Şehir Bisikleti Seçimi Yardım

mathician

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar Salcano City Sport (link)
veya Salcano İstanbul
(link)
modelleri hoşuma gitti
Boyum 1.80
Şehir içinde kullanacağım. Fiyat max 400 ytl
Sizce bu iki modelden hangisini tercih edeyim ya da bu fiyata başka bir marka veya model önerebilir misiniz?
Yardımlara şimdiden teşekkürler.

Bir de arkadaşlar 400 ytl ye Sedona Vitra Bike buldum. İnternet sitesinde bu ürünün açıklaması yok. Demekki elde kalan bir model. Bu bisiklet nasıldır? Fiyatı iyi mi? Bilgisi olan arkadaşlar yorumlarını esirgemesinler lütfen.

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bu iki Salcano'dan City Sport daha iyi, çamurluk vs yok gerçi ama kadrosu diğerine göre daha yeni teknoloji. Gidon boğazına ve maşa yatağına bakarsanız bu kadronun daha güncel bir versiyon olduğunu görebilirsiniz.

alikayalik

Üye
Tepki
11
vitra biraz ağır bir bisiklet.Geotech life modeli çok güzel.Tabi karar senin.Fiyat/komponent/ağırlık çok önemli bisiklette

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mathician
ben city sport kullaniyorum 2007 yazindan beri. ancak aldiktan sonra donanimini yukselttim. uzerindekiler kesmedi. fiyatlari ilan edildigi gibi degil, unkapani veya sirkeciden pazarlikla cok cok (-%10) altinda alabilirisiniz. taksitli secenekleri de mevcut. city sport'un arkasina ve onune bagaj takacak yer dusunmemisler, bu nedenle arkaya tek tarafini kelepceyle tutturak cozduk isi. anlasmali servisleri cok geri, ince isten anlamiyorlar, mutlaka daha ust duzey bisikletcilere gitmeniz gerekli. istanbul modeli ayni kadroya camurluk ve bagaj takilmis ve gidonu daha kivrimli bir model, daha dik kullaniyorsunuz.
boyum 1.82, o nedenle buyuk kadro aldim (ki pek cok markada XL bulunmuyor), siz de kucugunu almayin en az L olmasina dikkat edin. goruyorum genelde sehir bisikletlerinde insanlar kucuk bisikletlerin uzerindeler, yanlis aldiklarindan. link'teki kadrolar M boyda, L 'ler de ust baglanti (V harfinin ustunu kapatan) yere paralel duruyor.
kisaca herseyin karsiligi para oldugundan bu fiyata bu var. isterseniz benim gibi zamanla degistirerek yukseltir veya bastan paranizi yuksek tutup daha iyi baska bir model alabilirsiniz. sehir alacaksaniz 28" alin mutlaka ve ince teker 622x32 veya 37 arasi olsun. bir de unutmayin bindikce daha iyisini istiyor insanin cani ve yukseltmekten alikoyamiyorsunuz kendinizi. butceniz uygunsa iyi arastirip ust seviyelerde bir model olmasina calisin.

Tepki
0
@el turco

merhaba adım kerem canbora
yeni üyeyim ve yazıları okuyarak bir şeyler öğrennmeye çalışıyorum
39 y da ve 175 cm -70 kg lık biriyim
bisklet merakım giderek artıyor ve dağ bisikleti ni genelde şehir içi kullanıyorum
hangi özelliklerde bir bisiklet almam gerekir sizce?
2. el yada yeni de olabilir
şimdiden teşekkürler
kolay gelsin
saygılar ve sevgiler

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@keremcanbora
ben olsam sehir bisikleti alirdim. 28" jant ve ince teker (622x32-37 gibi). boyunuza gore M gerekir. 400$ civarindan basliyor modeller. ondeki masada amortisor olabilir ama sart da degil, agirlastiriyor bisikleti.

Tepki
0
@el turco
tavsiyeleriniz için teşekkkürler
şehir bisikletinden kastettiğiniz dağ bisikleti olmayan yani ince tekerliler sanıyorum (bu konuda çok cahilim mazur görün lütfen)
alabileceğim yer yada kişi tavsiyeniz olur mu?
2. el olarak başvurabileceğim bir yer biliyormusunuz teşekkürler tekrar

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@keremcanbora

evet citybike dedikleri ingilizcede. 28" bisikletler zaten yol (road) degillerse genelde sehir icin dusunulmus oluyor. paraniza bagli olarak pek cok yer var. yerlisi yabancisi pek cok marka var, burada ilanlari olanlari inceleyin bir. 2. el icin foruma bakiniz, belki satan vardir.