Sedona Scud, Sedona Borla, Kron xc500, Salcano Astro

DoMinicSS

Üye
Tepki
5
Merhabalar. Foruma yeni kayıt oldum. Bisikletimi değiştirmek istiyorum elimde kötü bir salcano var. konu başlığındada görebileceğiniz gibi Sedona Scud, Sedona Borla, Kron xc500 ve Salcano Astro arasında kaldım. Sedona Scud 330ytl fiyatı bana çok uygun sizce diğerlerine göre çok mu geride kalır ve bu bisikleti nerede bulabilirim. Scud alma diyosanız diğer 3 bisiklet arasında veya 300-350 değer ise 400 ytl arası bisiklet öneriniz nelerdir? Abilerim lütfen yardım edin çok kararsız kaldım...

Scudo

omerrrr

Aktif Üye
Tepki
116
Kararsız kalmana gerek yok. Şöyle ki kalite bakımından kron ve salcanoyu eliyoruz geriye borla kalıyor. 2 sene biniyorsun ve bi üst model istiyosun. bu normal rutin. Borlalar çok şık siyah tavsiye edilir.

• Beğen
Tepkiler: DoMinicSS

DoMinicSS

Üye
Tepki
5
ilginize çok teşekkür ederim peki 2 soru daha sorsam borla ile sedona scud arasındaki fiyat farkına değecek fark varmı ve borlayı mağaza olarak nerede alabilirim istanbul içi?

Görkem Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.682
Merhabalar;

Borlada ön maşa kitlenmiyor ama scud da kitlene biliyor hemde gidondan kitlemeli ve kadro ağırlıkları esnemeleri arasında baya bir fark var...

• Beğen

Süleyman Onur Dülger

Forum Bağımlısı
Tepki
487
@Görkem06

Sedona scud'da mı kilitleniyor:DSanırım amoeba scuddan bahsediyorsunuz fakat arkadaş Sedona Scud'dan bahsediyor.Şunu söyleyeyim,scud zaten piyasada yok gibi.Nerede buldunuz bilmiyorum,fakat borlaya vereceğin para sana yol,su,elektrik olarak kesinlikle geri dönecektir:DYani kesinlikle paran yetiyorsa,borla al derim.Ayrıca gerek aynakol,gerek frenleri falan shimano bile değildi,scud'un.Yanlış hatırlamıyorsam.

DoMinicSS

Üye
Tepki
5
arkadaşlar son bişey daha sorsam ayıp mı ederim. elimde bi liste var bisiklet paçalarının olduğu bu listedeki parçalarla toplanmış bisikletle borlayı karşılaştırabilirmisiniz?

Sedona Borla veya geotech expert kadro(oda olmazsa aynı sınıfta bi kadro)
SR Suntour XCM Amortisör
Shimano Altus Arka aktarıcı
Shimano Tourney ön aktarıcı
ahimano altus vites-fren kolu
shimano altus 8li ruble
shimano deore v fren bacakları
çift katlı jantlar
KMZ z51 zinci
Asfalt lastikleri
Geri kalanlarda cart curt işte gidonboğazı borla sele borusu tranzx aynakol romex

sizce bu listemi borla mı? ikiside yaklaşık 400ytl

Süleyman Onur Dülger

Forum Bağımlısı
Tepki
487
@DoMinicSS

400 Ytl civarına gelecekse,tabiki borla'dan daha iyi komponentler görünüyor.Fakat bu fiyata geleceğinden eminsen.

DoMinicSS

Üye
Tepki
5
@MTB-BiKE

Peki ozaman teşekkür ederim fiyat tam olarak 387ytl yapıyor tanıdğım bi bisikletciden toplicam

drtroy

Aktif Üye
Tepki
23
bencede o komponetler borladan iyi. gidon ve gidon boğazı ve sele borusunu tranz x yerine borla yada vitra yaparsan oldukça iyi bir başlangıç bisikleti yaparsın.

