Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şehir bisikleti-Ötme sorunu

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında Derya.Aydın tarafından paylaşıldı.

1. Derya.Aydın

Derya.Aydın Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba, 2 ay önce aldığım bisikletim carraro 703 grande'den yavaş gittiğimde havalı kornaya benzer (o kadar yüksek değil) bir ses geliyor. Tekerlekler aynı noktaya geldiğinde ses oluyor, dolayısıyla hızlı gidince periyodu azalıyor ve daha az duyulur oluyor. Ötmeye benzer bu sesin nedenini araştırmama rağmen pek bir şey bulamadım. Belki aynı sorunu yaşamış arkadaşlar vardır diye sormak istedim. Nedeni ve çözümü nedir, yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Sevgili ablam&abim&kardeşim jantların yamulmuş büyük ihtimalle ve belirli noktalarda pabuçlar jantlara sürttüğü için ses yapıyor.Bir bisikletçi akordunu yaparsa sorun ortadan kalkacaktır.

3. Atilla.C

Atilla.C Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Muhakkak papuçlardan gelen sestir o. Bisikletinizin tekerleklerini çevirin sesi duyduğunuz yerde durdurun ve papuçların janta sürtüp sürtmediğini bir kontrol edin.eğer jantta çok bi yamulma vs gibi arıza yoksa papuçların arasındaki mesafeyi birazcık açarak sorunu çözebilirsiniz.

4. Derya.Aydın

Derya.Aydın Yeni Üye

Aslında ben de sizin gibi düşünerek sesin geldiği noktada pabuçların sürtüp sürtmediğine baktım. Mesafe var gibi görünüyordu. Belki biraz daha mesafeyi arttırmak sorunun kaynağından emin olmak açısından işe yarayacaktır. Önerileriniz için teşekkür ederim.