Şehir Bisikleti Tavsiyesi ( 1500 TL'ye Kadar)

bugra_ozer

Üye
Tepki
21
İsim
Buğra
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar,
Foruma 2006'dan buyana üyeyim. İçim de hep bir bisiklet tutkusu ve sevgisi yatıyordu. Ancak lisede üniversitede dersler ve ekonomik durumlar nedeniyle bir türlü düzgün bir bisiklet alıp kullanmak nasip olmadı. Şimdiyse artık bu işe başlamak için her anlamda hazır hissediyorum kendimi. Ve siz değerli forum sakinlerinin önerilerine çok ihtiyacım var.
Almak istediğim bisikleti kabaca özetleyecek olursam; öncelikle şehir içinde kısa turlarda sonrasında ise turların mesafesini kademe kademe artırarak uzun turlar yapmak istiyorum. Amortisör'süz ve V-break frenleri olmasını istemekteyim. En önemlisi de beni yolda bırakmayacak (yada bu ihtimali çok aza indirgeyecek) sağlam bir bisiklet olmasını istiyorum. Bütçem başlıkta da görüldüğü gibi 1500 tl'dir.
Bu konuda bana yardımcı olacak deneyimli forum üyelerine şimdiden çok teşekkür ederim.

Scudo

Turker.E

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
Türker
Bisiklet
Cube
scott sub serisini öneririm fiyatları şuan ne alemde bilmiyorum...

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
1600 liraya Merida Speeder T2 var bende alacağım öneririm diğer rakiplerine göre fiyatı uygun ( 1600 lira peşin ) normalde 1800

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
sublar eurodan dolayı biraz uçmuş.
tavsiyem merida sedona bakmanız.

(link) sitesine bir bakının derim

Abdullah Cimis

Forum Demirbaşı
Tepki
208
Bisiklet
Scott
Specialized sirrus sport oldukça iyi bir model veya
Scott sub 40 al derim. Yükseltilmiş parçaları olan temiz 2. El bulursan kaçırma.

revan55

Üye
Tepki
22
İsim
Recep V.
Bisiklet
Kron
(link) KTM Tur bisikleti satıyor 1500 TL. Hem KTM nin kalitesi olsun, hem bisikletin donanımı olsun kesinlikle çok iyi. (link)

Tepki
11
Bisiklet
Trek
trek kullanıcısı olarak kesinlikle trek, torunlara miras kalır. İkinci el de olsa bakılabilir, euro fırladı.

• Beğen
Tepkiler: B.Konak
Tepki
0
Bisiklet
Salcano
1400 tl ye sedona istanbul şehir bisikletini size verebilirim telefonum 0534 891 23 23

sahibinden ilandada bakabilirsiniz bisiklete

(link)

bugra_ozer

Üye
Tepki
21
İsim
Buğra
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
İlginiz için çok teşekkür ederim. İkinci el düşünmüyorum, şuan sizinde tavsiyelerinizle aklımda

-> Merida Speeder T2
-> Trek fx 7.1
-> Scott sub 40

Modelleri var, hepsine mağazalarında gidip tek tek incelemeyi düşünüyorum. Ancak şuan Merida Speeder T2'ye daha yakın hissediyorum dış görünüşü ve hafifliği bakımından. Trek Fx 7.1 ise aradım biraz önce 1800 tl fiyat verdiler ki biraz bütçemi aşıyor.

Tüm bunlarla birlikte sedona markası nasıldır ekonomik bir seçenek gibi duruyor kadro sağlamlığı hakkında bilgi verebilecek biri var mı acaba ? Gözüme 310 modeli çarptı, özellikleri ise şöyle ;

Kadro :6061 Alumınıum 28
Maşa :RST RF-M7
Vites Sayısı
:24
Arka Vites :Shimano Acera RD-M390
Vites Kolu :Shimano EF51
Ön Vites :Shimano FD-M191
Lastik :Shwalbe Road Cruser 700x35
Aynakol :Truvatıv E350
Fren :Tektro V-Brake 837
Jant :Sedona DA30 V-Brake
Zincir :YBN S8C
Gidon :Race Face Rıde Flat
Boğaz :Race Face Rıde XC 31,8
Sele Borusu :Race Face Rıde 31,6
Sele :Sedona 6076
Beden :17-19-21
Furş Takımı :Neco 142
Pedal :Wellgo LU C29

Bekir EREN

Üye
Tepki
220
Bisiklet
Lapierre
Arkadaşım bende senin gibi sedonaya çok takmıştım kafayı ancak bi türlü alamadım geçen sene daha doğrusu istediğim modeli burdaki bayi getirmedi istersen getirrim dedi binmeden netten görmeyle bisiklet alnamayacağına göre alamadım bende. bu yıl bayiyi dolaştım falan filan derken istediğim model artık üretimden kalkmıştı. bende carraro 225 aldım fiyatı uygun çamurluktu bagajdı derken şık bir bisiklet yaptık bineli çok olmadı ancak tavsiye ederim. biaz daha üst bisiklet istersen 330 serisi var burda kalmadığı için bakamadım. birde çok fazla inceleme :) başlangıçta al eğer devamı gelirse o zaman geliştirme değiştirme yaparsın çünkü çok araştırdım çok kafam karıştı içinden çıkamaz bir hal alıyor sonraları bu işler.

