Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sedona

Konu, 'Sedona' kısmında leo82 tarafından paylaşıldı.

1. leo82

leo82 Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar bisiklet almayı düşünüyorum ama kararsızım..yardım ederseniz sevinirim. kron xc1000 ve sedona borla arasında kararsızım. borla 150 ytl daha ucuz. (550-400) maddiyat yüzünden sedona ağır basıyor. farkıyla diğer malzemeleri alırım diyorum hem...ne dersiniz? 150 ytl farka değer mi?

2. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    aradaki farkla alacaklarını sonra da alabilirsin...ancak fiyattan kaçarken uzun süre değiştiremeyeceğin, yada değişmesi en zor bileşen olan kadro konusunda hata yapabilirsin...ha bu demek değil ki git XC1000 al..hangisinin kadro yapısı, geometrisi, açıları senin için daha uygun ise, hangisinde boyuna uygun kadro bulabiliyorsan onu al.

borlanın kadrosu uygun düşerse ne âlâ..cebine 150ytl kalır, XC1000 kadrosu uygun olursa sorun değil,diğer gereksinimleri zamana yayarsın ;)

emsey229, sönmez ve HaliliOzturk bunu beğendi.
  3. leo82

leo82 Yeni Üye

Seviye:
    bunların kadroları hakkında ayrıntılı bilgisi olan var mı diyeyim o zaman...madem kadroya kaydık..ben biraz acemiyim de :) bi de 550ytl lik krona karar verirsem sedonanın bir başka modeli rakip olarak çıkıyo yine...600 ytl lik 771...off ya ne zor iş karar vermek...ama yardımlarınızla bu iş olacak gibi ;) şimdiden teşekkürler bütün yazanlara...

4. phoebus

phoebus Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar sakın ha sedona bisikletler almayın. niye ki diyeceksiniz. şöyle ki yakın bir zamanda abim sedona borla/vitra bisiklet aldı ve öncelikle fark ettiğim şey kullanılan jantların çok dandirik olduğuydu, öyle ki arka jantta adamlar frenin sürttüğü yerde bir bölgeyi törpülememişler bile. onun dışında kullanılan ön süspansiyon o kadar yumuşak ki ön frenlere basınca kullandığım tüm süre boyunca bir yukarı bir aşağı salınıp durdum. kullanılan lastikler ise özellkle yağmurda muhteşem kayıyor ki bugün yağmurlu havada kullandım kesin kayarım düşerim ben bu bisikletle dedim, özellikle bir de dengesizliğinden dolayı düştüm yokuş aşağı bir yolda. neyse ki kafamda kask vardı. birazcık kıyın paranıza ve trekin en ucuz bisikletini falan alın, eğer onu alamıyorsanız bisiklete binmeyin daha iyi. benden söylemesi.

5. mcaliskan23

mcaliskan23 Bisikletkolik

Seviye:
    Phoebus,
    Sedona Borla zaten Sedonanın eski ve ucuz bir modeli bu modele bakarak Sedona yı tümden kötülemen yanlış diğer markalar için de bu türden bir çok şey yazılabilir boş versen bunları kendine Sedona nın iyilerinden bi tane al

6. austa1959

austa1959 Üye

Seviye:
    BENDE SEDONA BORLA VAR.PROFESYONEL YARIŞÇI DEĞİLSENİZ FİYAT/FAYDA ARALIĞI GAYET İYİ.SİZİN YAZDIĞINIZ SORUNLARA GELİNCE AMORTİSÖRÜ SERTLİK AYARLI.SANIRIM AYARLANMAMIŞ.DENGE KAYBEDİP DÜŞMENİZDE BENCE KADRO BOYU SİZE UYGUN DEĞİL.CANTLAR ORTA ŞEKER İDARE EDER.LASTİKLERİN YAĞIŞLI HAVALARDA KAYMASI DOĞRU.BİR ARKADAŞIM SIK SIK DÜŞMEKTEN YAKINIYODU.BİR GÜN BERABER SÜRERKEN BAKTIMKİ FREN YAPARKEN SELEDEN KALKIYOR. BU DA BİSİKLETİN ARKA KISMININ KAYMASINA NEDEN OLUYOR. SİZDE DE BÖYLE BİR ALIŞKANLIK VARMI Bİ KENDİNİZİ KONTROL EDİN. BU BİSİKLET BAŞLANGIÇ DÜZEYİ İÇİN FİYATINA BAKILDIĞINDA FENA DEĞİL.BENDE SADECE ORTA GÖBEK PROBLEM OLDU 7,5 YTL.FARK VEREREK SHİMANO İLE DEĞİŞTİRDİ ALDIĞIM YER.ŞİMDİ O PROBLEMDE YOK.

