şehir bisikleti seçiyorum yardım edin

Tepki
2
yeni bisiklet almak istiyorum şehir içi turlara katılmayı planlıyorum istanbul avcılar içinde

(link)

(link)

arasında kararsız kaldım başka tavsiyeleriniz olursa da sevenirim fiyat max. 1500 tl

Scudo

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Verdiğiniz linkteki bisiketlerde iyi birkaç örnekte ben veriyim.Benim favorim 321 via .
(link)
(link)

Tepki
2
teşekkür ederim sedona 331 benim de aklımdaydı ama 321 via vitesleri Shimano değil diye düşünmüyorum

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@ozerkemalll

Kullanma imkanınız varsa bir deneyin sramda iyi bir vites sistemidir. Ben decathlon mağazasından denemiştim sizede tavsiye ederim çok güzel gelmişti. Şuanda shımano kullanıyorum bisiklet alacak olsam sram sistemli alırım. ( Shımanoya kesinlikle kötü demiyorum shımano çok köklü bir marka ama farklılık gerekir bazen :). )

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Mümkünse disk frenlerden kurtulun. Hatta bence amortisörden de kurtulun.

Tepki
15
Bisiklet
Merida
Merida crossway serisine göz atabilirsiniz. Merida crossway 40v aradığınız nitelikte olabilir. forumda bir tane 40d var ona da göz atabilirsiniz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ozerkemalll

Disk frenin bakımları meşakkatli ve masraflıdır. Düzgün bir çift pabuç ile işinizi görürsünüz. Bütün gün çamurda, yağmurda sürecekseniz, orası ayrı tabi.

Tepki
0
@Ozan Demirel

arkadaşlar crossway bisikletler arazi şartlarına uygunmu peki,bana pek uygun gibi gelmiyor.mesela merida crossway 10 sizce vites olsun lastikler olsun araziye uygunmu

Tepki
15
Bisiklet
Merida
@coşkun özdemir

Merida Crossway 10 sahibiyim zaten. Bisikleti yaklaşık 300 km kullanma fırsatım oldu. Şimdi kullanımın kişiden kişiye değişebileceği aşikar. Fakat ben kısaca deneyimlerimi paylaşayım:

> Öncelikle amortisörlü bisiklet almayı düşünmüyordum. Genelde uzun turlarda kullanımını kolaylaştıracağını düşünüyordum. Fakat iyi ki amortisörlü bisiklet almışım diyorum. Malum yollarımız çok bozuk. Şehir merkezinde bile faydasını defalarca hissetmişimdir. Arazide zaten söze gerek yok.

> Gurubumuzun yaptığı uzun turlardan birisinde yanlış bir yola saptık ve inanılmaz bozuk bir köy yoluna girdik. Arkadaşlarımın pek çoğu mtb bisiklet sahibi olduğundan pek düşünmeden tabi sürmeye devam etti. Ben teredütle yola devam ettim biraz ağırdan biraz da dikkatli olarak. Bisikleti daha hızlı kullanabilirdim. Tek korkum lastik patlatmaktı ki sorunsuz parkuru tamamladım. Yer yer elime aldım ama benim evham severliğimden olsa gerek. Yani kısaca normal seviyedeki bozuk arazilerde rahat fakat koca koca kayaların taşların olduğu yerde biraz sıkıntılı yolculuk geçirebilirsiniz. 28 jant mtb lastiklerle bu sorunu kısa zamanda çözersiniz diye düşünüyorum.

> Sağnak yağmur altında jantın yarısı suya batık bir şekilde uzun süre yolculuk yaptım. Bana mısın demedi.

> Asıl kullanım alanı şehirde zaten söze gerek yok. Yokuşlarda, düzde her yerde beklentinizi karşılayacaktır hem vites hem performans olarak.

Sonuç olarak ben başlangıç seviyesindeyim. Bisiklete yeni yeni hakim olmaya başlıyorum. Verdiğim karardan son derece memnunum. Sanırım elimdeki bütçeyle daha iyisini alamazdım. Alabilecek olsaydım da Merida Crossway serisinden yine daha üst modellere bakardım. Lastiklere takılmayın. Zamanla ihtiyacınıza göre şekillendirebilirsiniz bisikleti. Keza alacağınız şehir bisikletlerinin pek çoğu ağır arazi şartlarına uygun lastikle gelmeyecektir size. Yine Crossway 10 hakkında bilmek istediğiniz bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım. Lütfen alıntı yapın takip edemeyebilirim başlığı.

barbaros soylerkaya

Aktif Üye
Tepki
22
İsim
Barbaros Söylerkaya
Bisiklet
Trek
Trek ds 8.3 aradığınız herşey için çok harika bir seçim. Istediginiz andada degerine elden cikarabilirsin

• Beğen
Tepkiler: gok
Tepki
0
@Ozan Demirel

öncellikle soruma cevap verdiğiniz için çok teşekkür ben çok kararsızım bisiklet almak konusunda,daha doğrusu pahalı bir bisiklet almakta çok karasızım(yaklaşık 1000 tl civarı) ama seçenek o kadar çokki karar vermek çok zor bu kış döneminde bisiklete binmek biraz zor ama yaza doğru alabilirim nasip bakalım..

ÇEVİK

Aktif Üye
Tepki
22
İsim
Volkan Ç.
Bisiklet
Trek
Bütçeniz gayet uygun trek 7.1 modeline bakabilirsiniz ama siz amortisörlü ve disc fren istiyorsunuz bende ilk önce amortisörlü düşünüyordum sonra şehir bisikleti alayım (amortisörsüz)dedim sonra bankada çalışan bir tanıdığım bana almışken yol bisikleti al dedi şu an işe trek 1.2 yol bisikleti ile gidip geliyorum:) işiniz zor ama araştırma aşaması çok keyifliydi

Bu arada ben devamlı (E-5) asfaltta sürüyorum.Ayrıca trek 3500 diye model vardı sanırım disc frenli olan versiyonuna bakabilirsiniz.Fiyatını hatırlamıyorum.