Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona servis şikayetim.

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında Hamit.Ç tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Hamit.Ç

Hamit.Ç Bisikletkolik

Adı:
    :)
    Seviye:

Forumda mesajlarımı okumuşlar biliyorlar ki bende 1,5 ay önce Sedona 410 bisiklet sahibi oldum.
    İlk servis için bana uzak noktadaki Sedona servisi bisikleti iyice kullan tam bir ay sonra gelmen şart değil iyice kullandıktan sonra getir bakımı yapalım. ( bu işin erbabı olduğunu belirten davranış şekliydi ) kısmet olmadı oralara gitmek bende baka yakın olan servislerden birini seçtim ( isim önemli değil ama adam gibi servis hizmeti vermeyip, her müşteriyi, sen anlamazsın bu bizim işimiz gibi salakça tavır insanı çileden çıkartıyor )

Neyse asıl konuya geçelim
    Bisikleti aldığım ilk gün 86 km yaptım ve mutfak tadilatı sebebiyle yaklaşık 2 hafta bisikleti sürmedim.
    devamında kullandığımda vitesler fabrika ayarları tam olmadığından vites kollarından ufak ayarları yapmaya başladım ama bir sıkıntı var bir türlü anlıyamadım aslında yeni bisiklet ilk servise kadar tornavida vurmak istemediğimden tamda kafaya takmadım.
    Gün geldi Sedona servisine gittim. Fren ayarlarını çok güzel yaptı ( olması gibi ) viteslere müdahale etti ama ısrarla elciklerin tel gerdirmelerini sürekli sıkarak ayar yaptığımı o vidaları geriye aldıktan sonra tel ayarını yapması gerektiğini söylediğimde "siz anlamazsınız, bunlar ince ayarlardır, siz dokunmayın" gibi salakça bi cümle ile muhatap oldum. ( maalesef memlekette malzeme bu olduğundan hamur tutmuyor )
    dahasında tur atmamı istediğinden vitesin alat vitese düştüğünü yani güç verdiğimde vites bi alt vitese düşme sebebim vites tam oturmadan abanmak olduğunu öğrendim :) ( sanki beyin cerrahi pro.dr abdulkerim dingildog efendi ile çok hassas ameliyattayım hissi verdi :) ) tamam dedim üstelemedim.

Eve geldim, Salona bisikleti aldım ve cerrahi müdahaleye ben başladım ( nasılsa hak etmediği fişi aldı ama o paraları hayrını görmez bu zihniyet. Birde anlamadığım bu işlerde presödür yok mu? o listeye göre sıralamaya göre el çabukluğu ile bakım her zaman hata getirir )
    vitesi tamda olması gerektiği gibi yaptım ( kötü bisikletçilerin sözde ustaları sayesinde bu çocuk oyuncağı olan ayarları ezberledim ve uyguluyorum. Yolda denk gelen kardeşlerimde rica ederlerse severek "ÜCRETSİZ" yardımcı olurum. Biz buna "PAYLAŞMAK" deriz.

ve vidaları kontrol ettiğimde vites kulakçığı vidasının gevşek olduğunu fark ettim.
    ve dua ettim ki yolda başıma kötü bir şeyler gelmediğine.
    o vites kulağı yüzünden
    1-vites kulağı kırılabilirdi
    2-arka artırıcı kırılabilirdi
    3-zincir kopabilirdi
    4-jant tellerine artırıcı girip tellerin kırılmasına sebep olabilirdi
    5-yüksek süratte ulaştığım bir an jant tellerine girip en kötüsü şu an belkide selam okunmasına sebep olabilirdi.

Şimdi sormak isterim bu adamlara sizler usta mı diyorsunuz?.
    Kim bunlara yetkili servis izni vermekte?.
    Bunları kim denetlemekte?

Atmaya kalktılarında mangalda kül bırakmayan bunlar inşallah yakın zamanda mektepli, bilgili, disiplinli ve önemlisi para aşığı değil iş sevdalısı yeni nesillerle yer değiştirirler. Bu sözde ustalarda
    "ahhh aa zamanında bu kekler sayesinde ne paralar kazandık" derler.

Buradan sormak isterdim adını anmak istemediğim çakma ustaya
    -gördün mü o vida yüzünden başıma neler gelebilirdi, misliyle başına gelmesi dileklerimle.

2. mtb_rider

mtb_rider Forum Bağımlısı

Adı:
    Mustafa Özer
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Asusmune

Yetkili servis onayını Sedona bisikletin sahibi olan Aslı bisikletten almaktadırlar.

