Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona Salcano bu fiyat farkı nereden kaynaklanıyor?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Harun Salcı tarafından paylaşıldı.

1. Harun Salcı

Harun Salcı Bisikletkolik

Seviye:
  2. Hüseyin YETİM

Hüseyin YETİM Yeni Üye

Seviye:
    marka hayranlığımızdan olabilirmi ki :) kalitede var tabiki ama ben salcanonun yakın zamanda kendini kanıtlıycağına inanıyorum ama biraz daha geçiksin diyede içimden geçiriyorum biyere gelenler fiyatları katlıyor çünkü

3. GokmenOzyurt

GokmenOzyurt Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    sadece bisikleti almıyorsunuz ki bunun arka plandaki yetkili servisi de müşteri memnüniyeti de var..

ve şunu söylemeliyim ki salcano nun servis hizmetinden kimse memnun değil :(

Harun Salcı bunu beğendi.
  4. Harun Salcı

Seviye:
    O konuda sana katılıyorum.

5. Hüseyin YETİM

Hüseyin YETİM Yeni Üye

Seviye:
    salcano kullanıcıları bunu diyorsa ucuz etin teknik serviside et pişene kadar oluyormuş diye geçirdim içimden şu servis işini biraz araştırmak lazım gökmen kardeşim nereye götürüyorsun sen ve ne gibi problemler biraz daha açarmısın bende servisten istanbulda yararlanıcam sonuçta

6. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    sedona ecnebi malı mı ?

gelelim konuya iki bisikletin vites donanımları aynı gibi ancak sele-sele borusu-gidon-gidon boğazı sedonada kaliteli bir bilinene marka var. ufak tefek böyle ayrıntılardan fiyat farkları doğuyor gayet normaldir. Kadro kalitesini de sorgulamak gerekir. modeller taiwan üretimi ancak belirli bir tecrübe sonucu seçilen ürünler ki sedona bu konuda salcanodan daha önde.

Hüseyin YETİM ve Harun Salcı bunu beğendi.
  7. Harun Salcı

Seviye:
    Acemi bisiklet tamircilerine servis veriyorlar.Geçen gün arka tekerlekten ses geliyordu servise götürdüm.Göbeğin ortasına vidayı soktu çekiçle tak tak vurmaya başladı.

8. Hüseyin YETİM

Hüseyin YETİM Yeni Üye

Seviye:
    sende vursaydın ağzına iki tane :) ama şaşırmadım çokta, doğrudur el elin eşşeğini türkü çağırarak ararmış

9. Harun Salcı

Seviye:
    Sağlam jantmış ama bir şey olmadı.40 yaşında adama nasıl vurayım? :D

Hüseyin YETİM bunu beğendi.
  10. KIVANC YILMAZTURK

KIVANC YILMAZTURK Kıdemli Üye

Seviye:
    salcanom var ve yetkili servisim herseyini 4 4'lük yapıyor hatta pedallar bilye dağıttı benim yüzümden fakat gittim gösterdim olayıda anlattım iyi niyetimden dolayı salcanoyu aradık yarın kargolarız dediler hiç bir problem yaşamadım bu zamana kadar allah razı olsun :) Servisimi ve garantimi seviyorum

11. Sezer Özdemir

Sezer Özdemir Kıdemli Üye

Seviye:
    En onemlı seylerden bırı jantlar bence salcanoda ozel orum dıye bır jant setı sedona da yılların eskıtemedıgı marka alexrıms aynakol farkı gıdon gıdonbogazı sele borusu sele zıncırıne kadar ufak ayrıntılar fıyat farkı doguruyor.

12. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Evet onlar fiyat farkını arttıran faktörlerdir. Başka birşey olamaz zaten.

13. ahmet ozgen

ahmet ozgen Onursal Üye

Seviye:
    biraz dikkatli bakınca fark ayan beyan ortada 1.si kadro kalitesi 2.si gidon boğaz sele borusu ve selelerde muhteşem bir fark var race face sonuçta 3.sü jant seti salcanonun kendi özel örüm diye kullandığı set iyi bir set değil ki daha düşük astro modelinde katalogdaki resimlerden farklı olarak arka jantınız vidalı göbekle geliyor 9 lu sistemde seri dışı shımano kullanılmış alıvıo ile karşılaştırılamaz.4.sü aynakol olarak salcano suntourun bilmemne modelini kullanmış kalabalık olsun diye yazmışlar sedonada alıvıo aynakol kullanılmış.bunlardan başka arkadaşlarında yazdığı gibi çoğu salcano servisinde büyük sorunlar var.nerden bulaştım dedirtecek seviyeyede çıkıyo olayın boyutları çünkü çözüm olunmuyor.sedonada bunu yaşaman mümkün değil.225 tl lik fark sanırım ortada emin ol sedona ile karlı çıkarsın ;) (not:ne salcanoya bir düşmanlığım var nede sedona ile bir bağlantım var biraz araştırdıktan sonra görülebilecek şeyler bunlar)

Harun Salcı ve Cahit Türk bunu beğendi.
  14. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    sedona, son 4-5 yıldır 781 modeliyle adından söz ettirdi, ancak salcano sanırım iç piyasanın farkına vardı. bianchi ise whistle ve carraro ile yer arıyor kendine. sonuç olarak servisten kasıt üretim hatalı malzemenin değişimi ise o hepsinde problemdir. satın aldığınız kişi ile de ilintilidir. salcano için ankaradan red bisiklet ile görüşün derim. size ciddi fikir verecektir. şimdiden hayırlı olsun alacağınız bisiklet.