Sedona Yol Bisikleti

mcaliskan23

Forum Bağımlısı
Tepki
239
Ankara daki Aslı Bisiklet bayilerinden alamayacağımıza göre kargo ücretini Atilla Bisiklet karşılar artık ayrıca servis hizmetleri için Ankara dan bir bayi ayarlayabilirse iyi olur. Bir de bisiklet tiagralı mı soralı mı 950 dolar ?

• Beğen
Tepkiler: deli kadir
Scudo

Serkan TELYAKAR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.492
Arkadaşlar fiyat ve promosyon ile ilgili düzeltme ve detay bilgileri sizlere sunuyorum;

Sedona 411 modelinin üzerindeki parçalar yani 2008 Tiagra gurubu 2005 serisi 105'lere eşdeğer kalitede üretilmiş ve seviyesi bir kademe yükseltilmiştir.2005 Tiagra gurupları ile karşılaştırdığınızda aralarında görebileceğiniz gözle görülür ciddi farklar var.Kullanım açısından da vites geçişleri,fren kavraması gibi etkenlerin üzerinde daha çok durulmuş ve bu kısımlardaki eksikler ciddi oranlarda düzeltilmiş. Jant seti olarak da WH-R 500 gurubunun kullanılması da dayanıklılık ve de akışkanlık açısından extra bir avantaj.Sele borusu,gidon ve gidon boğazında da vitra gibi iyi düzeyde bir malzemeninde sağlamlık açısından getirdiği avantajları bir kenara itmemek lazım.

Bu avantajları göz önünde bulundurarak böyle bir set ile bu seviyede bir yol bisikleti toplamak istediğiniz zaman yaklaşık harcamanız gereken meblağ 1500ytl civarıdır. Tüm 411 modelleri 2008 Shimano Tiagra malzemeli olacaktır.

Burada bizim belirttiğimiz fiyatı ilk olarak 950$ diye belirttim bunda düzeltme yaparak ekliyorum, liste fiyatı 965$'dır.Peşin alımlarda %10'luk bir indirim hakkınız var.10 ay vadeli olarak da satın alabileceğiniz ürünün vadeli fiyatıda 1110$'dır,İstanbul harici satışlarda her firmada uygulandığı gibi kargo ücreti alıcıya aittir ve bu fiyatlar NİSAN AYININ 20'SİNE KADAR GEÇERLİDİR.

Serkan TELYAKAR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.492
Merak eden arkadaşlar için elimizde numune olarak bulunan 411'in detay fotolarını da ekliyorum.Extra bilgi isteyen olursa bilgilendirmeye devam edeceğiz.

http://atillabisikletklinigi.com/dosyalar/411_detay/001.JPG

http://atillabisikletklinigi.com/dosyalar/411_detay/002.JPG

http://atillabisikletklinigi.com/dosyalar/411_detay/003.JPG

http://atillabisikletklinigi.com/dosyalar/411_detay/004.JPG

http://atillabisikletklinigi.com/dosyalar/411_detay/005.JPG

http://atillabisikletklinigi.com/dosyalar/411_detay/006.JPG

http://atillabisikletklinigi.com/dosyalar/411_detay/007.JPG

http://atillabisikletklinigi.com/dosyalar/411_detay/008.JPG

http://atillabisikletklinigi.com/dosyalar/411_detay/009.JPG

http://atillabisikletklinigi.com/dosyalar/411_detay/010.JPG

http://atillabisikletklinigi.com/dosyalar/411_detay/011.JPG

Okan71

Aktif Üye
Tepki
147
Değişik kadro boyları var mı? Genelde Sedonalar da kadro boyu için alternatifler olmuyor. İkinci sorum ise ; bisikletin ağırlığı ne kadardır?
Teşekkürler.

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@OkanAyazEvet var. Özellikle bu sene dikkat ettiğimiz konulardan biridir. Seneye kadro boyu yelpazesi genişleyecek.

411 - 50 ve 53 olarak üretildi. Klasik kadro geometrisine göre 54cm ve 57cm'ye denk gelir. Resimdedki bisiklet 50 boy olanı ve pedalsız ağırlığı 9.3kg.

911/Carbon sx - 16"
751/761/781 - 16 ve 18"
711/Borla - 14 16 18 ve 20"
Borlady - 14 ve 16"

Mithrelios

Daimi Üye
Tepki
167
daha yaygın gelseydi ve ankara'da görme fırsatım olsaydi kesinlikle almayi dusunurdum. umarim seneye daha çok gelir daha fazla model çeşidi ile ben de yol bisikleti olarak da bir sedona'ya sahip olurum, sd 761 xc bisikletimden gayet memnunum bu bisiklet de çok güzel gözüküyor(özellikle f/p oranı çok iyi diğer sedona'lar gibi).

kona

Üye
Tepki
8
acaba bu yol canavarını ilk kim alıcak çok merak ediyorum

STORMER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.587
@deli kadirSelam
Bısıklet cıktıgı gunden buyana ıyılıgın saflıgın temızlıgın sımgesı olmustur.Onunla ılgılı hıkayelerde fılımlerde kıtaplarda guzel yazılarla karsılasırız.Hatta cocuklugumuzda kullandıgımız ılk arac oldugu ıcınde omrumuz boyunca onu hıc unutamayız.
Cocukluktan sonra spor amaclı bınmeye basladıgımızda onun kulturunu alırız.Kısacası sporcu ahlakı denılen sey.Buyukler cocuklarına sporcuyu ornek olarak gosterır<konusması hareketlerı kotu alıskanlıklarının olmaması vs vs>
Yukarıdakı yazına gelınce ılkbasta satın almak ıstıyosan adaba uygun olarak sorarsın fıkrını sunmak ıstersen adabına uygun yazarsınkı senın harıcınde yazan kısılerde aynı seylerden bahsedıyorlar<Saygı cızgısını gecmıyorlar>Heee baktın yazısmayla halledemıyosun telefonla sormak ıstedıgını sorarsın baktın aklına yatmıyor o zaman zaten yapıcak bısey yoktur.Ister pınarello ıster colnago ısterse sedona satsınlar tıcarette alıcının vede satıcının belırlı sartları vardır.Sana uyarsa olur uymazsa olmaz.Ama hıcbır zaman bu tarzda konusmaya mahal verılmez.Malını alırsın sana vaad edılenler yerıne getırılmez o zaman hukuksal olarak cozersın.Helekı kucuguyle buyuguyle boyle bır ortamda bu sekılde bır hıtab hıcte hos bır durum degıldır.
Uzunlafın kısası forumdakı avatarında MILLI TAKIM formalı resmın var.Dogrudur yada degıldır o konumuzun dısındadır.
Ama bıldıgım bısey varkı hersekılde o formanın yuku agırdır
Nıtekım bu pazar gunu Cumhurbaskanlıgı Turunda yarısacak mıllı takım kadrosundakı sporcularımız gıbı!!!!!!

Herkese Selamlar

Konuyu boldugum ıcın herkesten ozur dıler ıyı sohbetler dılerım

kona

Üye
Tepki
8
sedona 411 acaba ilk kim alıcak merakla bekliyorum burda aramızdan bir alan çıkar belki güzel bisiklet gerçektende

mcaliskan23

Forum Bağımlısı
Tepki
239
Bir çok kişinin Atilla Bisikletten avukatlık ücreti istemesi lazım bakıyorum da firma büyük olunca herkes sıraya girmiş alkışlamak, pışpışlamak için. Ama dikkat ettim genelde istanbul dakiler savunuyor başka yerlerde olanlar eleştiriyor. Neden acaba? çünkü istanbuldakiler için sorun yok aslı bisiklet malın tamamını mesela erdoğanlar bisiklete satsa o zaman da istanbul dakiler eminim hoplayp zıplardı.
Beyler burada ahlaktan falan bahsedenler var aslı bisikletin yaptığı ticari ahlaka sığıyor mu peki sizce. Ülkenin her yerinde bayin var ama sen malı sadece birine veriyorsun. Diğer illerden alacaklar kargo ödüyor, bisikleti şöyle gözüyle görüp beğenip alamıyor vs.vs. O zaman niye bayilik sistemi kuruyorsun ki.Gelen malları sırayla ver kafana göre birine gitsin.
Hasılı Türkiye den niye bi halt olmaz biliyor musunuz? işine gelince alkışlayan aslansın kaplansın diyen çıkarına dokununca da adamın gözünü oyan insanlar çok da ondan.Bakıyorum bir kısım zevatta mesaj yazmıyor ama eleştrilere karşı avukatlık yapanlara teşekkürü yapıştırıyor anında.
Böyle yapanlara bir çift sözüm var mesele bisikletin orada veya burda satılması değil mesele düşüncenin aklın onuruna sahip çıkmakta bunu yapamıyorsanız hayatta iz bırakamazsınız gündelik menfaatler peşinde heder olup gidersiniz.
Delikadir hariç :)

kona

Üye
Tepki
8
ağzına yüreğine sağlık kardeşim doğru söyliyeni dokuz köyden kovmuşlar katılıyorum kardeşim size aynı fikrideyim abi tebrikler alkışlıyorum ayakta şu an aayağa kaltım ve alkışladım belki şaka gibi gelicek ama yeminle ayakta alkışladım görseler delimi derler kesin bana kardeş ağzına salık

mustea7

Forum Bağımlısı
Tepki
375
ankarada performans bisiklet yani sadun abi bisikellere talipti ancak istanbuldan atilla bisiklet bütün hepsini al9ınca oda alamadı genede bi sadun abiyle konuşun isterseniz ankarada sedonna ondan sorulur

Serkan TELYAKAR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.492
@mcaliskan23

