Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona Pompa aldım ucu uymuyor gibi D:

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Eren Y. tarafından paylaşıldı.

1. Eren Y.

Eren Y. Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    http://m1304.hizliresim.com/18/x/mkt9z.jpg

http://p1304.hizliresim.com/18/x/mktc4.jpg

Sedona İstanbul bisikletim var. Sedona pompa aldım (http://www.bikeandoutdoor.com/?sedona&part=urun_kategori4&Sub_KATID=73&Tur_ID=159&Marka=133&Kat_ID=5).

Tabi daha önceden benim sibop girişi incecik olduğu için bu pompanın ucunun ters takılınca uyacağını forumdan okumuştum. Pompa geldi. Gerçektende ucu ters çevriliyor ama bnim sibop girişi o kadar inceki yine olmuyor gibi. Yukarıda pompanın ucunun değiştirilmiş 2 halide var linklere tıklarsanız.

Ben olayı çözemedim yardımcı olursanız sevinirim :(

2. FATIHERDİNÇ

FATIHERDİNÇ Aktif Üye

Seviye:
    sivri uçlu parçayı da ters çevireceksin.. birde sibobun ucunda hava kanalını açıp kapatan parçayı çevirerek açman lazım açtıktan sonra üstünden bastırarak biraz hava çıkmasını sağlaman ondan sonra pompayı takman gerekiyor..

3. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    En başta sibopun tepesindeki vida gibi olan parçayı gevşeteceksin daha sonra pompanın üzerindeki mandal gibi şey kapalıyken pompayı sibopa yerleştireceksin. Pompayı takarken biraz fazla bastırıp zorlaman gerekebiliyor. Alışınca çok kolay. İşin bitince sibopun hava vanasını üzerine hiç bastırmadan hızlıca sık.

4. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Sibobun kapağının içinden iki parça çıkacak.
    Plastik parçayı sivri ucu içeri gelecek şekilde takacaksınız. Daha sonra üstüne lastik parçayı dar ucu pompanın ağzına gelecek şekilde takacaksınız. Sonra vidayı sıkınca pompa uyumlu olacak.

5. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Forum abonelikleri ve asagi kisimda konu ile benzerlik gosteren konular cikartilmasa daha kolay ulasabilirdin ama yine ufak bir arama yap, forumumuzda gorselli anlatimlari da mevcuttu.

6. Samet Ayhan

Samet Ayhan Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Mandal pompaya bitişikken siboba takılıp daha sonra mandalın yukarı doğru çekilip siboba sıkıştırılması gerekir ve sonrasında hava basılabilir. Gokalp Gokmenler Abi'nin dediği gibi biraz ittirmen gerekiyor pompayı, mandal pompaya bitişik vaziyette iken.