Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona Scud, Sedona Borla, Kron xc500, Salcano Astro

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında DoMinicSS tarafından paylaşıldı.

1. DoMinicSS

DoMinicSS Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar. Foruma yeni kayıt oldum. Bisikletimi değiştirmek istiyorum elimde kötü bir salcano var. konu başlığındada görebileceğiniz gibi Sedona Scud, Sedona Borla, Kron xc500 ve Salcano Astro arasında kaldım. Sedona Scud 330ytl fiyatı bana çok uygun sizce diğerlerine göre çok mu geride kalır ve bu bisikleti nerede bulabilirim. Scud alma diyosanız diğer 3 bisiklet arasında veya 300-350 değer ise 400 ytl arası bisiklet öneriniz nelerdir? Abilerim lütfen yardım edin çok kararsız kaldım...

gürsel pancaroğlu bunu beğendi.
  2. omerrrr

omerrrr Aktif Üye

Seviye:
    Kararsız kalmana gerek yok. Şöyle ki kalite bakımından kron ve salcanoyu eliyoruz geriye borla kalıyor. 2 sene biniyorsun ve bi üst model istiyosun. bu normal rutin. Borlalar çok şık siyah tavsiye edilir.

DoMinicSS bunu beğendi.
  3. DoMinicSS

DoMinicSS Yeni Üye

Seviye:
    ilginize çok teşekkür ederim peki 2 soru daha sorsam borla ile sedona scud arasındaki fiyat farkına değecek fark varmı ve borlayı mağaza olarak nerede alabilirim istanbul içi?

4. Görkem Kılınç

Görkem Kılınç Bisikletkolik

Seviye:
    Merhabalar;

Borlada ön maşa kitlenmiyor ama scud da kitlene biliyor hemde gidondan kitlemeli ve kadro ağırlıkları esnemeleri arasında baya bir fark var...

DoMinicSS bunu beğendi.
  5. Süleyman Onur Dülger

Süleyman Onur Dülger Bisikletkolik

Seviye:
    Sedona scud'da mı kilitleniyor:DSanırım amoeba scuddan bahsediyorsunuz fakat arkadaş Sedona Scud'dan bahsediyor.Şunu söyleyeyim,scud zaten piyasada yok gibi.Nerede buldunuz bilmiyorum,fakat borlaya vereceğin para sana yol,su,elektrik olarak kesinlikle geri dönecektir:DYani kesinlikle paran yetiyorsa,borla al derim.Ayrıca gerek aynakol,gerek frenleri falan shimano bile değildi,scud'un.Yanlış hatırlamıyorsam.

gürsel pancaroğlu ve DoMinicSS bunu beğendi.
  6. DoMinicSS

DoMinicSS Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar son bişey daha sorsam ayıp mı ederim. elimde bi liste var bisiklet paçalarının olduğu bu listedeki parçalarla toplanmış bisikletle borlayı karşılaştırabilirmisiniz?

Sedona Borla veya geotech expert kadro(oda olmazsa aynı sınıfta bi kadro)
    SR Suntour XCM Amortisör
    Shimano Altus Arka aktarıcı
    Shimano Tourney ön aktarıcı
    ahimano altus vites-fren kolu
    shimano altus 8li ruble
    shimano deore v fren bacakları
    çift katlı jantlar
    KMZ z51 zinci
    Asfalt lastikleri
    Geri kalanlarda cart curt işte gidonboğazı borla sele borusu tranzx aynakol romex

sizce bu listemi borla mı? ikiside yaklaşık 400ytl

7. Görkem Kılınç

Görkem Kılınç Bisikletkolik

Seviye:
    Amoeba scud dan bahsediyorum :D

8. Süleyman Onur Dülger

Süleyman Onur Dülger Bisikletkolik

Seviye:
    400 Ytl civarına gelecekse,tabiki borla'dan daha iyi komponentler görünüyor.Fakat bu fiyata geleceğinden eminsen.

9. DoMinicSS

DoMinicSS Yeni Üye

Seviye:
    Peki ozaman teşekkür ederim fiyat tam olarak 387ytl yapıyor tanıdğım bi bisikletciden toplicam

10. drtroy

drtroy Aktif Üye

Seviye:
    bencede o komponetler borladan iyi. gidon ve gidon boğazı ve sele borusunu tranz x yerine borla yada vitra yaparsan oldukça iyi bir başlangıç bisikleti yaparsın.

