Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona servisi bisikletimi mafetti

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında AtakanSakin tarafından paylaşıldı.

1. AtakanSakin

AtakanSakin Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Yaklaşık 3 Ay önce Sedona 731 aldım ve vitesinde sorun olması nedeniyle servise gittim vitesi daha denemeden ayarlarını kontrol etmeden gaz yağıyla bütün çekiş sistemini yıkayıp temizleyip daha sonra bulaşık detarjanyila bir güzel temizledirler bunların yapılmasını istemediğime rağmen ondan sonra saçma sapan bi vites ayari yapıp beni geri gönderdielr şujanda ayna kolda boşluk oluşuyor vites geçişleri berbat arka aktarıcı kasık bi durumda bu durumda aslı bisikleti aradım ve eminönüne getirmemi söylediler bunun hakkında ilgilenceklerini söylediler umarim saçma sapan bi durumla karşı karşıya kalmam

2. Özgür Türker

Özgür Türker Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Geçmiş olsun.

Bozulma durumlarında, bazen insanlar büyük bir sevinç ve mutluluk içinde tamirciye koşarlar; sorunum gidecek diye içleri rahattır.

Eğer ki tamircide daha da berbat olursa, çarezlik ve sinir içinde ne yapılacağı bilinmez !

En iyisi, işi ehline ve bilene teslim etmek. Her tamirci böyle değildir ama böylelerine rastlarsanız yandınız.

AtakanSakin bunu beğendi.
  3. AtakanSakin

AtakanSakin Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Tamirci çok ayrı servis çok ayrı garanti kapsamı dışına çıkmaması için sedonanın kendi kitapçığında yazan bana en yakın servise gittim gitmez olaydım, dediğin gibi çaresizlik ve sinirden başka bişi hissetmedim bisikletten soğuttular

4. utku özkan

utku özkan Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Arkadaşlar yetkili servis adı altındaki yerlere inanmayın. Hatay İskenderun'da iç lastik arıyordum. Aradığım iç lastik 28 inç presta siboplu. Ararken iskenderun'da Sedona yetkili servisi olduğunu öğrendim. Gittiğimde ise durum gerçekten içler acısı. Aradığım iç lastiği geçtim. Adamlarda iç lastik yok! Mağazalarında 3-5 tane bisiklet var. Birkaç motor, birkaç atv var. Bir yetkili serviste iç lastik bile bulunmaz mı? Gerçekten içler acısı bir durum. Rezillik.

Bu arada koskoca iskenderun'da ( Ki buraya gelenler bilir şehirde çok fazla bisiklet kullanan insan var.) 1 tane 28 inç presta lastik bulamadım. Tabi şöyle komik bir durum var şehirdeki bisikletlerin % 90'u bisan'ın 20 kg'lık çelik bisikletlerinden.

Yani işin özü bisikletinizi bisikletçiye götürürken çok dikkat edin. Yetkili servisler bile bu haldeyken..

5. abdullah0732

abdullah0732 Aktif Üye

Bisiklet:
    Atala
    Seviye:
    Benimde bisikletin kargoda arka disk ve arka vites yamulmuştu. Bisikleti kendim topladım. Sonra bisikletçiye götürdüm. "Abi vites ile arka disk yamuk gibi bi bakarmısın? Birde toplarken yapamadığım yer varsa onlarıda yaparmısın?" dedim. İlk önce bisikleti nereden aldığımı sordu. Bende netten dedim. Adam vites ile diski düzeltti. Diğer bakımlarını yaptı. 20tl istedi. Bende verdim parayı süre süre eve döndüm ama gelene kadar canım çıktı. Tamam vites ve disk düzelmiş ama ayarlarını yapamamış. Frenler sürte sürte, vites kendi kendine değişe değişe eve gittim. Evde kendim ayarlarını yaptım. Ama servise sinir oldum. + birde vites fren kollarını ben kendime göre ayarlamıştım adam onlarıda kaldırdı. Bütün tamir işlerini öğrendim bende artık kendim yapıyorum.

6. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bence servise iş yaptırmadan önce servise birkaç soru sorulmalı ve dükkanın tertibine düzenine bakılmalı...

Mesela ;

Hidrolik disk frenden bahsedin (ki mahalle bisikletçileri bu işin H sini bilmemektedir...)

Vites gruplarından bahsedin mesela shimano deore acera . sram x7 x0 falan (kötü bir bisiklet servisi tek bildiği shimanodur dram dir modelidir bilmez...)

Kadrodan bahsedin çelik alü karbon tarzında...

VB. sorular sorabilirsiniz ben hep öyle yapıyorum ve anlayıp anlamadığını iki saniyede çözüyorum...

7. meseduzu

meseduzu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    bilmemek değil öğrenmemek ayıp demişler tek yapamadığım jant örmek onuda örücem inşallah. hele şu akort işini tamamen bir kapayım ondan sonra kendi akortumu kendim yapmaya başladım artık. ben bozulur diye korkmuyorum karıştırıyorum, inceliyorum, bir bilene sorup öğreniyorum. kasaba minnet ediceme.