Şehir bisikleti almak istiyorum.

Tepki
0
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar aklındaki modeller

1. Salgado city sport 10
2. Bianchi Touring 713
3. Carraro sportive 225
4. Sedona 331 veya 341(bütçeyi aşıyor fakat değer derseniz düşünebilirim)
Ayrıca boyum 1.80 kadro boyu kaç olmalı 17.inc veya L boyu senmeliyim

Yardımcı olursanız sevinirim.

Scudo

serhat dura

Daimi Üye
Tepki
120
Bisiklet
Carraro
bende bir carraro kullanıcısı olarak carraro yu tavsiye ederim bende city bike kullanıyorum bakımlarını zamanında eskiksiz yaptırdığın sürece asla sorun çıkarmayacak bir markadır.. diğerleri hakkında yorum yapsam yalan olur çünkü kullanmadım... tavsiyem...

(link)

Tepki
1.236
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kadro boyu 19 inç olmalı derim marka olarak kesinlikle Sedona .....

Tepki
0
Bisiklet
Sedona
Sedona 341 750$
331 650$. Fiyatları var bunları vermeye degerimi. Kararsızım 2 arasındaki tercih ne olmalı

Kerem YILDIZ

Aktif Üye
Tepki
38
Bisiklet
Merida
Merida düşün derim. Düşündüğün fiyata alabileceğin en iyi donanımlı bisiklet. Ömür boyu kadro garantisi veriyorlar ayrıca.

Tepki
1.236
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
İleride pişmanlıklar yaşayacak kişi sizsiniz ucuz bisiklet alırsanız Sedona satın alan ve pişman olan kimseyi görmedim ve okumadım fiyat olarak değer mi ? Diyorsunuz değer Ünsal bey değer....Diğer arkadaşların önerdiği bisikletlerde iyi tavsiye ederim kararı verecek kişi sizsiniz hayırlı olsun....

Tepki
3
İkinci el düşünürseniz 2013 scott sub40 (3 ay-yaklaşık 2000 km) - kadro boyu L
fiyatı 1300 L (kargo alıcıya ait)
aslında 2. el kısmına ilan vermeye çalışıyorum ama beceremedim bi türlü. eğer ilgilenirseniz o ilanı buraya yazarım detaylı inceleme yaparsınız.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
20 inç tavsiye ederim. Ayrıca bütçeyi o kadar artırabiliyorsanız bence Merida Crossway serisine de bakabilirsiniz. Düz maşaya sıcak bakıyorsanız Merida Speeder da çok hoş bir seri, yol bisikletine daha yakın. Crossway için 100 V, Speeder için T2 modellerini tavsiye edebilirim.

Fuji Traverse 1.3 de yine bütçeniz dahilinde bir model. Giant Cypress de yine alabileceğiniz modellerden biri.

(link)

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
Valla ne alırsanız alın amortisör olmasın, bana çok dua edersiniz. Zaten genelde yaylı giriş seviyesi oluyorlar, öyle otobüs gibi tıs tıs yaylanacağını zannetmeyin. Anca kaldırımdan ineceksin de o da bi zahmet biraz esneyecek.

Şehir bisikletinde amortisör bence gereksizdir.

Tepki
0
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar tavsiyeler için teşekkürler.
Herhalde sedona alacak gibiyim
341 ,331ve 321 bunlardan hangisini tavsiye edersiniz.
Aralarındaki farklar ne kadar önemli son olarak hidrolik freni tavsiye edermisiniz.
Teşekkürler

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hidrolik Disk Fren'i ben şahsen tavsiye etmiyorum, diğer arkadaşlarım kızacak ama gereksiz buluyorum desem daha doğru olur :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ozan Cansel

Kızmak ne kelime, sonuna kadar katılıyorum. Amortisör hadi bir nebze de, hidrolik disk freni sırf görüntüsü için alan sürüyle adam tanıyorum. V fren, düz maşa. Budur. :)

Vahap Demir

Daimi Üye
Tepki
531
Bisiklet
Sedona
Sedona 341 ödediğin paranın hakkını fazlasıyla veren bir bisiklet. 3300 km. yol yaptım sadece 2500 km civarında biten balataları değiştirdim. Başka en ufak arızası olmadı. Hidrolik disk frenler her türlü şartta mükemmel frenleme imkanı verdiğinden v frenle kıyaslanmaz bile. Bütçe ya da hafiflik gibi gerekçelerle v fren tercih edilebilir tabi ama asla ikisini bir tutmak doğru değil. 341 in tek problemi ince lastikler ama o da şehir bisikletinde zaten normal. Kalın dişli lastiklerden sonra ince lastiklerle alışana kadar yola
tutunma problemi yaşayabilirsiniz, başkaca sıkıntı olmaz.

UtkuSener

Forum Demirbaşı
Tepki
678
Bisiklet
Trek
sedona 331 in fiyatını göze alıyorsan yakın fiyatlara forumda 2. el specialized sirrus elite satanlar var. hazır onun yerine şuna bak falan demeye başlamışken 2 satır yazı yazayım :D her fiyatta alternatif ürünler görülür. ilk olarak bisikletten beklediğini belirle ona göre seçim yap. asfaltta bineceksen amortisör kitli olarak gezmeye başlarsın yoldaki ufak tefek çukurlara girince işe yarayacak olan amortisörü de kitlediğin için gereksiz yere ağırlık taşırsın. disk fren konusu biraz daha karışık uzun inişlerde veya yağmurda işine yarar. yağmurda frenlerin iyi tutsa bile lastiklerin o frenlemeyi yapmakta zorlanır çoğunlukla kitlenir veya kayar, ayrıca yağmurda ne kadar hızlı gideceksin ki iyi frene ihtiyaç duyasın ? bu soruyu kendine bir sor :D uzun inişlerde v-fren disk frene göre zayıf kalır ama buradaki etken de hız değeridir, yokuş aşağı bisikleti 60km gibi süratlere çıkartırsan zaten orada disk de işe yaramaz onun harici hızını kontrol altında tutrak inersen v-fren sana gerekli fren gücünü sağlar. vfrenin arıza yapma ihtimali de disk e göre neredeyse yok denecek kadar azdır.

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin
Tepki
0
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar Hidrolik frenden vaz geçersen Sedona olarak 321 'yönelmeliyim birde 321 Via diye model var farkları nelerdir.

Birde 2.El düşünmüyorum Hiçbir zaman cesaret edemedim.

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
ben Scott Sportster serisini tavsiye ederim. o bütçeyle sportster 40 veya 50 alabilirsin rahatlıkla. kadrosu falan çok iyidir. donanımıda sağlamdır. donanım ileride seni tatmin etmesse yükseltirsin ama kadroyu he deyince yükseltemiyor insan.

not: ben 175 boyundayım 22" kadro kullanıyorum. 22" kadroda sende rahat edersin bence

Tepki
0
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar,
Son olarak Sedona modellerinden birini almak istiyorum . Baktıktan sonra yerinde karar vermek istiyorum.
Bütçeyi zorlaman 1000 Tl Nakit işi kapatmak istiyorum.
O yüzden sedona satan bildiğiniz iyi satıcılar istanbulda kimlerdir.Tavsiyleriniz varmıdır.

Teşekkürler.

Tepki
0
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar,

Normalde Sedona düşünüyordum fakat Salcano City Sport 24 HDS bu modeli çok çok uyguna alabiliyorum.
Sizde sonradan pişman olurmuyum.