Sedona Yol Bisikleti

unipap

Üye
Tepki
27
@treks

Eğer fotograf makinemin usb aparatını bulabilirsem hemen her açısını çekip ekliycem ama şu an malesef.benim koyacağım fotolarda 3. sayfada ki fotolardan farklı olmıycak çünkü bisiklet tıpkısının aynısı:)Ayrıca sana şöle söliyim bu aleti component açısından mukayese ediceksen pek öle 200 ytl ile alternatifi olabilecek bi bisiklet bulabileceğini zannetmiyorum ben epey bi piyasa yokladım ayakkabı eskittim.Eğer istanbul da oturuyorsan git makinayı dünya gözüyle gör derim.Zaten bisikletlerde mağazaya geçen hafta indiği gibide ben kaptım Bu arada 2 tanesi de Kocaeli caddlerini arşınlamaktadır:)

Scudo

sprint

Forum Demirbaşı
Tepki
282
kardeş kararsızlık işte bende almayı düşünüyorum ama kararsızım ayrıca uzak istanbula antalyada oturuyorum gidip gelme imknaım da yok ben 200ytl bisikleten bahsetmedim bisikletin fiyatı 1300ytl dediler valahi kafam karışık işin aslı inşallah hayırlsı olur bakalım bende düşünüyorum yüzde 80 almayı ama işte tam karar vermem lazım teşekür ederim ilgili cevabın içinde hayırlı olsun sanada inşallah bisiklet

unipap

Üye
Tepki
27
@treks

Dostum tahmin edebiliyorum kararsızlık halini bende 2 hafta öncesine kadar o hal içerisindeydim ama şimdi acısını çıkartıyorum pedellayarak :) Senin dediğin 200 ytl daha farkla cannondale olabilr üzerine yazdım zaten alternatifinin olmadığını.Bildiğim kadarıyla Cannondale -"CAAD 5 2006" bisikleti var 411 in alternatifi ama nerden baksan o da 1.869,00 gibi bi fiyatı var.Tabi son karar senin ama eğer bi fırsat yaratıp ta gelebilir makinayı görürsen daha sağlıklı karar verebilirsin.bu arada çok sağol darısı senin başına:)

• Beğen
Tepkiler: sprint

invasion

Üye
Tepki
6
9.5 kilo biraz ağır geliyor kulağa, yol bisikletilerine göre.
Ama bu fiyata alınabilecek en iyisi bu mudur arkadaşlar? Tavsiyelerinizi bekliyorum...

unipap

Üye
Tepki
27
@invasion

Açıkçası ciddi anlamda ağırlık açısından iddalı bir bisiklet düşünülüyorsa direk işe karbon kadroyu dikkate almakla başlanılması lazım ki buda nerden bakssan yaklaşık 1000 ytl kadar + fiyat demek .SCOTT VE CANNONDALE in yeni bisikletleri 6,5 kg ağırlığında ve fiyatıda 12000 ytl kadarcık.:) Bende buna dahil olmakla birlikte biz yol bisikleti kullanıcılarında ağırlık takıntısı epey bi fazla ancak profesyonel yol yarışçısı değilseniz 9,5 kg nın hiç sorun yaratmayacağını düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Quietus ve sprint

sprint

Forum Demirbaşı
Tepki
282
fotoları çekde bakalım doya doya artık bu işin latifesi tabi birde şu var aslında istersen ufak oynamalarla az daha hafifletebilrisin sele borusu gidon ve gidon boynu bir takımda mavic akasyum jant çemberi takarsan en azından bir 400 gr hafifletirsin ilerde birde karbon maşşa taksan 100 gramda ordan indirsen ne bilim baya bir hafiler gibime geliyor biisklet

• Beğen
Tepkiler: unipap

unipap

Üye
Tepki
27
@treks

Treks varya sırf senin adına sıkıntı duymaya başladım fotoları ekleyemediğim için:) usb kablosu elime geçtiği gibi 411 fotolarıyla en ince detaylarına kadar karşınızda olacak.Evet arkadaşıma bende katılıyorum ufak component değişimleri hafifletme noktasında tatmin edici olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Quietus ve sprint

sprint

Forum Demirbaşı
Tepki
282
ya bende araştıryorum baktım performans bisiklet adlı sitede bisikletin fiyatı 1024ytl ye düşmüş +kdv ile 1100 ytl eye alınabiliyor fakat biiskletin ne ağırlığı yazıyor ne ayna kol uzunluğu ne gidon boynu uzunluğu ne gidon uzunluğu ne ruble yaprak saysısı vs.. neden güzelce bilgi vermiyorlar aradan birileri çıkıp telefon aç sor diyebilir fakat idalı bir ürün deniliyor idalı olan bir üründe şak diye bilgileri bulamakta zorlanıyoruz dostum unipap bari sen bilgi ver bizlere ruble kaçlı yaprakları ayna yaprakları kaç lı diş sayıları vs.. gibi iyice soğumaya başladım bu sedonadan of yaa

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@treksGünaydın treks, gülümsettin beni sabah sabah.

