Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şehir Bisikleti Tavsiyesi ( 1500 TL'ye Kadar)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında bugra_ozer tarafından paylaşıldı.

1. bugra_ozer

bugra_ozer Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhabalar,
    Foruma 2006'dan buyana üyeyim. İçim de hep bir bisiklet tutkusu ve sevgisi yatıyordu. Ancak lisede üniversitede dersler ve ekonomik durumlar nedeniyle bir türlü düzgün bir bisiklet alıp kullanmak nasip olmadı. Şimdiyse artık bu işe başlamak için her anlamda hazır hissediyorum kendimi. Ve siz değerli forum sakinlerinin önerilerine çok ihtiyacım var.
    Almak istediğim bisikleti kabaca özetleyecek olursam; öncelikle şehir içinde kısa turlarda sonrasında ise turların mesafesini kademe kademe artırarak uzun turlar yapmak istiyorum. Amortisör'süz ve V-break frenleri olmasını istemekteyim. En önemlisi de beni yolda bırakmayacak (yada bu ihtimali çok aza indirgeyecek) sağlam bir bisiklet olmasını istiyorum. Bütçem başlıkta da görüldüğü gibi 1500 tl'dir.
    Bu konuda bana yardımcı olacak deneyimli forum üyelerine şimdiden çok teşekkür ederim.

2. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Trek fx 7.1 tartışmasız tek geçerim.

Candeniz ÖZCAN ve Tahir Keskin bunu beğendi.
  3. Turker.E

Turker.E Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    scott sub serisini öneririm fiyatları şuan ne alemde bilmiyorum...

4. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    1600 liraya Merida Speeder T2 var bende alacağım öneririm diğer rakiplerine göre fiyatı uygun ( 1600 lira peşin ) normalde 1800

5. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    sublar eurodan dolayı biraz uçmuş.
    tavsiyem merida sedona bakmanız.

www.bikeandoutdoor.com sitesine bir bakının derim

6. Abdullah Cimis

Abdullah Cimis Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Specialized sirrus sport oldukça iyi bir model veya
    Scott sub 40 al derim. Yükseltilmiş parçaları olan temiz 2. El bulursan kaçırma.

7. revan55

revan55 Üye

Adı:
    Recep V.
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Serkan Namazcı KTM Tur bisikleti satıyor 1500 TL. Hem KTM nin kalitesi olsun, hem bisikletin donanımı olsun kesinlikle çok iyi. LİNK

8. Caglar Mehmet

Caglar Mehmet Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    trek kullanıcısı olarak kesinlikle trek, torunlara miras kalır. İkinci el de olsa bakılabilir, euro fırladı.

B.Konak bunu beğendi.
  9. mehmetkeskin

mehmetkeskin Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  10. bugra_ozer

bugra_ozer Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    İlginiz için çok teşekkür ederim. İkinci el düşünmüyorum, şuan sizinde tavsiyelerinizle aklımda

-> Merida Speeder T2
    -> Trek fx 7.1
    -> Scott sub 40

Modelleri var, hepsine mağazalarında gidip tek tek incelemeyi düşünüyorum. Ancak şuan Merida Speeder T2'ye daha yakın hissediyorum dış görünüşü ve hafifliği bakımından. Trek Fx 7.1 ise aradım biraz önce 1800 tl fiyat verdiler ki biraz bütçemi aşıyor.

Tüm bunlarla birlikte sedona markası nasıldır ekonomik bir seçenek gibi duruyor kadro sağlamlığı hakkında bilgi verebilecek biri var mı acaba ? Gözüme 310 modeli çarptı, özellikleri ise şöyle ;

Kadro :6061 Alumınıum 28
    Maşa :RST RF-M7
    Vites Sayısı
    :24
    Arka Vites :Shimano Acera RD-M390
    Vites Kolu :Shimano EF51
    Ön Vites :Shimano FD-M191
    Lastik :Shwalbe Road Cruser 700x35
    Aynakol :Truvatıv E350
    Fren :Tektro V-Brake 837
    Jant :Sedona DA30 V-Brake
    Zincir :YBN S8C
    Gidon :Race Face Rıde Flat
    Boğaz :Race Face Rıde XC 31,8
    Sele Borusu :Race Face Rıde 31,6
    Sele :Sedona 6076
    Beden :17-19-21
    Furş Takımı :Neco 142
    Pedal :Wellgo LU C29

11. Bekir EREN

Bekir EREN Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Arkadaşım bende senin gibi sedonaya çok takmıştım kafayı ancak bi türlü alamadım geçen sene daha doğrusu istediğim modeli burdaki bayi getirmedi istersen getirrim dedi binmeden netten görmeyle bisiklet alnamayacağına göre alamadım bende. bu yıl bayiyi dolaştım falan filan derken istediğim model artık üretimden kalkmıştı. bende carraro 225 aldım fiyatı uygun çamurluktu bagajdı derken şık bir bisiklet yaptık bineli çok olmadı ancak tavsiye ederim. biaz daha üst bisiklet istersen 330 serisi var burda kalmadığı için bakamadım. birde çok fazla inceleme :) başlangıçta al eğer devamı gelirse o zaman geliştirme değiştirme yaparsın çünkü çok araştırdım çok kafam karıştı içinden çıkamaz bir hal alıyor sonraları bu işler.

