sedone 241 yardım

johncena

Üye
Tepki
18
ben 13 yaşındayım boyum:163 kilom:45 ben sedona 241 düşünüyorum
acaba ben 16 17 yaşına geldimdede kullanabilirmiyim sel boyunu falan yükselterek

Scudo

johncena

Üye
Tepki
18
LÜtfen Bİ Yardim Ya İnsanlik ÖldÜmÜ Bana Yorum Yazmayan ÖlsÜn:)

Hasan Kuru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.227
Sedonanın 261 modeli yok muydu ya nerden çıktı 241 :D

Ömür boyu garanti istiyorsan Kron almalısın. Onlarda ömür boyu kadro garantisi var. Böylesi daha iyi :)

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
20 yaşına kadar :) ozamana kadar kadro çoktan zayıflar. alu. kadronun ömrü 5-6 yıldır zaten.gerisi risk.yolda giderken ikiye ayrılmasını istemessin heralde.kadro boyunu 16 alman iyi olur.üst seviye alu. kadroya bile 5-8 yıl arası kullanım biçilir.riske girmeye gerek yok.zaten 20 yaşına kadar birsürü çekiş sistemi eskir.almışken iyi alman lazım yani.

yusuf samet yaraş

Aktif Üye
Tepki
41
bence de butcenin el verdiği en iyi biiskleti al şimdilik binebildiğin kadar bin bu arada ben o paraya sıfır dağ bisikleti alcak olsam kron xc 500 alırdım herhalde

johncena

Üye
Tepki
18
ya bu bisiklette gözüm kaldı fiyatıdıa uygun 24 jant ama bunun kadrosu ufak olur heralde ama ben16 inclini alırım varsa ozaman 26 jantlık 16 inclik bir biskletten farkı kalmaz boy olarak demi

yusuf samet yaraş

Aktif Üye
Tepki
41
yani görece daha pahalı 550 lira gibi birşey ama o baktığın modele de internette 450 lira demişler ki o 24 inç jantlı birşey sen diyorsun ki uzun süre kullanım 26 inç almalısın bence hem zaten bunun standardı da budur

cnyn rdr

Forum Demirbaşı
Tepki
371
Bisiklet
Diğer
@Onur Kahraman

?? Nasıl yani bir bisiklete bir milyar ve üstü para harcayacağız ve 5-6 yıl sonra kardo değiştirmek mi gerekecek :eek: ??

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
@ozan erdem

carbon kadronun ömrü bile 9 yıl civarı.araştırın.sizi küçücük vidalar yıllarca taşıyıcak,onlarında canı var :D hi-ten değil sonuçta ömür boyu kullanılsın. alu. ve carbon elementleri. kullanım süreleri olur,carbon hafif ama çatlamaya yatkın element,alu. içe göçer,ezilir,çatlamaz, carbon daha sağlamdır alu. dan

yusuf samet yaraş

Aktif Üye
Tepki
41
@ozan erdem

Eğer ömürlük bir kadro istiyorsan iyi kalitede bir çelik kadro veya daha da iyisi bir titanyum kadro bakmalısın:cool:

cnyn rdr

Forum Demirbaşı
Tepki
371
Bisiklet
Diğer
@Onur Kahraman

Bahsettiğiniz vidalar bu almuniyum kadrolarda dikkatimi çekenler mi acaba onların hala ne olduğunu çözemedim.

@yusuf samet yaraş

İyi bir çelik kadro ve titanyum kadro alacak kadar bütçemiz olsa zaten giriş seviyesi bir alu bisiklet almak için para biriktirmeye çalışmazdım :mad: :)

cnyn rdr

Forum Demirbaşı
Tepki
371
Bisiklet
Diğer
@Onur Kahraman

(link)

kastettiğiniz küçük vidalar resimde işaretlediğim mi acaba eğer değilse bu vida nedir bilgisi olan var mı

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
:) farkettiyseniz bisiklette sayısız vida var.hepside gerekli olduğu için var.ben mecaz olarak söyledim.küçücük jant teli vidaları,aynakol vidaları vs vidalar demek istedim.