Önce bir eleştirim var, umarım yanlış anlamazsın. Bence eğer bu modelin avantajlı olduğunu ve kendine uygun olduğunu düşünüyor ve modele yada bazı sorularının cevaplarına ulaşman gerekiyorsa, ulaşmalısın. Sana kimse engel olmasın. Dişli sayıları web sitelerinde verilmiyor olabilir. Ama bilgiye ulaşman gerekiyorsa (forum sahipleri yanlış anlamasın ama) forum köşelerinde birilerimiz cevap verecek diye hedefinden neden şaşıyorsun? Evet bilgi verilmediği için kızabilirsin, ama bilgiye ulaşmadığın için seni haksın buluyorum.

Gelelim cevaplara, ayna kolu 53/39 seçtik. Ruble ise büyük ihtimal 11-21 küçük bir ihtimalle 11-23 olacak.

sprint

Forum Demirbaşı
Tepki
282
ok abi en iyisi alıcam artık ne yapim şüphe kararsızlık durumumuz çok çok iyi olmadığı için sık dokumak zorundayız körü körüne gidemiyorum işte teşekür ederim cevabın için büyük ihtimal alıcam galiba çok saol gurol abi

bfatih

Üye
Tepki
45
Bisiklet
Sedona
Iki hafta once ben de Sedona 411 aldim. Iki haftadir biniyorum ve baya memnunum. Benim bisiklet icin ayirdigim butce 1500 ytl civariydi. Almadan da baya arastirdim. Bu fiyata daha uygun bisiklet yok gibi.

unipap

Üye
Tepki
27
@treks

Merhabalar treks.dün bügün yollarda olduğum için daha henüz bilgisayarın karşısına geçebildim.Gerçekten haftasonu 411 adına yerinde bi karar vermiş olduğumun kanıtlarını görebilmek için çok iyi bi fırsat oldu.Birkaç öğrenmek istediğin konu var sanırım.Öncelikle şöle başlıyım bildiğin üzere aluminyum 7005 kadromuz var.Fren bacakları shimano sora(son an değişikliği) olmakla birlikte diğer ekipmanlar(aynakol+aynakol-53/39 göbeği+zincir+arka vites+ön vites+STI fren vites kolları+ruble-11/23 9 dişli=>tiagra) yine schimano wh r500 jant seti.umarım merak ettiğin sorulara cevap olabilmişlerdir.Bana kalırsa seninde 411 le pedal basma zamanın gelmişte geçiyor :)

unipap

Üye
Tepki
27
@bfatih

Bisikleti aldığım gün dükkandaki arkadaşlar kocaeliden bir kişiye daha 411 verdiklerini sölemişlerdi merak ettim o siz misiniz?:)

bfatih

Üye
Tepki
45
Bisiklet
Sedona
@unipap

Ben tam olarak 4 Mayis Pazar gunu aldim. Ama Kocaeli de degil Ankara'da
yasiyorum. Ben de bisikleti direk gidip dukkandan aldim.

bfatih

Üye
Tepki
45
Bisiklet
Sedona
@treks

Ben Ankara'da yasiyorum. Performans bisiklette Ankara'da. Benim Sedona 411den hic haberim yoktu. Performans bisikletten ogrendim boyle bir
bisikletin varligini ve bu bisikletin sadece Atilla bisiklette satildigini. Yani Performans bisiklette Sedona 411 yok. Istanbula gidince Asli bisiklete de sordum. Onlar da bisikletin sadece Atilla Bisiklette satildigini soylediler. Atilla Bey'le de maalesef hic pazarlik yapilmiyor nerdeyse.

unipap

Üye
Tepki
27
@bfatih

O zaman hayırlı olsun diyelim iyi günlerde kazasız belasız kullanmanı dilerim.Atilla abinin meselesine gelince malına çok güveniyor ve sonuna kadarda arkasında duruyor artı yol bisikleti pazarında da fiyat component açısından oldukça iddaalı bence biraz bundan dolayıda pazarlığa yanaşmıyor varsın olsun yakın ilgisi yeter:)

sprint

Forum Demirbaşı
Tepki
282
tamamda google performans bisiklet yaz çıkan sitede satılık ilanı var ayrıca unipap neden fren kıskaçlarını değiştin onu anlmadım ful 2008 tiagra malzme yokmu biiskletin üstünde

unipap

Üye
Tepki
27
@treks

Evet dediğin gibi adresini verdiğin sitede bisikleti satışa sunmuş tahminimce atilla bisikletle anlaşma yapılmış olabilir pazarlama açısından veya performans bisiklet toplu bir alım yapmış da olabilir.Fren bacakları meselesine ise dediğim gibi son anda schiamona firmasına dünya genelinde olan ürün talebi sebebiyle siparişlere yetişememelerinden dolayı gerçekleşen bi değişiklik Ama sadece fren bacakları sora onun dışında tiagra componentler mevcut.