Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona sd771 çatlak

Konu, 'Sedona' kısmında Atik Sezer tarafından paylaşıldı.

1. Atik Sezer

Atik Sezer Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar sedona sd771 modelinde bisikletim var. Aşağıda temsili olarak bir bisiklet resminde sarı renk ile daire içine aldığım kısımda çatlak mevcut ( kaynak yerinde çatlak ). Önceden ufak olan çatlağı pek önemsemedim ama zamanla çatlak ilerlemeye devam etti..Şu anda bursada ikamet etmekteyim ama buraları o kadarda iyi bildiğimi söyleyemem..Özellikle bursada oturan arkadaşlara sesleniyorum, bisikletime iyi bir kaynak yaptırabileceğim bildiğiniz yerler varmı acaba.
    alüminyum cinsi 7005

Uploaded with ImageShack.us

2. Atakan DEMİR

Atakan DEMİR Forum Demirbaşı

Seviye:
    niye kaynak yaptırıyosun hemşerim ara aslı bisikleti gönder kadronu oraya sok garantiye değiştir kaynak ne alaka yani

Atik Sezer bunu beğendi.
  3. Ali ŞAHİNLER

Ali ŞAHİNLER Forum Demirbaşı

Seviye:
    771 en azından 3-4 yıllık bı kadro garantı kapsamına gıreceğını pek sanmıyorum

Atik Sezer bunu beğendi.
  4. Ongun Yücesan

Ongun Yücesan Aktif Üye

Seviye:
    Aliminyum kaynakcısı diye dükkan dükkan sorabilirsiniz... Ben Konya'da aradım, aliminyum kaynakcısı da, elktroduda bulamadım...

Tavsiyem, Oerlikon Kaynak elektrodu firmasını arayın... Oradan size ya ürünü göndersinler, yada Bursa'da Oerlikon bayiisi bulun onların vasıtası ile uygun kaynak elektrodunu getirtin... Kaynağını, bir demircide yaptırmaya çalışın...

Başka türlü zor gibime geliyor...

Bu arada kaynak sonrası çapaklarını temizletmeye çalışın, önce kalın, sonra ince zımpara uygulayın... Açılan kaynağı tamamlatın... üzerine boya gerekmese de :), sprey boya ile boya uygulayın... Kendinden parlak boya ile Bir kat kuruduktan sonra, 1 kat daha atın.... Fakat çok sağlam bir boya olmuyor... Koçtaş'a, bauhaus'a filan sorun onlar size boya konusunda yardımcı olurlar...

Atik Sezer bunu beğendi.
  5. Atik Sezer

Atik Sezer Kıdemli Üye

Seviye:
    çoktandır nete giremediğimden dönemedim arkadaşlar sizlere..keşke sedonanın da ömür boyu garantisi olsaydı, 2 yıllık garanti kapsamında idi ve o sürede çoktan doldugundan kaynak yaptırmayı düşünüyordum..ongun abi senin bahsettiklerini araştırcam, umarım başarılı olurum, en sonda kaynagımı attırıpda kadroyu kurtarabilirim hiç olmasa.

6. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    dostum argon kaynağı yaptıracaksın oto sanayisinde muhakkak vardır hele hele de bursa gıbı bıryerde bulamama şansın yok senın dıkkat etmen gereken şey bırıncısı doğru elektrod ıkıncısı dogru voltaj ıle yapılması bunlarda ustaya sorulacak seyler degıl sorarsan kızabılır cok bılıyorsan kendın yap dıye :) kısaca iyi bır ustanın elınden kaçmaz cok da saglam olur cunku o bolge zaten kaynak noktası yaklasık 10 cm capında bır bolgenınde boyası ısıdan dolayı zarar gorecek onuda bır sekılde halledeceksın artık gecmıs olsun bu şekılde bınme sakın derım

Onur Dokmetas ve Atik Sezer bunu beğendi.
  7. mete açıkgöz

mete açıkgöz Yeni Üye

Selamlar hocam
    Küçük sanayide 24 yada 25. blokta Ergin kaynak var.İşlerini çok iyi biliyorlar.Sorunu eksiksiz halledeceklerine eminim.

Atik Sezer bunu beğendi.
  8. Atik Sezer

Atik Sezer Kıdemli Üye

Seviye:
    Mete dediğin yerde daha önceden başarı ile bisikletini kaynak yaptıran oldumu hiç biliyomusun..işlerinide iyi yapıyosa madem gidip bi konuşayım ramazandan sonra.yıldırım ilçesinde oturduğumdan oruçlu oruçlu ramazan ayında zor giderim o kadar yol artık, ondan dolayı ramazandan sonraya aksayacak işim :)

9. HAKAN UZ

HAKAN UZ Yeni Üye

Seviye:
    Scott ömür boyu garanti veriyor... Sedonada da yok mu ömür boyu garanti?

