Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona SD-311 nasıl bir seçim olur?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında jamesjoice tarafından paylaşıldı.

1. jamesjoice

jamesjoice Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar forumunuza yeni katıldım. Sürekli kullandığım bisikleti şerefsizin biri çaldığı için acilen bisiklet almam gerekiyor. Sıradan bir şey almak istemiyorum. Tabii kullanım amacım yüzünden de şehir bisikleti veya ona yakın bir bisiklete ihtiyacım var. Öğretmenim ve okula gelip gitmek için bisiklet kullanıyorum. Ayrıca günlük kullanımda market, pazar oturduğum beldede biraz uzakta olduğu için onun yükünü de çekecek bir bisiklet olmalı.

Sedone sd-311'le ilgili merak ettiğim: - daha doğrusu özelliklerinden ve parçalardan anlamadığım için - 28 jant mıdır?

Ayrıca Kron XC 1000, Amoeba Hussar iki alternatif de forumdan hareketle belirlediğim bisikletler.

tabii bunların yerine Salcano 28 Jant iSTANBUL M Şehir ve Gezi Bisikleti ve fiyatı bakımından Bisan TREKKER 28 JANT 18 VİTES de diğer belirlediklerim.

Bir de daha önce 28 jant bisiklet kullanmadım. Hız bakımından nasıl bir farklılık oluşturuyor?

Son olarak İzmit'te Şişman'dan başka bildiğim iyi bir yer yok. Gidip peşin olarak Eminönü'nden mi almalıyım yoksa internet mi daha avantajlı olur.

Bisiklete binmeyi en vazgeçilmez bir tutku ve ulaşım aracı olarak gören bir gönül dostunuz için yardım ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Şimdiden teşekkürler.

2. Levent Temiz

Levent Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba hocam ; öncelikle eğer bisikleti dediğiniz amaç için kullanacaksanız bu bisikletten daha komforlu ve iyi bir bisiklet düşünemiyorum. eylülün ortasında izmir doruk bisikletten aldım 3 aydır kullanıyorum. gerçek bir şehir bisikleti diyebiliriz bu bisiklet için..

28 inç cantlar kullanılmış bisiklette, buda bisikletin her pedal çevirişinizde 26 canta oranla biraz daha ileriye gitmesi manasına geliyor kısaca.slick yani dişsiz ve ince lastikler var üzerinde buda asfaltta daha az sürtünme yaptığından şehir içinde size zaman kazandıracaktır. üzerinde bulunan orjinal çamurlukları ve taşıma selesi çarşı pazar işi içinde baya rahatlatacaktır işinizi. ben heybe türü (fazla büyük olmayan) çanta kullanıyorum taşıma selesi üzerinde herşeyimi alıyo...

Bisikletin vitesleri, frenleri ve göbekleri tamamen shimano gerçekten sağlam ve işe yarar parçalar, 24 vites.. önde sr suntour un 60 mm kilitlenebilme özelliği olan amortisörlü maşası mevcut. Türkiye yollarında amortisör sizin için komforlu olacaktır. Kadrosu 6061 aliminyum özelliği taşıyor bu da şehir kullanımında yumuşaklığı ile size biraz daha komfor sağlıyacaktır.

Ayrıca sağlamlığı konusunda şunu söyleyim , çok güçlü bir kadro sert kullananıma bile uygun hatta bisileti spor amaçlı kullanacak kişiler için kadro açıları ortalama değerlerde olduğu için başlangıç için çok ideal diyebilirim. Yarış dağ dh kadro açılarından izler taşımaktadır ve gidon boğazı açıları ile dik bir oturuş pozisyonundan öne yatma arasında rahatlıkla ayarlanabiliyor tam bir hibrit bisiklettir. Forumdan hakkem (ali) arkadaşımız bu bisikleti modifikasyon yapmıştır çok hızlı ve hafif bi bike haline getirmiştir.

Özetle fiyatını da göz önüne alırsanız gerçekten fiyat performans açısından 1 numara şehir bisikleti olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Boy ölçünüzü bilmiyorum ama bisiklet standart olarak 18 inç ölçüyle satılıyor bu ölçüde sizi şehirde oldukça rahat ettirecektir.

Ayrıca bisikletimi satabilirim ikinci el ve çok çok temiz durumda. Sizin için çok uygun lacağını düşünüyorum..

Faydalı olması ümidiyle
    0 533 7661311

3. jamesjoice

jamesjoice Kıdemli Üye

Seviye:
    karga 76
    Yorumların ve verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Boyum 1.76 herhalde uygundur.
    2. el konusunda henüz karar vermiş değilim.

4. Levent Temiz

Levent Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    boy olarak uygun tam size göre ...bisikletim sıfır sayılabilecek temizlikte, sadece hafta sonları izmir bisiklet derneği turlarında kullandım, toplam 300 km .. eğer almaya karar verirseniz fiyat konusunda yardımcı olacağım .. özelden mesaj da atabilirsiniz fotoğraflarını yolluyabilirim.

görüşmek üzere..

5. jamesjoice

jamesjoice Kıdemli Üye

Seviye:
    karga 76
    Teşekkür ederim. Marka, model konusunda karar verebilirsem. Teklifinizi değerlendiririm. Ama öncelikle sıfır almak istiyorum.

6. Levent Temiz

Levent Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    hocam seçiminizi bekliyorum, bi ara foruma ilan da vermiştim city bike kısmına, sonra satmaktan vazgeçtim, çünkü hereve lazım bi bisiklet sd311 orada karanlık bi ortamda çekilen fotoları var, inceleyebilirsiniz.. bu arada neden mutlaka 0 almayı düşünüyorsunuz merak ettim doğrusu kredi kartıyla çok taksitte mi almak istiyorsunuz acaba, malum memurluk :cool: hayatı mı ..

izmirden selamlar...

7. jamesjoice

jamesjoice Kıdemli Üye

Seviye:
    Yoo aslında elimde bir miktar nakitte mevcut. Fakat bayram öncesi biraz hazırlıksız oldu. Bisiklet çalınınca kaldım ortada. Hemen her yere bisikletle gidiyorum çünkü. Derse 10dk varken evden çıkma lüksüm falan... Bir de alacağım yer uzak olunca kargo vs. organizasyonlar biraz dert oluyor. Bu gibi sebepler.

8. Levent Temiz

Levent Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    hocam siz alacağınız bisiklete karar verin ben size her türlü kolaylığı yapıcam, bisikleti izmir in en iyi mağazasından aldım, içiniz rahat olsun kargo konusunda da yardımcı olurum. aslında ben satmayı düşünmüyorum bisikleti ama arkadaşlarım mtb konusunda yoğun bir şekilde ısrar ediyorlar eve iki bisiklet koyma şansım da pek yok :cool: sedonayı satarsam mtb düşünüyorum satma isteğim ordan kaynaklanıyor..

görüşmek üzere :in: