Şehir Bisikleti Almak İstiyorum. Lütfen Yardım

Yomata

Üye
Tepki
1
İsim
Sinan Bilgin
Herkese merhaba Acemi bir bisiklet kullanıcısı olarak siz değerli bisiklet ustalarından fikir almak istiyorum. Kendime 1 Adet şehir bisikleti alacağım. Ortalama 1300 TL ye kadar çıkabilirim. Biraz internetten araştırdım. Aşağıdaki linklerdeki gibi 2 model hoşuma gitti. Bu 2 model arasından hangisini tavsiye edersiniz veyahut bunlar dışında 1300 TL civarında bu tarzlarda tavsiye edebileceğiniz bisiklet marka ve modelleri varmı.
Yardımda bulunan herkese şimdiden sonsuz teşekkürler.

Bianchi DISCOVERY HD MAN

(link)

Carraro 806 ELITE MAN HD

(link)

• Beğen
Tepkiler: çaylakşevik
Scudo
Tepki
27
İsim
hüseyin Tercihen şevik
Mosso kron salcano scott da var

O fiyatlarda yani

Taha YeNeR

Üye
Tepki
2
İsim
Taha
Banada benzer konuda yardımcı olursanız çok sevinirim
(link)

Tepki
3
İsim
sefa
Bisiklet
Cannondale
@Yomata sedona 300 c yi önerebilrim hem birazdaha uygun dur fiyatı 1,150 tl civarında

Tepki
27
İsim
hüseyin Tercihen şevik
(link)
Bu bisiklet için ne düşünüyorsunuz

Cem Tunç

@bike33travel
Tepki
381
İsim
Cem Tunç
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Triathlon
Arkadaşlar bisiklet markalarının internet sitelerine girip özellik fiyat karşılaştırmaları yapabilirsiniz. Veya bisiklet satan firmaların internet sitelerine de bakabilirsiniz. Tabi özellikler öncelikle sizin ihtiyaçlarınıza cevap vermelidir, markalara takılmayın, aynı fiyatta olupta özellikleri daha üst seviyede olan birçok bisiklet var, sizi taşıyan marka değil bisikletin özellikleridir, yani bisikletin üzerindeki aktarıcılar, frenler, dişliler vs.

@çaylakşevik Şehir bisikleti sadece şehirde kullanılmaz aslında, şehir-tur bisikleti denir, yani şehir dışına da çıkılabilir, uzun turlara da çıkılabilir. Sadece şehir içinde kullanılacaksa uygun bir bisiklet ama bence gençlerden çok ihtiyarların kullanacağı bir bisiklet o. Kullandıkça daha fazla özellik istemeye başlayacaksınız. Bir de mümkünse V fren olan bisiklet alınmalı şehir bisikletlerinde, dağ bisikletlerinde disk (hidrolik disk) fren tercih etmek lazım bence.

hardal

Üye
Tepki
25
Bisiklet
Sedona
Ben Sedona 410 modelini öneririm. Üreticisi Aslı bisiklet müşteri memnuniyetine önem veriyor. Her hangi bir sorunda muhattap bulabiliyorsun.

Tepki
27
İsim
hüseyin Tercihen şevik
@Cem Tunç ben o modelin sitesinde tur modeli olarak tanıtıldığı için gösterdim zaten ki amacım uzun turlar yapmak bisikletle şehirler arası

mustafa ç

Forum Demirbaşı
Tepki
508
Bisiklet
Trek
Marka model ne olursa olsun çok önemi yok. Sadece göbek ön amortisör Farketmez olmasın. Tekrar ediyorum amortisör e gerek yok. Hatta bisikleti ağırlaştıran ve yavaşlatan bir parçadır(şehir içi kullanımda) amortisör. Disk fren de ağırlaştırır Gereksizdir ama kişisel tercihlere saygı duyarım kimisine göre gerekli olabilir kullanım alanınıza göre siz değerlendirin asfalt da olsa yokuş inecekseniz tercih edilebilir. Ben olsam v fren derim. Alüminyum kadro da yeterli olacaktır. Maşanın alüminyum çelik veya karbon olması bütçe durumuna göre sadece bisikleti ağırlaştıran faktördür. Vites ruble aynakol shimano alivio acera vs arasında çok büyük faklar yoktur sizin belirttiğiniz fiyat aralığı için konuşuyorum. Eski bir trek fx 7.2 kullanıcısı olarak söyleyebileceklerim bunlar. Kolay gelsin. İyi pedallamalar

Cem Tunç

@bike33travel
Tepki
381
İsim
Cem Tunç
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Triathlon
Amortisörlü maşa ağırdır amortisörsüz maşaya göre, doğru,ama uzun, bozuk yollarda darbeli matkap gibi sürekli vibrasyon hem zararlı hem rahatsız edicidir. Tabi aksini iddia edip yıllardır gayet memnun olarak amörtüsörsüz maşa kullanan arkadaşlarım da var, kişisel tercih tabi bu.

Bora TİRKİ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.889
Bisiklet
Specialized
Merhabalar ,

Cem Tunç söylediği gibi maşasız bisikletlerde sürekli vibrasyon vardır. Malum, ülkemizin yollarını biliyorsunuz.

Tamda okuduğum yazından sonra aklıma gelen, Specialized Sirrus Elite modeli geldi.

Ön karbon maşa ve ZERT farklı ile yollada ki vibrasyonları emer ve daha konforlu bir sürüş sağlar. Vites/fren kabloları kadro içinden geçen estetik bir bisiklet.

Özetle, Specialized Sirrus Elite, şehiriçi yollarda tüm gün kullanabileceğiniz, yol bisikleti performansında bir bisiklet sunar.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Edip D.