Aslı bisiklet ile ilgili bir çok memnuniyet konusunu forumda bulabilirsiniz.

Şikayetinizi makul bir dile ile ulaştırırsanız ilgileneceklerinden eminim.

minimalist bunu beğendi.
  3. Hamit.Ç

Hamit.Ç Bisikletkolik

Adı:
    Seviye:
    @mtb_rider Aslı bisiklet ile 2 defa müşteri memnuniyeti adına yollarımız kesişti ama bu durum yazayım ile yazmıyayım arasın gidip geldi ama sonradan aklıma 50-55 km hıza ulaştığım inişlerim aklıma geldiğinde tehlikenin vehametinden dolayı konuyu genele yayma adına açtım ve isim özellikle zikretmedim. İnşallah bir an evvel bu ukala çakma pro. görüntülüler piyasadan silinir. Sedona ya bir türlü zaten ulaşır. Aslı bisiklette şikayetlere daha duyarlı olur ( olacaklarına eminim ama dediğim gibi eldeki malzemede maalesef bu )

Bu konuda hiç sevmediğim Decathlon'un sistemine bizim üreticilerin ivedilikle geçmeleri ve bölgesel tamir birimlerini bünyelerinde ulaştırmalılar.
    Satışı herkes yapar ama servis ile satışı yapan yerlerden dolayı yerli üreticiler milyonlarca liralık yatırımları boşa gidiyor.
    İşletmeler şu servis hizmetlerini sil baştan ele almalılar. Yoksa süreçte kaybedenler servisler değil üreticiler yani bütün riski alan gerçek esnaflar olacaktır.

Görünmesinde kullanıcılar açısından faydalı olur.

Bisiklet konusunda daha yeni sayılırım ama çeşitli sebeplerden olaya çok çabuk vakıf olmaktayım.
    Bugün bir arkadaşın konusunda değindiğim için aklımdayken yazayım
    "Yiğidi öldür, hakkını yeme" Decathlon ile sıkıntı yaşadım ama mantıklı düşündüğümde iyi ki varsın Decathlon diyorum.
    Balık malzemeleri zamanında da " cabelas" vardı ve hep derdim keşke Türkiye de de olsa ama Allah tan Decathlon var.
    Servislerin cinslikleriyle uğraş yok, kıllık yok, tüylük yok.

Bir musibet Bin nasihatten evladır.
    2-3 aylık bisiklette bile kime gideceğim diye sıkıntılar yaşamaya başladım :)

Burak_Cakir ve İbrahim A. bunu beğendi.
  4. PeDaLLı-YoRuM

PeDaLLı-YoRuM Forum Demirbaşı

Adı:
    Tugi
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ben 2013 yılında bursa sedona yetkili bayiinden aldım bisikletimi ve bisikleti alırken ilk yapılan kurulum ayarlarından sonra yaklaşık 1 ay süreyle rodaj sonrası bisikleti bakıma getirmemi söylediler ve ben bu 1 aylık süre zarfında o bisikleti gidon boğazında 2 vidayla emaneten tutturulmuş olarak kullanmışım,o sürede yol boyunda çok kullandım trafiğin içine girdim ya o gidon yerinden çıkıp yere düşsem ve araba altında kalsam kim verecekti hesabını? hiç kimse neden? kendini usta zanneden amatörler yüzünden ve bayilik almış ürünü anca satana kadar güleryüz gösteren sonrasında burnundan kıl aldırmayan sorumsuzlar yüzünden.. bakıma götürdüğümde gösterdim bu nedir böyle ya başıma bişey gelseydi diye abi kusura bakma falan filan.. söylemem o ki bu ülkede inanın motorlu-motorsuz araç trafiği lan her mevkiide Allah'a emanet yaşıyoruz.

Hamit.Ç bunu beğendi.
  5. Hamit.Ç

Hamit.Ç Bisikletkolik

Adı:
    Seviye:
    Bir gece haşim işcan alt geçidinin ordan geçerken çalışanlar gördüm. Adamlar gece 1 çalışıyor ama Türkçe sıfır malezyalıymışlar. Bisiklet montajı yapıyorlar.

Bizim canımızı siçe sayanlara saygı duymamak lazım.
    İş saygı ister, işini adam gibi yapmayanın kazanmayada hakkı olmamalı.
    Ben servise bir defa gittim ve benim için eks servis oldu. ürünü kırar bir daha gitmem.

