Şehir bisikleti ile kırkgözhan antalya2

bisiklethobimiz

Cemsiz 7 Yıl
Tepki
1.564
İsim
Coskun ortacakiroglu
Bisiklet
Bisan
1 aralık 2015 Antalya'da hava güneşli ısı mevsim normalinin üstünde Kepez rampası sızma zeytinyağı. Kırkgözhan'a Bisan achill şehir bisikletimle gitme fikri uygun geldi. Çıkış Işıklar caddesi rakım 39 metre. Çallı. Dokuma. Kepez rampası Rakım 274 metre 13 km. Oldu. bölünmüş yol 3 şeritli. Bugün Rüzgar tam karşıdan etkili esiyor. Ekşili göleti sapağından 1700 metre içeri gidiyorum zeytinyağı üreten işletmeden yağımızı alıp tekrar anayola bir müddet daha gidip 39 km oldu. Sola Döşemealtı yoluna girdim rakım 337 metre. 1 km sonra Kırkgözhan yol levhasından sola girip ileriden de sağa dönünce bahçeler icinde Kırkgözhan Selçuklu döneminde yapılmış Kervansaraylardan biri. giriş ücretli bugün kapalıydı. Hemen yanında kırkgöz su kaynağı var. Düden şelalesine giden su. Organize sanayinin su ihtiyacı karşılayan kaynak Döşemealtı 52 km. Oldu. Kepez seyir teras 61 km. Konyaaltı tarafından Işıklar caddesi bitiş 86 km.
Kervansaray yetkilisini bulamayınca kervansaray'in resmini basmiyorum (kapıda gelin damat resim çekimleri ücretli yazıyor )
Yapılan km. 86 km.
Süre 5 saat 20 dakika
Ortalama hız 16 km.
Yükseklik 419 metre
Akıllı Cep telefonu GPS var. Strava dan alınmıştır.

Dosyalar

Scudo

bisiklethobimiz

Cemsiz 7 Yıl
Tepki
1.564
İsim
Coskun ortacakiroglu
Bisiklet
Bisan
@Cüneyt HOCAOĞLU Teşekkürler benim için yıllardır gitmemek büyük eksiklik piknik yapılacak günü değerlendirecek yerlerden şehir ve yol bisiklet leri için harika bir guzergah

• Beğen
Tepkiler: Cüneyt HOCAOĞLU

mywashere

Daimi Üye
Tepki
479
Bisiklet
Mosso
Dedee fotoğraftaki yerler çok güzel göl kenarı tam kamp kurmalık..keyifli sürüşler

• Beğen
Tepkiler: bisiklethobimiz

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Güzel yerler.. devamını dileriz sağlık, huzur ve mutlulukla inşalllah..

• Beğen
Tepkiler: bisiklethobimiz