Şehir Bisikleti Önerisi

Tepki
4
Şehir içi asfalt yolda kullanılacak amortisörsüz bisiklet önerilerinizi istiyorum . Çok fazla yokuşta kullanıcam hafif olması çok önemli benim için . Bu yüzden aliminyum kadro mu carbon kadro mu almalıyım ? V fren olması tercihim ama birde hidrolik v fren var onun hakkında pek bi bilgi bulamadım forumlarda . Sizce hangisini almalıyım ? Birde bayan için olacak bisiklet bayan modellerini mi tercih etmeliyim ? Şimdiden teşekkürler .

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bayan modelleri tercih etmeniz şart değil fakat o modeller daha rahat olacaktır dur-kalk pozisyonlarında özellikle.

Bu bütçeyle karbon kadro alamazsınız. Belki karbon maşa olur ama yine de sanmıyorum pek. Sedona 321 aklıma gelen ilk model. Yol bisikletine daha yakın bir model olabilir derseniz de, Carraro Race 12 FB modeli var, çelik maşalı;

(link)

Bir de Specialized Work ST var ama maşası hi-ten olduğu için konforlu olmayabilir. Kullanan var mı bilmiyorum, araştırmak lazım.

niyazi akarken

Daimi Üye
Tepki
181
Bisiklet
b'Twin
(link)

321 hastasıyız. daha kibar diyorsan 301 ine bak bayan için olanı var düz var sport var.

Tepki
4
321i bende düşündüm ama ağırlığı hakkında bir bilgi bulamadım . Bayan modeli almayı bende pek düşünmüyorum seçenekler sınırlı olduğu için dediğim gibi en ilk tercihim hafif olmasi .

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Tahminimce 11-12 kilogram civarındadır ağırlığı. Amortisörsüz bir bisiklet için bu değerlerin çok üstünde bir şey düşünmüyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ağırlığı normal. MTB'ye göre kıyaslıyorsanız, elbette hafif ama amortisörsüz şehir bisikleti için 12 kilogram civarı gayet normal. Alivio arka aktarıcılı, hoş bir bayan modeli.

Şahsen son zamanlardaki önerilerde Fuji'ye haksızlık ettiğimizi ve hiç hesaba katmadığımızı fark ettim. 321 ile direkt rakip, hatta Alivio aktarıcı avantajı var. :)

Tepki
4
Evet fuji hakkinda pek bi bilgi yok, cogunlukla iyi bi bisiklet oldugundan bahsedilmis ancak diger markalarla bi kiyas yapilmamis. Bisiklet hakkinda cok fazla bilgi sahibi degilim, sedonanin gorunum olarak daha onde oldugunu dusunuyorum ama fujiyi almamak icinde bi sebep yok heralde herangi bi sikayete rastlamadim. En azindan kullananlar fuji hakkinda yorumlarini belirtirlerse cok yardimci olurlar.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
kaan bey
bisiklet almadan önce ilk yapılacak iş seleye oturmadan bisikletin kadrosunu iki bacağınızın arasına alın mesafe 3-4 parmak boyu olmalı benim öyle çünki ve 200 km lerde sorun yaşamadım ikinci önemli nokta şudur pedallardan biri aşağıda olsun ayağınızı pedala koyun ama diziniz asla kırık olmasın evet bu şekilde hep kullandım bisikleti ,
tek bel ağrısı olmadı sele ayarı şarttır ve kadroyu doğru seçmek önemlidir..