Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şehir Bisikleti Tavsiyesi [300-500Tl] [Yardım]

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Yasin Ayaz tarafından paylaşıldı.

1. Yasin Ayaz

Yasin Ayaz Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar,

şehir bisikleti alma arzusundayım.

300-500 liralık bir çerçeve içerisinde nokta atışı yapma amacındayım. Araştırdığım kadarı ile iyi, eli ayağı düzgün, kaliteli sayılacak bir bisikletin fiyatı iki bin liralardan başlıyormuş. Ancak maalesef ki bütçem kısıtlı. Belirttiğim fiyat çerçevesinde anca giriş seviyesi, kaliteli olmayan ürünlerin satıldığının farkındayım. Lakin yine de aralarında iyisi ve kötüsü vardır diye düşünüyorum. Bilgi ve tecrübem yetersiz olduğundan dolayı, deneyimli arkadaşların yorum ve tavsiyelerine ihtiyaç duymaktayım.

Bisiklet almamdaki amaç, babam sabah işe biskletle gidecek, akşam bisikletle dönecek. Hafta sonları ve fırsat buldukça sahil boyu veya bazen şehir içinde kullanıp hem spor hem keyif amaçlı sürecek.

Kendisi 1.70m, 90kg.

Üstte yazdığım kriter ve bilgiler doğrultusunda bisiklet modeli tavsiyesinde bulunarak yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdeden teşekkür ederim.

2. Ertan Hot

Ertan Hot Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Salcano city fun 60'ı tavsiye edebilirim. ben city sport 50 kullanmıştım gayet memnundum.

3. VolkanS

VolkanS Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
  4. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    bence ikinci ellere yönelip daha keyif alabileceğiniz daha donanımlı aletler bulabilirsiniz.
    aldığınız bisikletide 30-50tl arası ne tutar bilemiyorum detaylıca bir bakıma sokarsanız tatmin olacağınızı sanıyorum

5. Yasin Ayaz

Yasin Ayaz Yeni Üye

Seviye:
    @Ertan Hot , @VolkanS
    Her iki modeli de önceden inceledim. Aralarından hangisinin f/p oranı daha yüksektir karar veremedim.

@Hamit E.
    Aklımdan geçmedi değil, gayet mantıklı bir davranış olmuş olacak. Ancak 2.ci el ilanlarında (sahibinden.com) göz gezdirdiğimde pek iç açıcı olmadıkları ve genelde istenilen fiyatların, sıfır bisiklet fiyatlarına çok yakın oldukları sonucuna vardım.

6. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
  7. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    tercih tabiiki sizin aceleniz yok ise biraz beklemek iyi olacaktır. düşeş birşey gelebilir. aliminyumm kadro ve tourney aktarıcı sistemi dışında birşey seçerseniz daha memnun olursunuz verdiğiniz bütçede

8. Yasin Ayaz

Yasin Ayaz Yeni Üye

Seviye:
    @sezer16
    Evet, gözümün ilk takıldığı modeldi. Ancak 6 vites oluşu beni biraz caydırdı ve özellikle başka bir forumdaki bir konuda paylaşılan bilgilere istinaden, bu modelden tamamen vazgeçtim. Peki, modelle ilgili sizin düşünceniz nedir?

@Hamit E.
    Zaman, sabır, beklemek her zaman ciddi bir avantajdır. Ancak bu konuda benim çok fazla vaktim bulunmuyor maalesef. En kısa sürede satın alma niyetindeyim. Alüminyum kadro ve tourney aktarıcı derken, biraz daha açabilir misiniz? Çelik kadro mu kastediyorsunuz.

9. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    aleminyum kadrolar daha hafiftir çelik kadroya göre. ancak çoğu bisiklette kadro aleminyum maşalar çeliktir. yani aleminyum ne kadar çoksa o kadar hafiftir. tourney shimanonun en alt seviye modelidir. vites geçiş ve konfor açısından ikinci el altus veya acera denk getirirseniz almanızı öneririm. resimlerde arka aktarıcı üzerinde yazar kadro olarakta 18inç ve altı kadrolar işinizi görür

10. Yasin Ayaz

Yasin Ayaz Yeni Üye

Seviye:
    Detaylı bilgi paylaşımı için teşekkür ederim. Dediklerinizi dikkate alarak, tercihimi gerçekleştireceğim.