Şehir bisikleti tavsiye lütfen

Tepki
6
Slm arkadaşlar, asağıdaki 3 bisikletten sizce hangisi parasını hak eder ve iyi bir tercih olur,
bu arada yüzde 30 hafif arazi ve 70 asfalt yolda kullanılacak bu tarz seçimi MTB ka göre daha mantıklımı sizcede?
Birde boyum 1,78 şehir bisikletlerinde hangi beden kadro seçimi olmalı benim için?
Fiyatlarda ortalama yüzde 10 veya 15 imdirim yaparlar diye düşünüyorum :))
Şimdiden çok teşekkürler, iyi forumlar

Merida CROSSWAY XT EDITION 1700 dolar
(link)

Ghost cross 7500 3000 tl
(link)

Specialized Crosstrail Comp Disc 1100euro
(link)

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Genellikle şehir ara sıra da hafif arazi diyorsanız Ghost doğru bir seçim olacaktır.Size göre kadro boyu 18' ama forumda da bazı konularda olduğu gibi uzun turlar da yapacaksanız bir üst kadro boyunu seçmeniz rahatınız açısından faydalı olacaktır.Ben Ghost Cross 1100 modeli kullanıcısıyım.(Bu aralar en çok kullandığım cümle:D)Cross serisinin başlangıç modeli ama resmen akıyor.Her anlamda Alman kalitesini ve rahatlığını hissediyorsunuz.Ghost kafanız rahat olması açısından iyi bir seçim olur.Marka ya da cross serisi ile ilgili sorularınız varsa özelden ya da buradan sorabilirsiniz.En doğru seçimi yapmanız dileğiyle..

Unutmadan 1.83 cm ve 86 bacak boyu ile 20' kadro kullanıyorum çok rahatım.Herhangi bir sıkıntım yok..

Tepki
6
Bu tarz bisiklet kullanan tecrübeli başka arkadaşlar varsa tavsiyeniz lütfen yazabilirmisiniz, çok faydalı olacak, teşekkürler

GT-N5110 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Ben Trek DS ve Focus Lost Lagoon kullanıyorum. Yani aynı türde bisikletler.
Bu üç bisikletten Merida Crossway XT EDİTİON diğerlerini donanımıyla ve ağırlığıyla açık ara geçer.:in:
Hatta süspansiyonuna, vitese, lastiklere... kadar incelendiğinde neden pahalı GÖZÜKTÜĞÜ iyi anlaşılır.
Crossway ve Speeder alırken dikkat edin 2014 modelleri daha güncel, iyi bir kadroya sahip;) Zaten xt edition 2013 yok galiba.
Kullanım amacınızın tam karşılığı şehir-tur bisikleti oluyor.
Boyunuza göre sizin şehir-tur bisikleti kadro bedeni 50 cm
güle güle kullanın

• Beğen
Tepkiler: coşkun tafkid

Oğuz Mert

Aktif Üye
Tepki
231
Bisiklet
Fuji
Hafif arazi ve asfaltta kullanacaksanız düz maşalı modellere bakmanızı tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: coşkun tafkid

S.Paker

Aktif Üye
Tepki
100
Ben de estetik olarak yorumlayayım. üç bisiklet içinde Ghost ve Merida çok güzel görünüyor crosstail sanki biraz tipsiz bir model :) gerçeğini görmek lazım elbette.