Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona ve trek hakkinda

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında hsnbykkls tarafından paylaşıldı.

1. hsnbykkls

hsnbykkls Dağda Asfaltta Karda Güneşte, 4 x Derrace

Adı:
    Hasan Büyükkeleş
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    sedona ve trek markalari, gerek tasarimlariyla gerek donanimlariyla her zaman gözümde asil durmustur. Az bucuk yorumlarinizi alabilirmiyim?

2. Mert E.

Mert E. We create Chemistry

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Sedona, Aslı Bisiklet'in Türkiye için satışa sunduğu bir markadır. Yanlış bilmiyorsam Merida fabrikalarında üretilir. Bir çok modelde Merida'larla ortak tasarım çizgileri vardır.

Trek ise bambaşka bir ligin oyuncusudur. Dünyaca ünlüdür, Amerika'nın en çok satan bisikletlerindendir (pazar lideri de olabilir bilmiyorum) hayvani bir pazarlama bütçesi vardır, ünlülerin hepsinin altında birer Trek görebilirsiniz. World Tour bisiklet yarışında yarışan bir takımları da vardır.

Sedona ile özellikle fiyat açısından kıyas kabul etmez.

3. öner yıldırım

öner yıldırım Aktif Üye

Seviye:
    Trek ile Sedonanın aynı fiyatlarda olan bisikletlerinin özelliklerini karşılaştırın, farkı anlayacaksınız. Sedonada kalite olsa bile, Trek kalite+markadır.

4. Gültekin R. Demirkaya

Gültekin R. Demirkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sedona ve Merida'nın kadro üreticisi ile aynı yerde üretildiğini hatta Specialized'ın da Meridanın bağlantısını olduğunu duymuştum ( Turkuaz bisikletten aldığım bilgiye dayanarak ). Trek ise bisiklet değildir makinadır fiyat ve kalite açısından süper üst düzeydir. Kullanan arkadaşlarım işçiliğinden çok ama çok memnundur... Ayrı mevzu olarak da sedonanın da gider tarafı vardır her türlü

5. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    trekin hepsinde varmı bilmiyorum ama gidonda tutma yeri bile farklı. elciğin olduğu konum preslenmiş ve kauçuk tarzı malzeme yerleştirilmiş. sert arazi zeminlerde ele gelen titreşimi aza indirgiyor.

6. hsnbykkls

Adı:
    Hasan Büyükkeleş
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yorumlarniz icin tesekkur ederim bilgilendirdiniz :)

7. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Detaylar parada fark yaratıyor işte. :) :)

8. Kamil Alp Şarman

Kamil Alp Şarman Yeni Üye

Seviye:
    Değerli bisiklet dostları ben de fabrikalarda mekanik bakımcılık yapmış ve bisiklete yoğun bir ilgisi olan biri olarak Sedona ve Trek arasındaki farkla ilgili yorumları okudum.Trek'in ağırlığı tartışılmaz.Ancak asgari ücretin halen daha yeni 18 yaşından büyüklere 900 TL. lere geldiği bir ülkede bu bisikletlerin fiyat etiketin de sonu bol sıfırlı dolar genellikle euro oluyor ki kapanın elinde kalmıyor tabii ki.Satıcılar bu markaların avrupa ile aynı düzeyde olduğunu belirtiyor ama biride ben buraya 5.000 $ kira veriyorum dediğinde anlaşılıyorki hepsini bisikletin fiyatına ekliyor.Peki biz tüketiciler bu ve bunun gibi dükkanların kar ortayımıyız.Kalite konusuna gelince örneğin İtalyada ki Bianchi ile Manisa da üretilen (bunada ne kadar burada üretilen denir o da ayrı konu kadro dahil kompenetler v.s. ithal) Bianchiler arasında uçurumlar var.Buradaki firmalar hep ithalat üzerine mesela bir arka veya ön attırıcı üzerine bir ar-ge çalışmaları yok.Burada yapılırsa daha pahalı olur düşüncesi hakim tabii ki ilk etapta bir Shimano veya Sram ile rekabet şansı yok ama bu hep ithal nereye kadar.

9. hsnbykkls

Adı:
    Hasan Büyükkeleş
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sonuna kadar katiliyorum. Ulkemizde parca uretimine baslanmadigi surece bu iş sorun. Sadece bisiklet icin degil kim her sey icin ayni sey gecerli