gok bunu beğendi.
  12. B.Konak

B.Konak Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Gittikçe aşağıya doğru iniyorsunuz.
    Trek bu listenin başında zaten fakat bütçe kısmına saygı duyarım.
    Hadi olmadı Merida T2 benimde bir dönem baktığım bir seçenekti.
    Ama Sedona nerden çıktı şimdi.
    Kıyasladığınız bisikletler aynı segment te değiller.
    Ekipmanları sıralamışsınız iyi güzelde kadroyu göz artı etmeyin, sizi yıllarca sırtında taşıyacak şey o

Saygılar,

13. S.Paker

S.Paker Aktif Üye

Seviye:
    Selamlar, yakın geçmişte hemen hemen AYNİ karmaşayı yaşayan ama bisiklet konusunda bu forumdaki çoğu insan kadar bilgi sahibi olmayan biri olarak size ben de görüşlerimi sunabilirim. Görüşten, tavsiyeden çok "dertleşme" gibi görün söyleyeceklerimi.

1- Bisiklet tutkunlarında marka bağlılığı çok yüksek. bazıları takım tutar gibi yaklaşıyorlar üretici markalarına.
    2- Döviz aldı başını gitti, dövizle satılan bisikletler ANLAMSIZ rakamlara ulaştı.
    3- Bu linkte benim son iki sıraya bıraktığım iki bisiklet ile ilgili yaptığım karşılaştırmayı görebilirsiniz:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=129432&p=1610737&viewfull=1#post1610737
    Ben Sedona 325 aldım ama diğer bisiklet de fiyat/performans olarak MUHTEŞEM. Denedim ikisinide. Kullanılan komponentler olarak çok üstünler - kadro olarak da ben diğer "marka" lardan pek de aşağı olacaklarını düşünmüyorum.
    4- Şehit turlarının anlatıldığı gezi yazıları var bu forumda. Ne bisikletler ile neler yapıyor, nerelere gidiyor insanlar. Bu kadar yüksek paralar vermeye bence hiç de gerek yok.

Çok eğlenceli saatler yaşıyorum bisikletimle, size de mutluluklar dilerim.

14. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bu yıl sedona şehir -tur bisikletleri oldukça tutuluyor.Tutulmasının tabi ki haklı sebebi var.Kadro geometrisi,şık tasarım,ekipman. Lastikleri kevlar korumalıdır. Ekipmanları uygun gözüküyor. Kadro sağlamlığı hakkında forumda kadro çatlağı ünlü markalara bakabilirsin:D.

15. taylantugay

taylantugay Üye

Seviye:
    İyi aksamlar.S.Paker bey Bende sedona 325 ve merida 40v arasinda kaldim. Nasil 325den memnun musunuz? Ne kadara aldiniz? Sele konusunda nasil ikna ettiniz?

16. oguzhanzed

oguzhanzed Kıdemli Üye

Seviye:
    S.Paker. e. Katiliyorum.Öncelikle kadronun markasi degil size uyumu ve gorunusunun sizin hosunuza gitmesi onemli.uzerindeki ekipmanlari daha ust seviye olan bisiklet daha uzun sure size hizmet edecektir.yolda akisi daha iyi olacaktir.kadronun yapisi size ve siz kadroya uyum sagladiktan sonra marka hikaye.ha diyorsaniz ben yarisacam o zaman kadroyada onem vermek zorundasiniz.ama gezmek ve spor yapmaksa amaç daha iyi ekipmanli bir kadro en iyi seçim olur.saygilar

gok bunu beğendi.
  17. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bence sağlam kadro çook daha önemli bir salcano sedona kadrosu ile merida specialized kadrosu farklıdır.

18. Mert Ahmet

Mert Ahmet Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
  19. ozan aktürk

ozan aktürk Aktif Üye

Seviye:
  20. oguzhanzed

oguzhanzed Kıdemli Üye

Seviye:
    Sayin Tolga Çelebi salcano kadroyu hangi şartlarda kullanarak parçalayacağınızı düşünüyorsunuz?Ben whistle kullanıyorum tek eksisi bahsettiğiniz kadrolardan daha ağır olması.yoksa parçalama şansım yok çünkü sadece geziyor ve spor yapıyorum.yarışçı değilim.ben bisikleti 2010 senesinde 600 tl. ye almıştım.2010 senesi sonunda arkadaşima scot aldik ekipmanlarindan sadece arka aktaricisi slx seri ve 1600 tl. para verdi.1000 tl fark kadroya değermi( bahsettiğim şartlarda kullanım amacıyla).bende 1052V var.

Ozan Aktürk"ün seçeneği gayet uygun.kadroyu beğendiyseniz renk seçeneklerine bakmanız iyi olur