Şehir Bisikleti için önerileriniz

Tepki
1
59 Yaşında 85 kilo 170 cm boyundayım.Bacak uzunluğum 72 cm.Egzersiz yapmak amacıyla işe gidip gelme ve hafta sonları ormanlık ya da kırsal alanda gezintiler yapmak amacındayım.Becerebilir de form tutarsam turlara da katılmak istiyorum.Yaptığım internet araştırmasında bana uygun olabileceğini düşündüğüm bisikletler aşağıda.Kızım ve eşimin de arasıra bineceğini düşündüğüm için genellikle unisex olanları tercih ettim.Fiyat olarak en uygun olanlar Salcano ve Delta.Benim gönlüm ise Corratech ve Specialized i çekiyor.Sizlerinde görüşlerini alarak bir seçim yapmak istedim.İlgileriniz için teşekkür ederim.Saygılarımla..

1-GEOTECH
(link)
2-CORRATECH
(link)
3-CANONDALE
(link)
4-TREK
(link)
5-DELTA ALLOY
(link)
6-SALCANO
(link)
7-SPECIALIZED
(link)

Scudo

Süleyman Onur Dülger

Forum Bağımlısı
Tepki
487
sedona 311 i de düşünebilirsiniz 500 ytl
nitekim verdiğiniz bisikletlerin biri 300 ytl biri 1,500 ytl:eek:

• Beğen
Tepkiler: halp
Tepki
1
Benim kararsızlığımın nedeni de aradaki fiyat farkları.Sürüş keyfi ve sağlamlıkla orantılımıdır verilen paraya değermi yoksa 333 YTL lik geotech de işimi görürmü

euzun72

Üye
Tepki
25
İyi markaların kadrolarıda iyidir. Aslında genel olarak ne kadar para verirseniz o kadar keyifli bir bisiklete sahip olursunuz. İş görürmü farklı bir durum elbette iş görür. Arabalardakine benzer bir durum hepsi iş görür, ama fiyatların artmasıda boşuna değil. Yani marka olmaktan kaynaklanan fiyat farkları olsa da genellikle fiyat kalite doğru orantılı. Bisikletin kadrosu dışında üzerindeki jant, lastik, ön arka vites, fren sistemi gibi konularda çok büyük fiyat farkları oluşturur. Pek çok parça varki aynı parayla bisiklet alırsınız. Bu kullanım amacınıza bağlı.
Trek, canondale, specilazed, scott dünyaca ünlü çok kaliteli firmalardır. Diğerleride kötüdür demiyorum. Kafanızda bisiklet için vermek istediğiniz max. bütçeyi belirleyip ona göre karşılaştırma yapmazsanız işin içinden çıkılamıyor.

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Ben olsam Delta'dan geotech i alırdım veya salcano yu tercih ederdim daha fazla vermek bir city bike a yakıştıramıyorum :)!! :eek: