Sedona Yol Bisikleti

atillaatay

Üye
Tepki
22
Scudo

yighitjan

Forum Bağımlısı
Tepki
292
Yol bisikleti ayırabilcek bi bütçem olsa ilk alacagım bisiklet(Lastiklerini değiştirmek kaydıyla)

• Beğen
Tepkiler: Fatih Ertörün

Mithrelios

Daimi Üye
Tepki
167
ben de anlamadim başka bisikletçi de olmayacak olayını. sanırım bir yanliş anlaşilma var bir ton sedona bayii varken memlekette neden sadece siz satacaksınız? bu bir pazarlama/satış/reklam hilesi olmasındır sakın :)

BF Okuru

Üye
Tepki
1
bende almak istiyorum kapora nasıl olucak taksitle almak istiyorum birde nasıl ne yapmam lazım taksit seçenekleri nasıl olucak bu bilgileri bekliyorum

BF Okuru

Üye
Tepki
1
acaba bu biiskletin değişik açılardan resimlerini ekliyebilirmsiniz buraya biliyorum sedona sitesinde var fakat yeterli olmadığı için resim ekleyebilirseniz çok iyi olucak daha net güzel inceleme fırsatım ancak bu şekilde gelme imkanım olmadığı için ben ve benim gibi arkadaşlar için acaba ekleyebilirmsiniz lütfen

deli kadir

Forum Bağımlısı
Tepki
519
sanki bana çok baba bi bisiklet de yok ön kayıt yok şu yok bu.... bi bisikletin sadece bir (1) mağazada satılması sanki çok iyi bişey.... hadi diyelim arka kulak kırıldı ne yapacaz??? elimizde patladı... yada kadro kırıldı ben ankaradayım istanbula yolla cevap bekle koştur bi ton iş... bana sanki pınarello-colnago-vs satıyorlar:) bırakın bu tarz ticaret ayaklarını...

Mustafa İçdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
3.323
@atillaatay

Nasıl yani? Ben bundan birşey anlamadım!

Eğer bir markanın belirli bir modelinin tek satıcı temsilcisi iseniz, ki bu marka ithal değil yerli bir marka, elinizi taşın altına koyup yeterli stoğu deponuzda bulundurup tüketiciye hizmet vermek durumundasınız.
Pazarladığınız ürün bir bisiklet, bunun yan servisleri var, detayları var, müşteri hizmetleri var. Bunlar içindemi " ön kapora ve kayıt sistemi " sorulacak?

Hani şunu anlarım, Avrupa yada Amerikadan Türkiyede distrübütörlüğü bulunmayan bir ürünü biz ön kapora ve kayıt sistemi ile sipariş ediyoruz, iyide
konuştuğumuz ürün yerli malı.
Böyle bir yerli ürüne tüketicinin çok daha rahat ve alternatifli bir satış hizmetiyle ulaşabilmesi gerektiğine inanıyorum.

Türkiyede ciddi bir ithal ürün rekabeti varken, Sedonanın yerli bir üretim olarak
sattığı malın promosyonunu düzgün yapıp, ürününün arkasında durması gerekiyor gibi geldi bana, sonuçta yok'u satmıyoruz.[/email]

Bibendum

Forum Bağımlısı
Tepki
463
@Mustafa İçdağ

Sayın Mustafa İçdağ ağabeyim o senin yazdığın işin doğru tarafı.
Fakat bu olay bizim ülkemizde öyle değil. Aslı bisiklet Çinde 10 , 15 tane kadro yaptırdı bu kadrolar Türkiyeye Sedona çıkartması ile girecek.
Sonra bu kadrolar siparişe göre klinikte olabildiğince uygun malzeme ile toplanıp ( Sora gibi) sıfat olarak Yol bisikleti haline gelecek.
Kadro kırılmadığı sürece sorun yok , bisikletin bizim ülkemizdekilerden başka bir eşide yok. Dolayısı ile stok tutmaya da gerek yok tam Yako Razon işi ... :)

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
@Bibendum

Dedikleriniz doğru olmasına doğru ama adamlar bismillah demiş bi işede başlamışlar. Kadroların dizaynı bildiğim kadarıyla tamamiyle özgün.Her işin bi başı var buda o umarım ilerleyen dönemlerde daha iyilerini daha iyi koşullarda üretirler.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@Ediz Tevfik Özgan

Teşekkürler Ediz hocam.
İyi ki senin gibi anlayışlı, emeğe takdir gösteren arkadaşlar da var aramızda.

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
Yerli malı denip her bölgede bir çok temsilci ile satılacağına Türkiye'de her işin ters yapıldığı gibi bu da ters yapılıyor ve sanki yurtdışından tek bir distrübitörlük verilmiş gibi tek firma tarafından satılıyor.
İşte biz bu yüzden ilerleyemiyoruz.
Saygılarımla...

• Beğen
Tepkiler: Bibendum

Mustafa İçdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
3.323
@Bibendum

Sanırım getirdiğim eleştri yanlış tarafa gidiyor.
Benim sıkıntım Sedonaların nerede yapıldığı değil, Çin'de yapılmış, Taiwan'da yapılmış hiç farketmez önemli olan tasarımlarının burada Türkiye'de yapılmış olması ve arkasındada yerli bir firmanın bulunması.

Sonuçta Pinarello, Colnago, Cervelo, Orbea 'lar nerede yapılıyorki? Onlarında birçoğu uzakdoğu imalatı, İtalya/Kanada/ İspanya'da boyanıp etiketleniyor.

(link)

Saygılar, sevgiler..

Not: "Yako Razon işi" nedir yahu?

Serkan TELYAKAR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.492
Arkadaşlar yetkili olarak bütün açıklamayı yapayım.

Öncelikle Aslı bisiklet tarafından bu sezon üretilen tüm 411 modellerini biz aldığımız için başka hiçbir yerde satılmayacak.

Bibendum ufak bir açıklama yapmış toplama olayı ile ilgili fakat tüm kadrolar Aslı bisikletin verdiği standart doğrultusunda FULL 2008 TİAGRA malzemeli ve Shimano WH-R 500 jant setli olarak toplanacak.

Sedona Türkiye patentli bir firma fakat yapılan tüm çalışamalar yurtdışı ile bağlantılı yapılıyor.

411 modelinin fiyatı peşin 950$ dır. Kapora usulü ön kayıtın sebebi de adedin kısıtlı olmasından dolayıdır.

Görmek isteyen arkadaşlar için parçalistesi ve resim linki altta;

(link)

Saygılarımla.

Serkan TELYAKAR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.492
@deli kadir

Kadroyu da kırsan kulağıda kırsan bizim satış sonrası desteğimiz iyi bilinir. Bize telefon açtığın zaman uğraşıp durmassın en fazla 1 saat içinde işin çözülür.Türkiyenin herhangi bir yerindeysen hakkari de bile olsan o işi en fazla 3 günde çözeriz buna emin ol

Ahmet Gökdere

Forum Bağımlısı
Tepki
2.494
@deli kadir
hocam sakin ol derin bi nefes al, arkadaşlar kendilerine göre bir usül izliyorlar sizin namınızı duysalardı heralde önce size sorarlardı, siz almayacaksınız madem niye böyle yorum yapıyorsunuz , benim bisikletim var olmasa düşünürdüm ve o zaman yorum yapardım ama sizin yaptığınız gibi yıkıcı değil ,gün olur size de bu şekilde yaklaşan birisi olur o zaman belki anlarsınız şu yazdıklarınızı

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Uzun yıllardır gerçek sporcuların, uzun ömürlü bisiklet binicilerinin sabırla beklediği girişimi yerli firmalardan biri olan Aslı bisiklet gerçekleştirmiş durumda.
Bu ürünü Türkiye'ye sağlamış olan firmaya teşekkür ederiz.
Yetkili arkadaşımız, bu yeni ve mutluluk verici haberi forumumuza konu açarak hepimizi konu hakkında bilgilendirmiş.Tabi ilk defa karşılaşılan bir ürün olduğu için akıllarda soru işaretleri olması olağandır.Bunları da, firma yetkilileri ve şimdiden alıp bizzat kullanan biniciler ilk ağızdan cevap vererek niyeti gerçekten bu ürün hakkında bilgi sahibi olmak olan bisikletseverleri bilgilendireceklerdir.
Lütfen konu dışı mesajlar yazmamaya çalışalım.Cevaplara ulaşmanızı geciktirecek mesajlar tarafımca silinmiştir.
Hepinize iyi forumlar.

• Beğen
Tepkiler: Serkan TELYAKAR