Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sedona sd761 2008vs corratec x-vert motion

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında amista tarafından paylaşıldı.

1. amista

amista Üye

Seviye:
  2. mightywings

mightywings Üye

Seviye:
    Yol bisikleti aramiyor muydun? Bunlar dag bisikleti..

3. Aykut Subaşı

Aykut Subaşı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ve fiyatları 1000 YTL ye yakın?

4. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    2007 sd 761 bence bariz şekilde üstün 2007 ve 2006 model motion bisikletlerden nedenlerini detayli açikladiğim çok konu var aratip bakabilirsin. fakat iki bisikletin de 2008 modeline ilişkin bilgim yok. sd761 2008 de tek kötü özelliği olan rengini de değiştirmiş onun dişindaki özellikleri ayni kalmiş ise de 2008 de motion'in ağirliğini ciddi şekilde düşürmedilerse kadro hala o 2200gr lik takoz kadro ise tercih edilmesi olasi değil.

5. amista

amista Üye

Seviye:
    x-vert expert de olabilir seçimde fiyatlara bakarak ağırlık çok önemli deil benim için çelik kadro kullanıodum daha önceki bisikletimde

6. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    benim yan odada kardeş kartdeş yan yana duran 2007 sd761 ve 2006 corratec motion'ı iki eline alip kaldirsan ayni şeyi düşünmezdin sanirim.
    karar senin tabiki bence eğer 2008 motion 2007 ve 2006 modellerinden çok farkli bir kadroya sahip olmadikça alinmayacak bir bisiklet. x-vert expert için de bütün x-vert kadrolar ayni olduğundan ayni şey geçerli. yani bisikleti alip biraz geliştirmek istediğinde ilk değişecek parça kadro oluyor ki kadro bisiklet demek bir yerde.

7. amista

amista Üye

Seviye:
    anladığım kadarıyla sedona diyorsun peki sedona 2008 ağırlığı ne kadra bir bilginiz var mı?

8. Süleyman Onur Dülger

Süleyman Onur Dülger Bisikletkolik

Seviye:
    ben olsam 761 i seçerdim.çünkü fren ayakları aynakolu bile deore.motion da ise corractecin kendi malları.

9. euzun72

euzun72 Üye

Seviye:
    761 sedona 12.6 kg civarı olmalı. Bildiğim kadarıyla Sedona daha geliştirilebilir bir kadroya sahip. İki bisikletide gözle gördünüzmü? Teknik özellikler çok önemli ama sonuçta üstüne bindiğiniz bisiklet hoşunuza da gitmeli. Bu anlamda corratec ler hoşuma gitmiyor değil. Ama bende 761 alırdım.

10. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    benim sd761 im bir değişikliğe sahip o da axon d-rl yerine axon s-rl amortisör kullanmam. bu değişiklikle 11.9kg çekiyor. d-rl ile 12.3kg ediyordu yaklaşik hafizam beni yaniltmiyorsa. 2008'de bundan ağır değildir diye düşünüyorum çünkü kadrosunun ağır olduğuna dair bir duyum alip konu açmiştim forumda ve böyle olmadiği söyledi satıcıları ve kullanıcıları.

ayrıca corratec x-vert motion için internette verilen ağirliklarda ya bir yanlişlik var ya pedallar dahip edilmemiş. bendeki motion orada verilenden bariz daha ağir çikiyor tartıda.(tam sayıları hatırlamakta güçlük çektiğim ve yanıltıcı bilgi vermek istemediğim için şimdi yazmiyorum fakat dilerseniz manitou maşaya sahip 2006 model x-vert motion'ı hemen tartıp söyleyebilirim)

11. amista

amista Üye

Seviye:
    yok gerek teşekkür ederim

12. amista

amista Üye

Seviye:
    forumda gezerken amoeba scud bisikletlerinde konuşulduğunu duydum scud donanımı alivodan lx yapıp alsam iyi bir bisiklete sahip olmuş olurmuyum