• Beğen
Tepkiler: gok

B.Konak

Üye
Tepki
94
Bisiklet
Trek
@bugra_ozer

Gittikçe aşağıya doğru iniyorsunuz.
Trek bu listenin başında zaten fakat bütçe kısmına saygı duyarım.
Hadi olmadı Merida T2 benimde bir dönem baktığım bir seçenekti.
Ama Sedona nerden çıktı şimdi.
Kıyasladığınız bisikletler aynı segment te değiller.
Ekipmanları sıralamışsınız iyi güzelde kadroyu göz artı etmeyin, sizi yıllarca sırtında taşıyacak şey o

Saygılar,

S.Paker

Aktif Üye
Tepki
100
Selamlar, yakın geçmişte hemen hemen AYNİ karmaşayı yaşayan ama bisiklet konusunda bu forumdaki çoğu insan kadar bilgi sahibi olmayan biri olarak size ben de görüşlerimi sunabilirim. Görüşten, tavsiyeden çok "dertleşme" gibi görün söyleyeceklerimi.

1- Bisiklet tutkunlarında marka bağlılığı çok yüksek. bazıları takım tutar gibi yaklaşıyorlar üretici markalarına.
2- Döviz aldı başını gitti, dövizle satılan bisikletler ANLAMSIZ rakamlara ulaştı.
3- Bu linkte benim son iki sıraya bıraktığım iki bisiklet ile ilgili yaptığım karşılaştırmayı görebilirsiniz:
(link)
Ben Sedona 325 aldım ama diğer bisiklet de fiyat/performans olarak MUHTEŞEM. Denedim ikisinide. Kullanılan komponentler olarak çok üstünler - kadro olarak da ben diğer "marka" lardan pek de aşağı olacaklarını düşünmüyorum.
4- Şehit turlarının anlatıldığı gezi yazıları var bu forumda. Ne bisikletler ile neler yapıyor, nerelere gidiyor insanlar. Bu kadar yüksek paralar vermeye bence hiç de gerek yok.

Çok eğlenceli saatler yaşıyorum bisikletimle, size de mutluluklar dilerim.

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bu yıl sedona şehir -tur bisikletleri oldukça tutuluyor.Tutulmasının tabi ki haklı sebebi var.Kadro geometrisi,şık tasarım,ekipman. Lastikleri kevlar korumalıdır. Ekipmanları uygun gözüküyor. Kadro sağlamlığı hakkında forumda kadro çatlağı ünlü markalara bakabilirsin:D.

Tepki
57
İyi aksamlar.S.Paker bey Bende sedona 325 ve merida 40v arasinda kaldim. Nasil 325den memnun musunuz? Ne kadara aldiniz? Sele konusunda nasil ikna ettiniz?

oguzhanzed

Daimi Üye
Tepki
309
S.Paker. e. Katiliyorum.Öncelikle kadronun markasi degil size uyumu ve gorunusunun sizin hosunuza gitmesi onemli.uzerindeki ekipmanlari daha ust seviye olan bisiklet daha uzun sure size hizmet edecektir.yolda akisi daha iyi olacaktir.kadronun yapisi size ve siz kadroya uyum sagladiktan sonra marka hikaye.ha diyorsaniz ben yarisacam o zaman kadroyada onem vermek zorundasiniz.ama gezmek ve spor yapmaksa amaç daha iyi ekipmanli bir kadro en iyi seçim olur.saygilar

• Beğen
Tepkiler: gok

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Bence sağlam kadro çook daha önemli bir salcano sedona kadrosu ile merida specialized kadrosu farklıdır.

Mert Ahmet

Daimi Üye
Tepki
293
ben de alıcam yakın zamanda
carraro cr race 052 düşünüyorum ama bu yarış bisikleti eğer şehir bisikletine dönersem specialized sirrus sport 2014 düşünüyorum 1670tl bütçeni 70tl aşıyor ama pazarlık yaparak düşürebilirsin :)
(link)
bir incelemekte fayda var ;)

ozan aktürk

Daimi Üye
Tepki
104
Mosso'nun bu modeli de olabilir : (link) Kalan paraya da kask,heybe vb. şeyler alırsınız

oguzhanzed

Daimi Üye
Tepki
309
Sayin Tolga Çelebi salcano kadroyu hangi şartlarda kullanarak parçalayacağınızı düşünüyorsunuz?Ben whistle kullanıyorum tek eksisi bahsettiğiniz kadrolardan daha ağır olması.yoksa parçalama şansım yok çünkü sadece geziyor ve spor yapıyorum.yarışçı değilim.ben bisikleti 2010 senesinde 600 tl. ye almıştım.2010 senesi sonunda arkadaşima scot aldik ekipmanlarindan sadece arka aktaricisi slx seri ve 1600 tl. para verdi.1000 tl fark kadroya değermi( bahsettiğim şartlarda kullanım amacıyla).bende 1052V var.

Ozan Aktürk"ün seçeneği gayet uygun.kadroyu beğendiyseniz renk seçeneklerine bakmanız iyi olur