Kimse kusura bakmasın! Bu kadar açıklama ve anlatımlardan sonra yaptığınız sadece ayıptır. Neden ve ne şekilde açıklanmış olmasına rağmen bu türdeki üzgünüm ama bu tabiri kullanacağım "seviyesiz" yorumlar sadece kendinizi bizlere daha iyi tanıtır.Aslı Bisiklet ticaretini yapıyor ve bizde ticaretimizi yapıyoruz.Bunların belli kuralları var ve bu kurallara karşılıklı ilişkilerle uyulması gerekiyor.Atilla Bisiklet Kliniği'nin yada Atilla Bisiklet Takımı'nın herhangi bir şekilde bir avukata ihtiyacı yoktur.Atilla Bisiklet Kliniği bir ailedir ve bu aileye katılabilenler bu kavramı çok daha iyi anlayabilirler. Bu aile Takımdan ve müşterilerden oluşur bu aileye girebilmekte ayrı bir meziyettir.Firmanın büyük olması sizlere dezavantaj değil tam tersine avantaj kazandırır fışfış ve pişpiş bunlar çok ama çok yanlış kelimeler ve bu tarz konuşmalarla sizler sadece kendinize dezavantaj kazandırırsınız.Kargo ücreti dediğiniz şey taş çatlasa 50 ytl gibi bir masrafken siz bu indirimi bu konuşmalarla kaybediyorsunuz.(anlayana!!!)

"O zaman niye bayilik sistemi kuruyorsun ki.Gelen malları sırayla ver kafana göre birine gitsin.
Hasılı Türkiye den niye bi halt olmaz biliyor musunuz? işine gelince alkışlayan aslansın kaplansın diyen çıkarına dokununca da adamın gözünü oyan insanlar çok da ondan.Bakıyorum bir kısım zevatta mesaj yazmıyor ama eleştrilere karşı avukatlık yapanlara teşekkürü yapıştırıyor anında." derken kusura bakmayın herşeyi kendi çıkarınıza kullanmak için çaba harcıyorsunuz; üzgünüm! Sizin bahsettiklerinize karşılık bizim de bir atasözümüz var "MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR". Biz firma ve bireyler olarak bu sporu yaygınlaştırmak için elimizden geleniyapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Yapılanları herkes iyi bilir sizler bilmiyorsanız bir zahmet sitemizi bir ziyaret etme zahmetinde bulunun belki yapılanları daha iyi kavrayabilirsiniz.Aslı Bisiklet dediğiniz koskocaman firmada bunların bir parçasıdır farklı değildir.Onlarda bu spora canı gönülden kendilerini hizmet etmeye adamış nadir kişilerdir.

Saygılar.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Açıkçası konunun tamamını okumadım, elbet birilerinin haklı, birilerinin haksız olduğu bir çok nokta vardır. Kendi fikrimi söyleyeceğim ama ondan önce Serkan Abi haklısın (cannonfire) bu söylediklerine kimse karşı birşey söyleyemez. Atilla Bisiklet gerek firma, gerek takım olarak çok şeyler yapmıştır ve yapmaya da devam ediyordur. Buna kimsenin bir sözü yok.

Ama bana sorarsanız bu yol bisikletinin tek yerde bulunma durumu bana da pek bir manasız geldi. Tabi aslında bunun ardında yatan gerçekleri görmek gerek. Sonuçta yol bisikletine olan talepten dolayı az adetli geldiğini ve fazla bayiye dağıtıldığında ürünlerin azar azar firmalara gideceğini tahmin edebiliyorum. Fakat yine de bana kalırsa hatalı bir ticari yaklaşım.

Sanıyorum ki bu durum Sedona'nın yol bisikleti satışlarını %1 bile etkilemeyecektir, fakat markanın "müşteri odaklı" yaklaşımına zarar vermesinden endişe etmiyor değilim...

Bunlar tamamiyle kişisel görüşlerimdir, lütfen kimse üzerine alınmasın. Sürç-i lisan ettiysek affola...

Fatih Balkış

Forum Demirbaşı
Tepki
291
açık konuşmalıyım ben bu bisikleti beğenmedim, kadro ve maşa'nın karbon olmasını tercih ederdim,

• Beğen
Tepkiler: kona

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
Arkadaşlar, tartışmayı uzatmanın alemi yok. Gidin AslıBisiklet bayilerinden 411 talep ediniz. Bisikletiniz size ulaşacaktır.

@uyku eviElbette bunu yapmak kolaydı, ancak bu model için odaklandığımız noktalar fiyat aralığı ve sağlamlıktı. Karbon yapsaydık bu fiyat aralığında olamazdı. Ve bu aluminyum kadro oldukça sağlam.

STORMER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.587
@mcaliskan23Selamlar
Yazdıgımı bırdaha okursanız sevınıcem anlamazsanız bı daha okuyun olmadı bıdaha
Gurol beyın yazdıgı gıbı benımde yazımda yazdıgım gıbı eger yazısmayla problemı halledemıyosanız bızahmet telefonla gereklı yerlerle gorusunuz
Konudakı hıtap seklı problemdır vede bu ısın avukatlıkla uzaktan yakında baglantısı yoktur.Bıraz daha yazıyı dıkkatle okuyun anlıcaksınız terbıyesızlıgın neden oldugunu konusulan argolar bızı bozar daha dogrusu bu sporu yapanlara haksızlık olur.