Sedona Yol Bisikleti

Ahmet Gökdere

Forum Bağımlısı
Tepki
2.494
bende beğenmedim kadrosunu altın maşasıda elmas olabilirdi :D kona teşekkür mesajını bekliyorum bende senin mesajlarına teşekkür yapıyorum

• Beğen
Tepkiler: kona
Scudo

mcaliskan23

Forum Bağımlısı
Tepki
239
@cannonfire

Herkes terbiyeli olsun lütfen, cannonfire misin nesin senin seviyen ne ki yani en üst noktan ne ki seviyeden bahsediyosun, seviyeyi senden öğrenecek değiliz. İki saat oturup yazmışsın ama zeka ve düşünce ürünü hiç bir şey yok yazdıklarında, benim eleştirilerime cevap vermemişsin hatta zaten anlamamışsın hiç birini. Sonrada çıkmışsın aslı bisiklet in avukatlığını yapıyorsun. Benim söylediklerimden alınıp atilla bisikleti savunmaya kalkmışsın. Evet olayda atilla bisiklet te var ama onlarda bi sorun yok bence, sorun ithalatçı firmada. Neyse boş laflarla boşuna çabalayıp durduğun atasözüyle süsleyip sonunda da yine bir klasik yapıp tribünlere selam dediğin cevabına başkaca bişeye gerek kalmadan yazdığım cevabımı tamamlıyor selamlar gönderiyorum.

mcaliskan23

Forum Bağımlısı
Tepki
239
@STORMER

stormer
Benim değil senin anlama sorunun var, senin ayrıca yaranma gibi daha öncelikli bir sorunun var. Benim yazdıklarımda öyle çok bir argo yok "kafana göre" dışında, biraz Türkçe bilgisi öğren. Ayrıca senin terbiyesizlik zannettiğin argo gündelik hayatta toplumda çok yaygın olarak kullanılır bunların tamamını terbiyesizlik olarak yaftalaman Türkiye deki bir çok insana hakaret etmen anlamına gelir. Ama sen de terbiyesizliğin neden olduğu konuşulan (ne demekse:p ) argolardan bir örneği "bizi bozar" şeklinde vermişsin, lütfen terbiyeli ol:D

Ahmet Gökdere

Forum Bağımlısı
Tepki
2.494
sakin olun arkadaşlar hiç yakışmıyor böyle şeyler, cannonfire ve stormer arkadaşları bizzat tanırım ve çok iyi insanlar olduklarını yakinen biliyorum, muhalefet yapan sayın deli-kadir ve mçalışkan arkadaşlarında kötü niyetli olmadıklarını düşünüyorum ancak bu yazdıklarınız hoş gelmiyor, sakin olun , bisikleti almak istiyorsanız sipariş verin yada sinirlendiğiniz için vermeyin ama başkasının malını kötülemeyin arkadaşlar , delinin biri bir taş atıyor kırk akıllı çıkaramıyor oldu burası kona teşekkür bekliyorum kardeşim

Okan71

Aktif Üye
Tepki
147
Ticaret, alıcı ve satıcı arasında gerçekleşen akittir. Hele ki alıcı taraf bir tüketici ise yasalar tarafından çok iyi bir koruma altındadır. Malın ne olduğu zaten ortada. Malı isteyen alır istemeyen almaz. İthalatçı firma malı istediğine satar , istemediğine satmaz. Ticarette bu tür anlaşmalar vardır. Yani bir bayi belli bir adet almayı garanti ederek bütün malların satış hakkını alabilir. Tüketici açısından bunun dezavantajlarının olabileceği doğrudur. Bazı arkadaşlar buna dikkat çekmiş zaten. Herkes bunları tartarak alım kararını verir ya da vermez. Bunun benzer örneklerini başka sektörlerde ve başka ürünlerde de görebilirsiniz. Bu konuda tartışacak ne var onu anlamıyorum. Meseleyi kişiselleştirerek çıkılmaz hale getiririyorsunuz. Kişisel saldırılarınızın hiç kimseye bir faydası olmuyor. Sadece kirlilik oluşturuyor. :mad:

STORMER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.587
@mcaliskan23Bızı bozar lafı sen nasıl bılıyosan bızde bılırız o sekılde konusmayı anlamındaydı<O yuzden dedım yazıyı bırdaha oku dıye>
Yazılarımı bıdaha okursan Okan Ayaz da aynı seyı yazmıs benı daha ıyı anlıcagına emınım:D

Bu arada yazdıgın cevaplarla sen bızı tanıdın BIZDE SENI TANIDIK

Arkadaslar sızı trubun olarak gordugumden dolayı hepınızden ozur dılerım:D
Konuyu boyle ıster ıstemez boldugum ıcınde ılgılenen butun arkadaslarada ozrumu borc bılırım

Okan71

Aktif Üye
Tepki
147
@gurol

Boyu 177 olan birisi sizce 50 cm olan kadroyu kullanabilir mi?

