Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şehir bisikleti seçimi için yardım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ufuk Kılıçaslan tarafından paylaşıldı.

1. Ufuk Kılıçaslan

Ufuk Kılıçaslan Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,
    Mersin'de çoğunlukla yollarda kullanacağımı düşünerek bir şehir bisikleti almaya karar verdim. Kendim ve kız arkadaşım için olmak üzere (aynısı olmayabilir, onun da seçimine bağlı) iki bisiklet almayı düşünüyorum ve bu nedenle bütçem kısıtlı, yani seçeceğim bisiklete maksimum 650 tl bütçe ayırdım (x2) (kask ve diğer ekipman hariç). Bulunduğumuz bölgede kullanmayı, gerektiğinde selesine ve ön sepetine yük yüklemeyi ve arada sırada da uzun mesafe (30-40 km) gitmeyi düşündüğümden bunlara uygun ve dayanıklı bir bisiklet seçmeyi düşünüyorum. İnternetten de epey araştırdım ve seçenekler buldum, ancak kararsız kaldım. Sizce bu bisikletlerden hangisini seçmeliyim? Bu seçenekler sonradan modifikasyon yapmaya izin verir mi?

Sedona 301
    http://sedonabisiklet.com/products/q/act/showProduct/id/30

Kron Tourer (21)
    http://kronbisiklet.com/profesyonel_bisiklet_kron_tourer-b24.html

Carraro 702 Grande
    http://www.carrarobisiklet.com/urunler.aspx?urunid=26

Sedona 311 çok hoşuma gitti, ancak fiyat olarak bütçeme uygun değil. Yine Carraro 804 Elite ve Kron Tourer 24 de öyle. Yine de bunları da göz önünde bulundurarak bir değerlendirme yapmama yardımcı olabilir misiniz? Ya da başka önerileriniz varsa da alabilirim.

2. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
  3. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :) Kron ve Sedona arsındaki farkları en az bir saat inceledim.Değiştiriciler aynı gibi yalnız artıları eksileri;

Kron:Aynakol shimano,park ayağı var.Eksileri çamurluk plastik,stop lambası yok.Bunlar önemli değil demeyin bütçenize göre küsürat tutar.

Sedona:Ruble shımano,Fren tektro,Kadro 6061 (hafif) Arka stop lambası var.Park ayağı varmı bilmiyorum,Çamurluk Alüminyum'mu.

Bu duruma göre artılar da Sedona daha ağır basıyor.Eğer Sedona da maşa kilitlemeli ise evet diyorum.Alacağınız Bisiklet şimdiden hayırlı olsun...

:) Mehmet kardeşimizin alt link'teki Bisiklete bende heveslenmiştim,sepeti falan var diye,ama çelik kadro ağır olur...

4. Ufuk Kılıçaslan

Ufuk Kılıçaslan Yeni Üye

Seviye:
    Ben de Mehmet Bey'in verdiği linktekilere bakmıştım ama, kadrosu daha iyi, biraz daha kaliteli bir model bakmak istedim (linktekiler kötüdür demiyorum). Yine de teşekkürler. Sedona'nın maşasının kilitlemeli olduğundan emin değilim. Çamurluğu filan da gidip görünce öğrenebileceğim sanırım. Benim için de Sedona ağır basıyor ama, şunu da düşünmüyor değilim, acaba sezon sonu 650-700 üstündeki bisikletler indirime girer mi? Nakit alamayacağım ama yine de 2 adet almayı düşündüğüm için bir indirim söz konusu olursa belki fiyat olarak azıcık daha çıkabilirim :) Zaman ayırdığınız için teşekkürler Kadir Bey.

5. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :) Rica ederim.Yalnız Ufuk kardeşim bütçenize göre haraket etmek zorundasınız,en ucuz en idelini bulmak,sizi anlıyorum.Fakat bu durumda bir kere alacaksınız.Bir bisiklet alıp sonradan keşke şunumu alsaydım demektense ya acele etmeyin,biraz kış fiyatları otursun,muhtemelen firmalar kampanya yapacaktır ve yahut sizin de düşündüğünüz gibi pazarlıkta 2 Bisiklet alma konusunda teklifinizi değerlendirin,yardımcı olacaklarını umuyorum.

Hoşça Kalın...