Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

şehir bisikleti seçimi yardım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında melih akbaba tarafından paylaşıldı.

1. melih akbaba

melih akbaba Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Merhaba arkadaşlar, foruma yeni katıldım, öncelikle hepinize iyi günler dilerim.
    Şimdiiiii.
    Ben bisiklet almaya karar verdim, uzun zamandır sahip olduğum adı-sanı bilinmeyen bi bisikletim vardı, onu kuzene verdim, ve kendime bisiklet bakmaya başladım.
    Benim oturduğum yer şehrin merkezine 16-18 km uzaklıkta asfalt bir yolla ulaşılabilen, ancak köy yolu ile kestirme yapılabilen bi yerleşim yeri. Sakarya'da.
    Ve fotoğrafçılıkla da uğraştığım için şehrin dışına gidip manzaraydı, köylü portresiydi peşinde koşacağım. Bunun içindir ki, hangi yollarla karşılaşacağımı bilmediğim için ŞEHİR BİSİKLETİne karar kıldım, YOL BİSİKLETİndense.

Ancak;
    Bütçemin 1000 liranın üstüne çıkmadığını göz önünde bulundurarak bana yardım etmenizi rica ediyorum.
    Çünkü, yok freni V-frendi, vitesleri shimano altus aceradan kötüydü falan, biçok yorum gördüm.
    Ve baktığım bisikletlerde biri tavsiye edilen olsa öteki olmuyor.

Boy: 170cm falan
    Kilo: 60kg yakınlarında
    Günlük en az 30km yapılacak.
    Kaldırımı var, trafiği var.
    Sürat peşinde değilim, beni yormadan götürsün gideceğim yerlere kâfidir.
    Şehrin ilçelerine, patikalarına gireceğim.

Ekşi Sözlük'ten bi yazara bu kriterleri sunduğum zaman bana SEDONA 321 önerdi (VIA DEĞİL AMA)

Tavsiyelerinizi, önerilerinizi, şundansa bularınızı bekliyorum :)

Hayırlı günler.

2. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

melih bey bacak uzunluğunuzu ölçermisiniz,
    kaç cm ,testisler hesaba katılmayacak, bacak ile gövdenin birleşim noktası baz alınacak..dıştan kalça tarafından ölçmeyin içerden ölçün iki bacak arasından ölçüm yapın ..ayağınızın topuğundan bacağınızın gövde ile birleştiği nokta bazdır..
    benim değerler
    boy 1.75
    bacak uzunluk 83 cm dir
    kilo 70

günde 30 km ise ve patika var ise 28 jant amortisörsüz şehir bisikleti konforlu olmaz,26 jant amortisörlü bisiklet mantıklı..

sedona 321 model
    amortisör yok amortisörlü şehir bisikletleri olması lazım bu modelde yok patikalı yolda sarsıntı olacaktır ...isterseniz amortisörlü şehir bisikleti alabilirsiniz...sarsıntıyı emer..

3. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Ama patikalara çok girmiyorsanız sabit maşada olur boşuna amortisöre o kadar katlanmayın 2 kg civarı sedona 321 iyidir.

4. Sertan.Zaim

Sertan.Zaim Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Sedona 321 e alternatif olarak carraro sportive 224 önerebilirim. Bu sene çok tutuldu, alanlar gayet memnun. Rahatlıkla 700 liraya alabilirsin. Üstüne kaskıydı, eldiveniydi, ıvırı zıvırı 900'e herşeyiyle tam olur. Tadından yenmez.

http://www.carrarobisiklet.com/urunler.aspx?urunid=98

5. Altınbaşak

Altınbaşak Kıdemli Üye

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    aynen katılıyorum.eğer v frende karar kılarsanız sportive 224 tam kullanım amacınıza uygun olacaktır.
    şuraya bi bakmanızı tavsiye ederim: http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=119167

6. melih akbaba

melih akbaba Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    adapazarında ikinci el olarak bi tane TREK 7200 var, fiyatı 1000 lira.

bianchi nin touring 713 md modeli var, 980 lira

sedona 321 via var, 1400 falandı galiba

bi de carraro 224 vardı ama fiyatını hatırlayamadım.

Kudret Bey şu an evde ölçebileceğim bi şey bulamadım ama bulduğum vakit, yorumunuza cevap atacağım.
    carraro 224 önerilmiş ya, siz de 26" daha konforlu olur demişssiniz, ancak 224'te 28" yazıyor özelliklerinde. bunu kalitede düşüş yaşamadan değiştirebilirim sanırım?

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.