 kullanımı rahat olsun diye bu tarz istedim. Genelde şehir içinde kullanacağım. 2. el ilanlarinda çok denk geliyor. Bu tarzlar genelde göbekten vitesli galiba. Batavus kullanan var mı acaba aranızda? Oturduğum yere yakın bir yerde Nexus 8 vitesli denk geldi. Yada başka tavsiyeleriniz var mıdır?