7. Gürsel A.

Gürsel A. Bisikletkolik

Seviye:
    Tarafsız br gözle yazayım:
    -Sedona'ların jantlarında bir sorun çıkmıyordu ama bu tür sorun olduğunda mesela bize söylenmiş olsa o jantı değiştiririz.. Her jantın yüzeyi tornalanmış olacak diye bir kural yok. (Fiyatına göre yani)
    -Süspansiyon sertliği kullanıcı kilosuna göre ayarlanır. Sedonlarda da sertlik ayarı var.. Kilonuz çok çok fazla olursa bu sertlik ayarı yetmeyebilir.. Ayrıca nerdeyse her amortisör (kilitleme yoksa) frenleme sonucunda amortisör içe gömülür. (az veya çok)
    -Her türlü dişli lastik (en pahalısı bile) ıslak asfaltta kaydırır.. Çok kez yazdım ama buna yapacak bir şey yoktur.. Tekniğinizi ve hızınızı ayarlarsanız hiç bir şey olmaz..Düz lastikler daha az kayar.. (Yağışlı havalarda yapılan MOTO GP yarış motosikletlerinin lastiklerine bakın..)
    - Bisikletten düşme çok göreceli bir olaydır.. Bir bisiklet sizi düşürmez, siz düşersiniz.Bazı bisikletlerin sürüş karakteristikleri farklı olabilir.. Ama bu sizin düşmenize neden olmaz. (Ki Sedona'larda böyle bir dengesizlik sorunu yoktur..Onlarca yıldır denemesini yaptığım binlerce bisiklet bana buna karar verme yetisini kazandırdı)

Sonuç olarak bu forumlarda yazılan bir sürü yararlı yazı yanında kafa karıştıran yazılar da olabiliyor.. O arkadaş yaşadıklarını duygularını katarak yorum yazmış ve ona da hak veriyorum tabi. Biz her türlü markayı satıyoruz.. "Şu marka iyidir ,bunu almayın" diye bir söylem olamaz.. Her şey ne istendiğine ve ödenen rakama göre sizin ne aldığınıza bağlıdır.

Selamlar..

8. bedo

bedo Bisikletkolik

Seviye:
    bende sedona sd771 kulancısıym kadronun sağlamlıgı hakında bılgı ıstıyorm :)

betmo bunu beğendi.
  9. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:
    @bedo:

Sonuçta kullandığın kadro giriş seviyesi bir XC...Yaptığın hareketlere dayanır mı dite soruyorsan...Evet senin yaptıklarınla bir şey olacağını sanmıyorum...
    Ama İlerde Fr ve Street'i gerçekten yapmaya karar verip yaparsan, ciddi inişlerde falan zarar görecektir...
    Zaten o işin kadrosu o değil...Açısından tut kaynak tekniğine kadar farklı...
    :)

bedo bunu beğendi.
  10. kaan

kaan Forum Demirbaşı

Seviye:
    bişey sorabilirmiyim kadromu deiştiricem sedona 761 mi kron zoxes mi yanıtlarsanız çok sevinirm

betmo bunu beğendi.
  11. nebileyimulan

nebileyimulan Kıdemli Üye

Seviye:
    ya ben sirkecide bi arkadaşı gördüm vitra kullanıodu acabab forumdanmı ben beyaz sedona sd771 kullanıyorum kafamda yeşil bere vardı ayrıca

12. yvzbikes

yvzbikes Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ben Sedona Bayİsİ Oldugum İÇİn Degİl Ama Çok Kalİtelİ 8 Tane Model Daha Eklendİ Bu Modellerİ GÖrmenİzİ İsterİm GerÇekten Ve Şunuda Bİlİnkİ BÜtÜn Bİsİkletler Sorun Çikariyor Ama Daha Az Olanlari Ve Saglamlari Var Bence Bİrkere Sedonayi Denemelİsİnİz...

13. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    arkadaşlar bende sd771 var ve çok memnun'um uzun yıllar yol bisikleti kullandım,değiştirmeye karar verincede biraz araştırma yaptım.Gerek kalite gerekse tüm aksamının şimano olması beni cezbetti.Tavsiye ederim.Ama muhakkak ki kullanıcı ve kullanılan yer çok önemli.

Bol pedallı günler dilerim.

14. Berkay Benli

Berkay Benli Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar ben de Sedona SD-761 kullanıcısıyım ve kadromdan çok memnunum herkese de tavsiye ederim. Esnekliği hem xc hem de street için çok ideal

15. bike69

bike69 Yeni Üye

Merhaba bende sd771 kadro aldım kullandığın orta göbeğin uzunluğu nedir
    deore 113 mü-118 mi yoksa 121 mm mi cevabın için şimdiden teşekkürler
    bu kadroya hangi uzunlukta göbek olur. Bende deore 175 mm octalink aynakol var. bu durımda sd771 kadro için kullanacağım orta göbek deore 118 mm mi yoksa deore 121 mm mi olmalı.

16. Altan Kalay

Altan Kalay Forum Bağımlısı

Seviye:
    yorumlarınız için teşekkürler..

17. dangerr

dangerr Yeni Üye

Seviye:
    dostum bence kron zexos diyorum çünkü kullanıyorum çok rahat geliyoooo[B

18. anunbar

anunbar Yeni Üye

Sedona'nın sitesi yenilendi, bütçe kısıtlı o nedenle kendime ve eşime birer Scud almayı düşünüyorum. Biraz daha zorlayabilirsem kendime Vitra alacağım :D
    Selamlar.

19. emek bisiklet

emek bisiklet Yeni Üye

ben senin yerinde olsam xc1000 den vazgeçmem 150 ytl büyük bir rakam değil mlz açısındanda daha oturaklı

20. 07 rider

07 rider Üye

Seviye:
    bence 711 al