Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şehir bisikleti mi Yol bisikletimi ?? (Bursa)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında tuncay şen tarafından paylaşıldı.

1. tuncay şen

tuncay şen Yeni Üye

Seviye:
    Evet arkadaşlar forumda çok deneyimli abilerimiz var ve fikirleri benim için önemli işi anlıyanına danışıcaksın :)
    Bursalıyım ve Şehir bisikleti mi ? yoksa Yol bisikletimi alsam bilemedim ? Bursada sürüs yapmış abilerim kardeşlerim varsa bir öneride bulunabilirler mi acaba Bursa'nın yolları iyi diye gözlem liyorum ancak Yol bisikletlerinin lastik aralığı dar ve ince daha önce yol bisikelti kullanmadım acaba dayanır mı darbe önlemek için süspansiyon ayda yay ı yok acaba yerdeki her şeyi hisseder miyiz bisiklete zararı olur mu yorumlarınızı merakla bekliyorum...Şimdiden yorum yapanlara teşekkür ediyorum....

2. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Yol bisikletleri narin gibi gözükürler ama sağlamdır. Bozuk olan her yolda o bozukluğu hissedeceksiniz süspansiyon olmadığı için ama bir zaman sonra alışırsınız. Ufak tefek çukurlar olunca da yavaş girin bisiklete hiçbir zararı olmaz.

3. Ahmet Onur Çakmak

Ahmet Onur Çakmak Onursal Üye

Seviye:
    lastik aralığı çok problem değil. fakat yoldaki bütün titreşimi elinde hissedersin. iyi bir jelli eldiven veya jelli gidon bandı kullanmazsan ilerde sorun yaşayabilirsin. lastikler ince olduğundan 120psi vurabilirsin ama 100-110 arası bozuk yolda daha rahat ettirir. tabi bunlar yol bisikleti aldığını varsayarsak geçerli. :)

4. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bursa'nın tarihi dar sokaklarında yol bisikleti ne güzel gider. :)

5. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Korktuğunuz kadar zararı olsa yada dayanmasa yol bisikleti diye bir şey olur muydu sizce? Evet yol bisikletinin amortisörü yoktur. Sarsıntıları daha çok hissedersiniz. Ama adı üstünde yol bisikleti. Düz yolda kullanacaksınız. Arazi şartlarında değil yada dağda taş da değil. Yer deki her şeyi hisseder misiniz? Bozuk yol şartlarını darbeleri titreşimleri hissedersiniz. Yolu hissedersiniz ki yolu hissetmek hem önemli bir olay hem de güzel bir duygudur. Yol bisikleti kullanmanın size bir zararı olur mu. Yanlış kadro boyu kullanmıyorsanız ve de vücudunuzda herhangi bir sorun yoksa neden zararı olsun ki. Ancak karşılaştırma yapıp tercihi oluşturmak için bisikleti kullanma amacınız nedir? Bisikletten beklentileriniz nedir? Bisikleti kullanacağınız yol şartları nedir? Bu soruların üzerinde durursanız tür seçimi konusunu daha sağlıklı yapabilirsiniz bence.

ufuk şimşek ve Murat B. bunu beğendi.
  6. Hüseyin Külcüoğlu

Hüseyin Külcüoğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Bursa'da MTB ye binilir. Ormanları, Uludağı, doğasıyla Bursa'da MTB ye binilir. :)

7. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    burda benim bir mesajım vardı forum iyice şaşırdı artık mesajları siliyor. neyse yol yol yol

8. sinan_zorlu

sinan_zorlu Üye

Seviye:
    Bursa'da ne amaçla bisiklete bineceğiniz önemli. Dağ yollarına çıkarım derseniz dağ bisikleti. Ancak hafta sonları botanik park, kültür park yaparım, düz yolda binerim dağla işim olmaz derseniz şehir bisikleti. Benim şahsi fikrim yol bisikleti günlük kullanım için uygun olmadığı yönünde. oturma pozisyonu, bisikletin yapısı, lastikleri tek bir amaç için yapılmış o da hız. yani asfalt yolda alabileceğine basarım derseniz yol. bu nedenle bisiklete binme amacı önce belirlenmeli. Kısa hafta içi, sonu şehir turları, tam asfalt olmasa da düzgün yollara sahip güzergahlarda binilecekse şehir bisikleti gayet yeterli.

9. Yakup ADIGÜZEL

Yakup ADIGÜZEL Kıdemli Üye

Seviye:
    Eğer %95 düz yolda %5 toprak-dağ da sürecekseniz yol bisikleti alın derim ama yol bisikleti ayrı bir dünya mıcırlı yollarda zorlanabilirsiniz başlarda.
    Genelde yolda kullanırım ama dağada çıkarım,kamplı turlarada giderim derseniz şehir bisikleti alın derim.Kilitli maşa alırsanız bozuk yollara girerken kilidi açarsınız asfalt yolda kilitlersiniz.Ben bunun çok faydasını görüyorum.
    Köye gittiğimde kilit açık mıcırlı yollarda çok iyi oluyor.Eskişehirde kilit kapalı.

Ben bisiklet araştırmadan önce yol bisikleti almayı düşünüyordum ama sonra amacım doğrultusunda şehir bisikleti aldım.
    Ama eğer hızlı olmak rüzgarı hissetmek isterseniz yol bisikleti.

vespilettooo bunu beğendi.