• Beğen

DoMinicSS

Üye
Tepki
5
@drtroy

gidon ve gidon boğazı zaten borlada sele borusu sadece tranz x. ilginize teşekkürler

drtroy

Aktif Üye
Tepki
23
pardon yanlış okumuşum. bence o fiyata toplayabildiysen çok iyi kaçırma bence.

• Beğen

serkank

Üye
Tepki
1
Arkadaşlar, Sedona 911D ve 911V arasındaki fiyat farkı ne kadardı? Öğrenebildiğim tek şey, bu iki çeşit arasındaki tek farkın v’nin frenlerinin mekanik(ne demekse) olması… Erdoğanlar ticarette Sedona SD-711 2008 ve Sedona SD-711 Disk 2008 var. Bunlardan birisi V birisi de D mi acaba? Eğer böyleyse 275 euro olanın siyah rengi var mıdır?

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
@serkank

yukarda yanlış yazmışsın sanırım.Sedona 991 modeli var ama alttaki yazdıklarına bakınca 711'den bahsettiğin anlaşılıyor.Eğer Sedona 711 alıcaksan bence 711v modelini almalısın.Hem daha ucuz hem daha hafif (711d'ye göre).711d'deki mekanik disk frenler yine v-frenler gibi kol gücüyle çalıştığı için performansları v-fren ile aynıdır.Renk olarak da erdoğanlar bisiklette siyah rengi var gözüküyor fakat o da 14" kadro boylu.Boyun 1.60 m'nin altındaysa sana olabilir ama daha uzunsan 14" kadro uygun olmaz.

• Beğen
Tepkiler: serkank

serkank

Üye
Tepki
1
Evet hakkaten bu 911 nerden çıktı, karıştırmışım. Boyum 180 cm. Bu v olanın siyah renkli ve boyuma uygun olanını nerden bulabilirim?

ahmett.01

Daimi Üye
Tepki
76
@serkank

ben alalı 1 ay kadar oluyor.zorla bir tane 16" buldm.ben beyaz istiyordum ama birtek siyah kalmıştı mecbur onu aldm.kalanlar hep 14".

• Beğen
Tepkiler: serkank

serkank

Üye
Tepki
1
Bu durumda istediğimi alabilmem mümkün görünmediğine göre, onun yerine ona denk ya da yaklaşık kalitedeki hangi bisikleti tavsiye edersiniz? Bütçe açısından maksimum 500 civarı düşünüyorum. Ve son olarak 180 cmlik birisi için uygun olan 16"mıdır 18"mi? Bu arada unuttum, bisikletin hayırlı olsun ahmet, güle güle kullan..

• Beğen
Tepkiler: ahmett.01

serkank

Üye
Tepki
1
Bisikletleri daha evvel hiç bu kadar detaylı olarak incelememiş, inceleyenlerden de haberdar olmamıştım. Bisikletlere her zaman için göz ucuyla bakıp görünüşlerine önem verenlerdendim, bu yaşıma kadar sahip olmuş olduğum 2 bisikletten ikincisinin (babamın kendisinin beğenip satın aldığı bisiklet) zincirinde, viteslerinde, direksiyonunda, tekerleklerinde, frenlerinde sorun yaşadım, genellikle de kalıcı oldu bunlar. Sanırım bir bisikletin başına gelebilecek her türlü sorun gelmiş oldu :D Yalnız hakkını yemeyeyim tekerlekleri hiçbir zaman patlamadı :D O gün bugündür sürpriz denince aklıma aynı zamanda o bisiklet gelir :D Sedona v yi beklemeye karar verdim, stoklarda ne zaman mevcut hale gelirse o zaman alırım. Son olarak, bu bisikletler de bilgisayarlar gibi her ay belli oranlarda düşüyor mu?

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
hayır,bizim kullandığımız türdeki bisikletlerin fiyatlarında pek oynama olmaz.Ama beyaz eşyacıların sattığı düşük kalite bisikletlerin fiyatları okullara ve yaz aylarına göre oynayabilir.