Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şehadet Telkinli Çok Elektronik Bisiklet Kaskı

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Sinan Ş tarafından paylaşıldı.

1. Sinan Ş

Sinan Ş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    hep ciddi şeylermi konuşacağız,biraz da saçmalayalım :)

Biselsan tarafından büyükşehir ve uzunyolda bisiklet süren kişilerin can güvenliği için özel üretilmiştir.
    Kızılötesi,termal,yan-arka kameralar,ön-arka far ve sinyal lambalarıyla donatılmıştır.Hava karardığında ışıklar kendiliğinden yanar,kask içi optik kabloları sayesinde sağa sola dönüşünüzü daha siz düşünmeden algılar ve ilgili sinyal lambaları otomatik yanar.Saldırgan ve dost canlısı köpekleri ayırt edebilir, dağılmaları için baskın köpek havlaması sesi çıkartır.
    360 derece hareket algılayıcıları sayesinde yaklaşan cisimleri 30mt öteden fark eder,dibinize çok girecek gibi olanlar için bik bik öter ve belki tarafik canavarlarından ölümünüzü bi nebze öteler.
    İBB trafik ,yandex vs. bağlanıp anlık trafik durumu,harita bilgilerini gözlük iç camına yansıtır,ekstra gps vs kullanmanıza gerek kalmaz,gidonda yok yere yer kaplamaz.Kask içi yerleşik kornası hareket algılayıcılar ile koordineli çalışır,sadece gerektiğinde öter,parmaklarınız zil çalmaktan nasır tutmaz.
    Gözlük içi ekranlar sayesinde,dış hava sıcaklığı,vucut ısısı ve su seviyesi,nabız atışınızı takip edebilir,ihtiyaca göre alınacak,protein,karbonhidrat ve minarelleri ve miktarını gösterir.
    Olurda kazar olursa çarpma anında dış ve iç hava yastıkları açılır,kafatasını ve kaskı korur.siz ölseniz bile kaskı başkaları kullanılabilir.
    112 ye,ana-bacınıza ölüyom yetişin diye sms atar,sizi ayık tutmak için sevdiğiniz bir kişinin yada kankanızın sesiyle" benimle kal aşkım nooolur ölme","olm daha nerelere gidecez beraber,ölme sakın lan" vs. gibi cümleler ,eğer nabız ölümcül seviyeye gelir ise şehadet telkini yapar,imansız gitmenizi önler.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 11 Haziran 2014
  2. ali sezgin

ali sezgin Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    işte bunlar hep bilim :D

Yasin Yücel ve Edip Dinçer bunu beğendi.
  3. Yasin Yücel

Yasin Yücel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bunlar hep işsizlikten :D

4. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Kalp masajı yapmasını falan bekliyordum ama bu direkt şehadet getirmeyi tercih ediyor. :) Bencil kask. :D

Yasin Yücel ve Osman Kıtay bunu beğendi.
  5. Osman Kıtay

Osman Kıtay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Bu kadar stresin üzerinde iyi geldi. Açıklamalar mükemmel. O kaska şu an ihtiyacım var. Özellikle şehadet bölümüne :D

Yasin Yücel bunu beğendi.
  6. mertceo

mertceo Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Olurda kazar olursa çarpma anında dış ve iç hava yastıkları açılır,kafatasını ve kaskı korur.siz ölseniz bile kaskı başkaları kullanılabilir.
    112 ye,ana-bacınıza ölüyom yetişin diye sms atar,sizi ayık tutmak için sevdiğiniz bir kişinin yada kankanızın sesiyle" benimle kal aşkım nooolur ölme","olm daha nerelere gidecez beraber,ölme sakın lan" vs. gibi cümleler... Buraya koptum ya. :D :D Ölseniz bile başkaları kullanabilir. :D

Berke bunu beğendi.
  7. Onur Kuzik

Onur Kuzik Forum Demirbaşı

Seviye:
    Geçenlerde, "içinde küfür bile edilmemiş araba" ilanı vardı haber sitelerinin birinde :D

Mesajı yazdıktan sonra, "sahibinden" sitesine girip bakayım dedim, gözlerime inanamadım.. Amma çok "içinde küfür dahi edilmemiş" araç varmış. :D 37 tane buldu :D

Bende bundan sonra, eğer olurda bisikletimi satmak istersem, "üzerinde küfür bile edilmemiş" diyeceğim ama hatırlamıyorum etmiş olabilirim. :D

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 11 Haziran 2014
  8. Sinan Ş

Sinan Ş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    sahibinden'e koymustum aslında ilk olarak,ama kabul edilmedi. :(
    ne güzel sivas mangal köpeği,ters eti puf gibi efsane ilanlar arasına girerdi,bisikletliler adına güzel bir anı olurdu :D

Tahir Keskin bunu beğendi.
  9. isa çalış

isa çalış Yeni Üye

Seviye:
    bisikletimdeki fırlatma koltuğuyla kordine uyuşmazlığını öğrendinkten sonra almaktan vazgeçmiştim geçenlerde :D

Yasin Yücel, Osman Kıtay ve Sinan Ş bunu beğendi.
  10. Salih D.

Salih D. Yeni Üye

çok süper ya :D

11. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben tam düşerken etmiştim, böyle havada ama ayaklarım pedaldan tam yeni ayrılmış, tam o arda işte, araftayken ettim, o sayılıyor mu? :D

12. Abdülsamed AKBULUT

Abdülsamed AKBULUT Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bu kasktan bi tane isdiyorum :D :D