ErdoganKesgin

Forum Bağımlısı
Tepki
994
@OkanAyaz

bence kullanabilirsiniz, yine de bisikletin üzerine oturmanızda fayda var.

Bence kısmına gelince; vücut boyunuza göre biraz uzun bacaklara sahipseniz (ki normali budur) olacaktır, eğer orantılı bir fiziğiniz varsa sele boyu ile oynamanız gerekecektir. Yine de bisikleti yakında incelemenizi salık veririm.

• Beğen
Tepkiler: Quietus ve Okan71

ErdoganKesgin

Forum Bağımlısı
Tepki
994
@deli kadir

Kadir,

Colnago , pinerello, giant bisiklet üreticisi de SEDONA el arabasımı üretiyor:boese157:

Sen amerikayla uğraşmayı göze alıp colnago alabiliyorsun da İstanbuldaki bisiklet üreticisinden mi korkuyorsun???

Bisikleti alır kullanırsın başıan bir iş gelirse ilgililerle konuşur soruna çözüm arasın, soruna çözüm bulunmuyorsa dilediğin site de bunu duyurursun.

Öylesine afaki şeyler üzerin de durmuşsun ki sanki bisiklet geldid e birşey olmuşcasına veryansın ediyorsun. Ankara da SEDONA satan bayinin eline bu bisiklet gitmeyebilir, alım satım sözleşmesidir, senin Ankaradaki bayiin bunları alsaydı inan biz bunları burda yazmıyor olurduk.

Firma ve şahıslara dil uzatmak bir yana insanın kendine saygısı olmalı ki ufku açılabilsin. Kurtulun sisten , çıkın aydınlığa artık....

Serkan TELYAKAR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.492
@OkanAyaz

Okan abi 177cm boyu olan birisi sedona 411 in 50 kadrusu yani normal ölçülere göre 54cm'e denk gelen kadrosunu kullanabilir.

• Beğen
Tepkiler: Quietus ve Okan71

Mithrelios

Daimi Üye
Tepki
167
bu normal ölçüler meselesini merak ettim çok. nasil bir değişiklik var kadro geometrisinde ki, boyle bir sapma oluyor ve bu değişiklik neden yapilmiş acaba? bilen birileri spekülatif cevaplar gelmeden cevaplayabilirse çok sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: Quietus

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@Mithrelios

Eskiden yol bisikleti kadrolarinin ust borulari yere paralel idi. Daha sonra dag bisikletinde egik yani slopping ust boru dizayni yol bisiklwtine uygulandi. Iste slopping olarak uretilen 50cm kadromuz geleneksel sisteme gore 54cmdir.

deli kadir

Forum Bağımlısı
Tepki
519
@ERDOGANKESGIN

colnago pınarello ile sedonayı bir tutan birisiyle benim zaten konuşacak bişeyim olamazzz... Kurtulun sisten , çıkın aydınlığa artık.... sözünüde bu tarz eşlemeler yapan herkeze benden armağan ediyorum...

unipap

Üye
Tepki
27
02.05.08/18.00 itibariyle atiila bisiklet aracılığıyla artık bende bir sedona 411 yol bisikleti kullanıcısıyım.Kendimce yaptığım piyasa yoklamaları neticesi kararımı sedona lehinde kullandım:) Bugün itibariyle de 150 km lik asfalt parçacığını:) aşındırmış durumdayım. ilgilenen arkadaşlar detaylara zaten hakimdirler bir kullanıcı olarak benden yana sormak isteyen eden arkadaşlara da dilimiz döndüğünce paylaşıma hazırım...

sprint

Forum Demirbaşı
Tepki
282
@unipap

hayırlı olsun en kısa zamanda resimleri bekleriz forumun bisikletlerin resim bölümünde tekrar hayırlı olsun dilerim

sprint

Forum Demirbaşı
Tepki
282
ya forumdan kaç kişide var bu sedona 411 den acaba çıktığı gün iyi ses getridi herkes alıcam edicem dedi ama hiç kimsede göremedim daha ne yarışlarda nede bir iki kulanıcıdan başka onlarda yazıyor sadece resim bekliyoruz bende düşünüyorum ama kararsızım o fiyata ne bilim biraz daha ekleyip daha iyi markalar bişeylerde alma durumu var mesela 200ytl daha eklesem canondale yada başka bir bisiklet gibi alma imkanı da var insan teredütde kalıyor çokda kararsızım