Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedonada Ayaklık sorunu

Konu, 'Sedona' kısmında yasinjanbert tarafından paylaşıldı.

1. yasinjanbert

yasinjanbert Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaslar sedona borlam var eskişhide hiç bir bisiklitcide borlaya uygun ayaklık yok bısıkleti saga sola sayamaktan harap olucak ya:)

2. toprakec

toprakec Kıdemli Üye

Seviye:
    Akın bisiklete baktın mı ? Bence mtbye ayaklık yakışmıyor ve ağrlık yapıyor bağladığınız yere kadroyu deydirmeden(ben aynakoldan destek alıyorum) yaslarsanız sorun olmaz.istersen yarın sabah akın bisikletten bisikletimi alırken sorayım.

3. Mehmet Boran

Mehmet Boran Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arka lastik ve gidonun yanını değecek şekilde yaslarsan duvara ayaklığa gerek kalmaz,kaldırıma yaslamak içinde pedalı kullanabilirsin.

4. encralis

encralis Forum Demirbaşı

Seviye:
    En az 30-40 cm'lik engellere sadece arka tekerin lastik kısmını dayayarak bisikleti sağlam bir şekilde koyabilirsiniz.En güzel yöntem bu.Ayaklık gerçekten MTB'de çok kötü duruyor.Şehir bisikleti olsa neyse.

Pedaldan dayamak da iyi bir yöntem ama iyi ayarlamak lazım.

5. Rıdvan Çetin

Rıdvan Çetin Üye

Seviye:
    bendede borla var yere koyamıyorum hemen cizilioyor ayaklıkta yok napcagımı şaşırıyorum :D

6. Cüneyt Kılıç

Cüneyt Kılıç Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ben de ayaklığın mtb ye yakışmadığını düşünüyorum ama kullanıyorum. Borlamı alırken üzerine takılıydı, bilmiyorum siz alırken de öylemiydi ama.. İlk adlığım zaman çıkardım. Fakat bisikleti temiz tutacak şekilde koyacak bir yer bulamadım. En basiti yol üzerinde veya herhangi bir yerde, kısa bir süre dinlenmek için bile bisikleti yere koymak durumunda kalıyordum. Bunu üzerine ben de ayaklığı taktım ve ağırlık olarak çok sorun olmadı. Kısaca pek birşey hissetmedim aslında o kadar da ağırlık yapan birşey değil -tabi hafif bir ayaklıksa-. Görünüşü de çok kaba durmadığı için artık alıştım ve kesinlikle çıkarmayacağım çok işeme yarıyor. Eminim çoğu kişi de bunu kullanmaya ihtiyaç duyuyordur ama bisikletin görünüşünü bozar diye ya da performans düşer diye takmıyorlardır. Herkesin kendi düşüncesi ama bence bisikletin darbe yememesi ve daha temiz tutulması açısından, kullanılmasını (bazı unsurlardan vazgeçip) tavsiye ederim.

orduspor1 bunu beğendi.
  7. Ercüment Özyurt

Ercüment Özyurt Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben de alırken taktırmıştım. Benimki 2008 siyah borla olduğundan ve ayaklık da siyah olduğundan görüntüyü bozmuyor. Ama 2009 beyaz-mavi borlada siyah ayaklık gördüm gerçekten de olmamıştı. Çok işe yarıyor gerçekten de turlarda bisikletini oraya buraya dayayan arkadaşların bisikletler sürekli devriliyor. Hatta birisi benim bisiklete dayamıştı ve ikisi birden düşmüştü bir keresinde. O kadar ağırlıktan da bişey olmaz. Demirden korkan trene binmesin :)

orduspor1 bunu beğendi.
  8. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Altında bir dağ bisikleti var bırakta çizilsin, tozlansın, kirlensin. Kirlenmek güzeldir sakın çizilcek diye korkmayın, madem çizilcek diye kuşkunuz var bence satıp şehir bisikleti alın sadece parklara çay içmeye gidersiniz;)

Not: Bu bir uyarı değildir!. Sadece dağ bisikleti çizilecek diye korkanlar benim garibime gidiyor. Adı üstünde "Dağ Bisikleti"