DoMinicSS bunu beğendi.
  11. DoMinicSS

DoMinicSS Yeni Üye

Seviye:
    gidon ve gidon boğazı zaten borlada sele borusu sadece tranz x. ilginize teşekkürler

12. drtroy

drtroy Aktif Üye

Seviye:
    pardon yanlış okumuşum. bence o fiyata toplayabildiysen çok iyi kaçırma bence.

DoMinicSS bunu beğendi.
  13. serkank

serkank Yeni Üye

Arkadaşlar, Sedona 911D ve 911V arasındaki fiyat farkı ne kadardı? Öğrenebildiğim tek şey, bu iki çeşit arasındaki tek farkın v’nin frenlerinin mekanik(ne demekse) olması… Erdoğanlar ticarette Sedona SD-711 2008 ve Sedona SD-711 Disk 2008 var. Bunlardan birisi V birisi de D mi acaba? Eğer böyleyse 275 euro olanın siyah rengi var mıdır?

14. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    yukarda yanlış yazmışsın sanırım.Sedona 991 modeli var ama alttaki yazdıklarına bakınca 711'den bahsettiğin anlaşılıyor.Eğer Sedona 711 alıcaksan bence 711v modelini almalısın.Hem daha ucuz hem daha hafif (711d'ye göre).711d'deki mekanik disk frenler yine v-frenler gibi kol gücüyle çalıştığı için performansları v-fren ile aynıdır.Renk olarak da erdoğanlar bisiklette siyah rengi var gözüküyor fakat o da 14" kadro boylu.Boyun 1.60 m'nin altındaysa sana olabilir ama daha uzunsan 14" kadro uygun olmaz.

serkank bunu beğendi.
  15. serkank

serkank Yeni Üye

Evet hakkaten bu 911 nerden çıktı, karıştırmışım. Boyum 180 cm. Bu v olanın siyah renkli ve boyuma uygun olanını nerden bulabilirim?

16. ahmett.01

ahmett.01 Kıdemli Üye

Seviye:
    ben alalı 1 ay kadar oluyor.zorla bir tane 16" buldm.ben beyaz istiyordum ama birtek siyah kalmıştı mecbur onu aldm.kalanlar hep 14".

serkank bunu beğendi.
  17. serkank

serkank Yeni Üye

Bu durumda istediğimi alabilmem mümkün görünmediğine göre, onun yerine ona denk ya da yaklaşık kalitedeki hangi bisikleti tavsiye edersiniz? Bütçe açısından maksimum 500 civarı düşünüyorum. Ve son olarak 180 cmlik birisi için uygun olan 16"mıdır 18"mi? Bu arada unuttum, bisikletin hayırlı olsun ahmet, güle güle kullan..

ahmett.01 bunu beğendi.
  18. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    18" kadro daha uygun olacaktır.

19. serkank

serkank Yeni Üye

Bisikletleri daha evvel hiç bu kadar detaylı olarak incelememiş, inceleyenlerden de haberdar olmamıştım. Bisikletlere her zaman için göz ucuyla bakıp görünüşlerine önem verenlerdendim, bu yaşıma kadar sahip olmuş olduğum 2 bisikletten ikincisinin (babamın kendisinin beğenip satın aldığı bisiklet) zincirinde, viteslerinde, direksiyonunda, tekerleklerinde, frenlerinde sorun yaşadım, genellikle de kalıcı oldu bunlar. Sanırım bir bisikletin başına gelebilecek her türlü sorun gelmiş oldu :D Yalnız hakkını yemeyeyim tekerlekleri hiçbir zaman patlamadı :D O gün bugündür sürpriz denince aklıma aynı zamanda o bisiklet gelir :D Sedona v yi beklemeye karar verdim, stoklarda ne zaman mevcut hale gelirse o zaman alırım. Son olarak, bu bisikletler de bilgisayarlar gibi her ay belli oranlarda düşüyor mu?

20. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    hayır,bizim kullandığımız türdeki bisikletlerin fiyatlarında pek oynama olmaz.Ama beyaz eşyacıların sattığı düşük kalite bisikletlerin fiyatları okullara ve yaz aylarına göre oynayabilir.