Sizede çok geçmiş olsun. Bu adamlar bizi ustalaştıracaklar ( kendi ürünümüz için )

PeDaLLı-YoRuM bunu beğendi.
  6. PeDaLLı-YoRuM

Adı:
    Tugi
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:

öncelikle teşekkür ederim ve ustalaşmamız konusunda sizinle hemfikirim şu anda inanın bisikletimin çehresini biraz değiştirmeye çalışıyorum parça alıp montajlarını kendim yapıcam videolardan izleyerek bir sorun oldumu kendi servisim yine kendim olucam amacım bu..artık ne diyelim Allah hepimizi beterinden saklasın böyle amatörlerin eline düşürmesin

Hamit.Ç bunu beğendi.
  7. K.Bahadır Usta

K.Bahadır Usta Üye

Adı:
    K.Bahadır Usta
    Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Ne yazık ki bu sorun Türkiye ile sınırlı değil aynı şekilde ben burada da bu tarz muameleler çok gördüm. Bunun dışında yabancı sitelerde de bu tarz ustalardan fazlaca yakınılmakta. Buradaki problem çok basit, ne kadar ekmek o kadar köfte meselesi. Bu ustaların maaşları ne kadardır ki yaptıkları işlere önem versinler. Ha aralarında işine saygılı yokmudur, muhakkak vardır. Ben bulamadım.. Çözüm olarak ta kendim öğreniyorum, biraz tecrübe ettikten sonra, gerekli aletleriniz de mevcut ise bisiklet bakımı-tamiri çok ta zor bir şey değil.

Hamit.Ç ve PeDaLLı-YoRuM bunu beğendi.
  8. PeDaLLı-YoRuM

Adı:
    Tugi
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    halbuki adamın işi işini düzgün yapmak insanların hayatı iki teker üzerinde diye düşünebilmeleri lazım ama napacaksın..her zaman derim Eğitim şart..

Hamit.Ç bunu beğendi.
  9. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Yaygın servis ağımız var demek için yetkili servis belgesini dağıtıyolar hep bundan oluyor bu sorunlar. Her ilde 15-20 servis olacağına 1-2 tane sağlam servis olsun.

PeDaLLı-YoRuM ve Hamit.Ç bunu beğendi.
  10. Hamit.Ç

Hamit.Ç Bisikletkolik

Adı:
    Seviye:
    Bunların ustalıkla işi yok. İşin erbabı olan zaten parayla çok haşır neşir değildir. o işe saygısından 3 kuruşta verilse ustalığından taviz vermez ama işi bir tornavida at iste 20 tl yada 50 tl kurnazları var ki asıl bunlara çok dikkat etmek lazım.
    Birde bisiklet satılan yerlerden servis hizmeti almamak lazım. Bisiklet başına aldıkları kar yanında tamir için harcanan efordan da aynı kazancın hesabı yapılıyor ve müşteriye dayanıyorlar.

Sıradan vites teline 10 tl isteyen dangalak gördüm bir sokak aşşağısındaki ustadan 2 tl ye aldım aslında fiyatı 1 tl. helali hoş olsun ama 10 tl nedir ya..

Olayın aslı bu. Kendi merkez servislerini açacaklar.
    Yetişmiş eleman bakacaklar
    "ver ki, alasın" "vermeden almak Allaha mahsuz"
    ama bunlar ( marka önemli değil ) gelecek vizyonları bile yok, akarken doldur. yaşlılıkta geçmişi anlat :):):)

Dün Anadolufeneri turu yaptım yaklaşık 105 km
    İnişlerde ciddi hızlara ulaştık ama eve geldiğimde düşündüm ya o hızlarda arka artırıcı o kulakçığın gevşemesinden dolayı janta girse belkide ben şu an en iyi düşünceyle Hastanede olacaktım.

O sebeple Aslı bisiklete telefon açtım ve başvurumun resmiyet kazanması adına e-posta attım.
    Bu tarz insanların artık bir vida bile sıkmaya benim gözümde ehliyeti yoktur. sizlerde uyanık olun

Her hizmet ve bakım, onarım için fatura alın ve başınıza bir durum geldiğinde şikayet edin Mahkemeler tüketici hakları adına ücretsizdir ve o 30-50 tl yerine tüm mahkeme masrafları o firmaya yüklenmekte olduğunu biliniz

Neticede can taşıyoruz ve bizim kullandığımız ulaşım aracıdır OYUNAK DEĞİL!!!

METİNBİSİKLET İlk mesaja isimlerini yazmadım ama işin vehametini düşündüğümde Orada çalışan biri diye olay geçiştirilemez. METİNBİSİKLET bence sadece satış yapsın. Bizler canımızı sokakta bulmadık.

PeDaLLı-YoRuM bunu beğendi.