Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona Sd-761

Konu, 'Sedona' kısmında kabuscobar tarafından paylaşıldı.

1. kabuscobar

kabuscobar Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Arkadaslar sedona almaya karar verdim fakat forumu incelediğim kadarıyla bazı arkadasların bisikletleri konfirigasyonda deore yazmasına rağmen LX ile gelmis. bu tip artılar arkadasların sansı mı yoksa genellile olan bir durum mu?

birde sedonanın kutusundan çıkaması gereken extralar var mı? arada kaybolmasın. bilelim ona gore isteyelim. bazen bu tip şeyler yer değiştirebiliyormuş(!)

2. kcuk_

kcuk_ Forum Bağımlısı

Seviye:
    buyuk ihtimal aldıgı satıcıda magzemeleri degistirmistir bunun icinde alıcı extra para odemistir...

3. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Sanırım Ankara'da Erdoğan bisiklet vardı. Orada Sedona satılmıyor mu? Eğer satılıyorsa bence kargoyla, koliyle uğraşma git gör ve hazır halde al bence. Bu benim düşüncem. Birde bazı firmalar kurulumu kendi yapmayınca garanti dışında tuttuklarını yine forumda bir yerde okumuştum diye hatırlıyorum.

4. Arkadaşlar aslı bisiklet elindeki shimano parçaları gelen kadrolara kullandıkları için ellerinde kalan parçaları( üst grup bile olsa) bisikletleri tamamlamak için kullanmış.

5. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    ben aldım geçen hafta, ön attırıcı LX çıktı, ama deore ve deore lx ön attırıcı fiyat farkı 4 ytl mi ne. arka attırıcı ve vites kolları üst model ise o iyi fark yaratabilir tahminimce.

alınca kendine hakim ol, sakin bin benim gibi heveslenip binip binip kafa üstü betona çakılıp omuzunu filan kırma sakın. bi de yoksa kask mutlaka al yanında beni ölümden korudu.

6. :))) Bana da özellikle ön attırıcılarda deore elimizde kalmadığı için lx kullandık dediler. Ben aslı bisikletten alivio ön attırıcı almaya gitmiştim showroom daki bir arkadaş söylemişti.

7. kabuscobar

kabuscobar Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    761 in üzerinde gelen sele rahatlık açısından nasıl. degistirmek gerekir mi

8. Bulunmaz

Bulunmaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:

Bence gayet rahat..Ha bu arada 'pedli tayt' ile daha da rahat olabilir, olur hatta..

Özgür! bunu beğendi.
  9. kabuscobar

kabuscobar Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    arkadaslar geçen hafta sd-671 i aldım. ön orta dişliyi kullandığım zaman bir ses geliyor. vitesim doğru ön ve arka orta dişliyi kullanıyorum. zincir düz duruyor. ancak orta dişli tarafından bir ses geliyor anlamadım gitti. büyük dişliye geçtiğimde arttırıcıya hafif bir sürtme var onu tespit ettim ayarını yaptırcam. ancak ortada iken herhangi bir sürtme olmamasına rağmen nasıl ses çıkıyor anlamıyorum?

10. kabuscobar

kabuscobar Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:

sıfır bisiklette aynakolda eğiklik olması söz konusu olabilir mi?

11. celil

celil Aktif Üye

Seviye:
    benimde 761 var rengi ve kullanışı çook zevkli

12. flfl

flfl Yeni Üye

merhaba..... bisiklet almak ıcın ınternette dolasırken bu guzel foruma uye oldum.... su an butcem sd-711 v 'ye yetıyor.... ıkı ay daha beklersem sd-761 alabılırım.... bısıkletı pek fazla arazıde kullanmayacagım..... haftasonları ve aksam ustlerı sahılde bınmek ıcın alıyorum..... 761 fiyatı neredeyse 711-v'in 2 katı.... benım profılımdekı yenı baslayan bırısı ıcın 761 cok mu ust bır model.... yoksa ıkı kat fıata degecek bır bısıklet mı?

tesekkurler...

13. KemalBaloglu

KemalBaloglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    geçenlerde 761 aldım üzerinde normalden farklı olarak arka arttırıcı, aynakol, frenler Lx ve son olarakta selle italianın karbon bacaklı selesi vardı çok memnunum almak istiyen varsa iyi seçim yapmış olur bence...

14. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Neden LX oldukları ile ilgili açıklama yapayım.

Shimano, tüm dünyada bu sene oluşan aşırı talepten dolayı teslim tarihlerini değiştirdi ve daha uzun süreler vermeye başladı. Bu özellikle 761'in malzemelerinin bir kısmını içeriyor. Örneğin 761'de kullanılacak aynakol hala Shimano fabrikasından yola çıkamadı. Oysa geçen sene sonbaharda birlikte sipariş verdiğimiz diğer ürünler Ocak ayında yola çıkmıştı. İşte bu gecikmelerin üretime yansımaması için bu çeşit upgradeler yaparak 761 piayasaya sürüldü. Normalde fiyat farkı var tabiki.

İnternette "Shimano lead time" kelimelerini aratırsanız problemin tüm dünyada konuşulduğunu göreceksiniz.

KemalBaloglu bunu beğendi.
  15. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Aldığınız Sedona bayisine gidip problemi anlatın, ne olursa olsun çözeceklerdir.

16. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    bu tip bir kullanim için 761 e ihtiyacin yok sd 711 v çok güzel ve yeterli bir model. iki bisikletin de 2007 modellerini kullaniyorum, 711 çoğu zaman arazi için bile yeterli.

flfl bunu beğendi.