Atik Sezer bunu beğendi.
  10. Serkan Aydın

Serkan Aydın Üye

Seviye:
    her marka ömür boyu garanti vermez

Atik Sezer bunu beğendi.
  11. Atik Sezer

Atik Sezer Kıdemli Üye

Seviye:
    maalesef ömür boyu garantisi yok.sadece 2 yıl..Aldığım zaman bisikleti pek anlamıyordum açıkcası ondan dolayı böyle bir hataya kalkıştım :), yoksa tercihim ömür boyu garanti sunan başka bir marka düşünürdüm..Ferhat dediğin gibi iyi bir usta bulmak gerekiyo, kaynak yaptırayım derken iyice kötü olmasın :)..hepinizin tavsiyelerine uyarak araştırcam ve en kısa zamanda ( heralde ramazandan sonra ) kaynağı yaptırıcam..hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar.

12. ozan erdem

ozan erdem Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    arkadaşlar bence yanılıyorsunuz ömür boyu garanti diye bir şeyden bahsetmiyor sadece üst seviye ( 3-4 milyarlık veya üstü kadrolarına veriyorlar ömür boyu garanti diye biliyorum ) bisiklet üreticileri kendi sitelerinde 1 yıl veya 2 yıl ''limited warranty for complete bike '' ibaresi var . . .

Atik Sezer bunu beğendi.
  13. Atik Sezer

Atik Sezer Kıdemli Üye

Seviye:
    kron, scott, corretec, trek gibi ve başka model kadrolarda ömür boyu garanti var diye biliyorum. yani öyle duydum desem daha iyi

14. ozan erdem

ozan erdem Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    valla ben de öyle biliyordum daha doğrusu forumda genelde öyle söyleniyor fakat dediğim gibi üreticilerin kendi resmi web sitelerinde bu olaydan bahsetmiyor '' 1 year limited warranty for complete bike '' diye geçiyor yani tüm bisiklet için 1 yıl limitli garanti tabi 2 yıl olanı da vardı yanlış hatırlamıyorsam ömür boyu garantiden sadece üst seviye kadroları için ( sadece kadro ) bahsediyor hep. . . ki zaten o kadrolara verdiği ömür boyu garantinin de ürünün ticari ömrü mü ( 3-5 veya 10 yıl gibi ) yoksa kullanıcının kendi ömrü mü o da muamma . . .

benim araştırdığıma göre böyle eğer varsa gerçekten ömür boyu garanti birisi açıklasın zaten öylesi işimize gelir :)

15. Atik Sezer

Atik Sezer Kıdemli Üye

Seviye:
    Acaba forumda bununla ilgili açılmış bir konu varmı ki, varsada ben görmedim en azından ama konusulması gerekir gibi.ben ömür boyu var diye duymuştum, sende önceden öyle duymuşsun ve benimde arkadaşlarımdan böyle bilenler var.hatta kadrom çatlak diye değiştirmeyi düşünmüyoda değildim ömür boyu garantisi olan bir marka ile, aklımda specialized marka kadro bile vardı.Madem öyle uzun süreli garanti yoksa kadroyu değiştirmem..zaten kaynak yaptıracaktım ama iyice bu konuda ki fikirim kesinleşiyo hiç olmasa.. :)

16. ALİ3544

ALİ3544 Yeni Üye

Seviye:
    kent meydan,dan gazcılar caddesine çıkışta eski petrol ıstasyonu yeni otoparkın hemen üst aralığında aleminyum kaynağı konusunda çok iyi bir usta var orada yaptırabilirsiniz.

Atik Sezer bunu beğendi.
  17. ALİ3544

ALİ3544 Yeni Üye

Seviye:
    uludağ kebapçısının üst aralığında.

Atik Sezer bunu beğendi.
  18. Emir Yıldırım

Emir Yıldırım Üye

Seviye:
    Öncelikle merhaba. Aynı olay benimde başıma gelmişti. Çatlak küçüktü gitgide büyüdü ve kadronun kırılmasına kadar ilerledi. Gazcılarda kime sorarsanız söyler. Kaynakçı Cevat. 20TL gibi bi fiyata kadronuza kaynak yapabilir ama mümkünse kadronuzu çıplak götürünüz. Bir de kaynaktan sonra yeniden boyanması gerekiyor çünkü kaynak yapılan yer gri renk oluyor kaynaktan dolayı. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. İyi akşamlar.

Atik Sezer bunu beğendi.
  19. Atik Sezer

Atik Sezer Kıdemli Üye

Seviye:
    Kadroyu çıplak olarak götürmem mümkün değil, en fazla lastikleri sökebilirim, ayna kol içinde anahtarım yok umarım bir zararı dokunmaz..ilk önce zımpara atcam kaynak olması gereken yere sonrada boya için neler gerekiyosa uygulucam artık.

20. Emir Yıldırım

Emir Yıldırım Üye

Seviye:
    Çıplak derken yani hepsini sökmek zorunda değilsin. O bölgede engel olabilecek ufak tefek şeyleri demek istedim. Çünkü kaynak yapılacak yerin rahat olması gerekir.

Atik Sezer bunu beğendi.