Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şehir Bisikleti için öneri

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Saim Deveci tarafından paylaşıldı.

1. Saim Deveci

Saim Deveci Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Arkadaşlar herkese merhaba,

Şehir bisikleti almayı düşünüyorum ve bu konuda yardımınıza ihtiyacım var. Düşündüğüm birkaç model var fakat kafama takılan asıl mesele boyumun (167 cm boyum) şehir bisikleti kullanabilmem için uygun olup olmadığı. Düşündüğüm modeller arasında en ağır basan model Sedona 321 diğerleri ise Bianchi Nero ve Bianchi Shape. Bu bisikletlerin içinde kadro boyu 49 ve 54 size olmak üzere seçeneği olan tek model Bianchi Shape.

Eğer kadro boyu konusunda boyumla ilgili bir sorun olmayacaksa seçenek olarak düşündüğüm bisikletleri komponentleri açısından değerlendirdiğiniz zaman hangisini önerirsiniz? Bunların dışında sizin önerebileceğiniz başka bir model var mı?

Yardımlarınız ve gelecek yorumlarınız için şimdiden teşekkürler, güzel forumlar dilerim

2. TAYFUR ÇELİK

TAYFUR ÇELİK Üye

Seviye:
    arkadasım bende şehir içinde kullanmak için çok bisiklet arastırdım ve sonunda cannondale comfort 5 modelinde karar kıldım bisikleti 4 gün oldu alalı hayatımda bindiğim en rahat bisiklet diyebilirim ve insanı yormuyor bugün 38 km yol yaptım ve o yolu sanki ben yapmadım hiç yormadı kesinnikle tavsiye ederim pişman olmassın amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok derim linkinide veriyorum saygılar:)

http://www.deltabisiklet.com/new.aspx?_Args=ProductImage,4619,DeltaBisiklet,3583

Saim Deveci bunu beğendi.
  3. Oğuzhan Y.

Oğuzhan Y. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Kilitli maşalı hafif bir mtb de size uygun olabilir bence

4. Saim Deveci

Saim Deveci Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Arkadaşlar benim takıldığım konulardan biri de kadro boyu ile alakalı. 167 cm boy uzunluğum ile şehir bisikleti sürebilir miyim? Malum şehir bisikletlerinde kullanılan kadrolar en az 17" oluyor. Kadro boyu bana büyük gelir mi, gelmez mi?

5. Oğuzhan Y.

Oğuzhan Y. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Kadro olarak 17 değilde 18-19 bile olabilir sizin için yol bisikletlerinde normalin daha üstünde seçilmesi gerekiyor çünkü kadro boyunun

6. Umut ATİLLA

Umut ATİLLA Yeni Üye

Seviye:
    Ben 1 ay önce Drag Grand Canyon Pro aldım, çok memnunum istersen bir bak alternatif olur senin için.

7. erdem öncel

erdem öncel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    hayır öyle bir şey yok. yani en az 17" olacak diye :) benim şimdiye kadar gördüğüm en küçük boy sanırım 15". ama ara boylar da vardır sanırım farklı markalarda..

17" tam olabilir de biraz büyük de gelebilir. kadro seçimi yapmak için boydan ziyade bacak içi ölçünüzü almalısınız.

benim kişisel tavsiyem de yerli markalar (bianchi, sedona vs..) yerine cannondale, trek, scott, giant gibi yabancı marka bir bisiklet alırsanız uzun vadede yerinde bir seçim olur.

8. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    scott sporster p6 "s" boy size uygun olur. yada scott sub 30 "s" ya da trek fx serisinin 15 inc ölçüsünde olanları ya da specializet sirrus un "s" boyları
    ya da cannondale bad boy "s" boy .
    Yerli bazı modeller dışında neredeyse tüm markaların her boyu mevcut.
    bu arada bacak boyunuza göre "M" kadrolarda size uygun olabilir.

9. Saim Deveci

Saim Deveci Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Umut arkadaşımızın önerdiği Drag Grand Canyon ile jef arkadaşımızın önerdiği Scott Sporster P6 modelleri cazip geliyor. Diğer yandan elimdeki Salcano NG650 'yi biraz modifiye ile şehir bisikletine dönüştürmeyi düşünmeye başladım ki zaten lastikleri slick lastiklerle değiştirmiştim. Modifiyeye devam etmek mi yoksa yeni bir şehir bisikleti mi bu konuda kararsızım. Fikirlerini söyleyen tüm arkadaşlara teşekkürler.