Şehadet Telkinli Çok Elektronik Bisiklet Kaskı

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
hep ciddi şeylermi konuşacağız,biraz da saçmalayalım :)

https://i.hizliresim.com/ydZAJy.jpg

Biselsan tarafından büyükşehir ve uzunyolda bisiklet süren kişilerin can güvenliği için özel üretilmiştir.
Kızılötesi,termal,yan-arka kameralar,ön-arka far ve sinyal lambalarıyla donatılmıştır.Hava karardığında ışıklar kendiliğinden yanar,kask içi optik kabloları sayesinde sağa sola dönüşünüzü daha siz düşünmeden algılar ve ilgili sinyal lambaları otomatik yanar.Saldırgan ve dost canlısı köpekleri ayırt edebilir, dağılmaları için baskın köpek havlaması sesi çıkartır.
360 derece hareket algılayıcıları sayesinde yaklaşan cisimleri 30mt öteden fark eder,dibinize çok girecek gibi olanlar için bik bik öter ve belki tarafik canavarlarından ölümünüzü bi nebze öteler.
İBB trafik ,yandex vs. bağlanıp anlık trafik durumu,harita bilgilerini gözlük iç camına yansıtır,ekstra gps vs kullanmanıza gerek kalmaz,gidonda yok yere yer kaplamaz.Kask içi yerleşik kornası hareket algılayıcılar ile koordineli çalışır,sadece gerektiğinde öter,parmaklarınız zil çalmaktan nasır tutmaz.
Gözlük içi ekranlar sayesinde,dış hava sıcaklığı,vucut ısısı ve su seviyesi,nabız atışınızı takip edebilir,ihtiyaca göre alınacak,protein,karbonhidrat ve minarelleri ve miktarını gösterir.
Olurda kazar olursa çarpma anında dış ve iç hava yastıkları açılır,kafatasını ve kaskı korur.siz ölseniz bile kaskı başkaları kullanılabilir.
112 ye,ana-bacınıza ölüyom yetişin diye sms atar,sizi ayık tutmak için sevdiğiniz bir kişinin yada kankanızın sesiyle" benimle kal aşkım nooolur ölme","olm daha nerelere gidecez beraber,ölme sakın lan" vs. gibi cümleler ,eğer nabız ölümcül seviyeye gelir ise şehadet telkini yapar,imansız gitmenizi önler.

Scudo

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.091
Bisiklet
Fuji
Bu kadar stresin üzerinde iyi geldi. Açıklamalar mükemmel. O kaska şu an ihtiyacım var. Özellikle şehadet bölümüne :D

• Beğen
Tepkiler: Yasin Yücel

mertceo

Forum Demirbaşı
Tepki
103
Bisiklet
Salcano
Olurda kazar olursa çarpma anında dış ve iç hava yastıkları açılır,kafatasını ve kaskı korur.siz ölseniz bile kaskı başkaları kullanılabilir.
112 ye,ana-bacınıza ölüyom yetişin diye sms atar,sizi ayık tutmak için sevdiğiniz bir kişinin yada kankanızın sesiyle" benimle kal aşkım nooolur ölme","olm daha nerelere gidecez beraber,ölme sakın lan" vs. gibi cümleler... Buraya koptum ya. :D :D Ölseniz bile başkaları kullanabilir. :D

• Beğen
Tepkiler: Berke

Onur K.

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Geçenlerde, "içinde küfür bile edilmemiş araba" ilanı vardı haber sitelerinin birinde :D

Mesajı yazdıktan sonra, "sahibinden" sitesine girip bakayım dedim, gözlerime inanamadım.. Amma çok "içinde küfür dahi edilmemiş" araç varmış. :D 37 tane buldu :D

Bende bundan sonra, eğer olurda bisikletimi satmak istersem, "üzerinde küfür bile edilmemiş" diyeceğim ama hatırlamıyorum etmiş olabilirim. :D

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
sahibinden'e koymustum aslında ilk olarak,ama kabul edilmedi. :(
ne güzel sivas mangal köpeği,ters eti puf gibi efsane ilanlar arasına girerdi,bisikletliler adına güzel bir anı olurdu :D

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
@Onur Kuzik

Ben tam düşerken etmiştim, böyle havada ama ayaklarım pedaldan tam yeni ayrılmış, tam o arda işte, araftayken ettim, o sayılıyor mu? :D