Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona Mv-29 kask, kask alacaklara tavsiye.

Konu, 'Giyim' kısmında Emre Kalyoncuoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Emre Kalyoncuoğlu

Emre Kalyoncuoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Geçenki gezimde büyük bir arının kaskıma çarpıp geri dönmesi sonucu, büyük veya çok miktarda delikleri olan kasklarda filenin olmasının çok iyi bir özellik olduğunu anlamış bulunmaktayım.
    Kask seçiminde yardımcı olması amacı ile daha öncedem aldığım kaskların fotoğraflarını paylaşayım. Kaskları yaklaşık 80 TL civarında almıştım. Biri siyah, biri beyaz renk. Kafama çok iyi oturuyorlar. Tarttırmıştım, yanlış hatırlamıyorsam ağırlıklarının 240 gram olması lazımdı. Görünümleri güzel. Delikleri çok ve büyükler. Sanki kafam tamamen açıkta. İçlerinde file olması çok iyi bir özellik. Çok güzel bir muhafaza çantaları var. Fakat beyazın üst boyası düzensiz atılmış, buna özel fabrikasyon bir hata mı yoksa hepsinde aynı sorun mu var bilemiyorum. Başka kasklara da bakmıştım, bazılarında da bu sorun var. Karşıdan belli olmuyor ama gözüm alıştığı için devamlı ona çarpıyor. Resimlere dikkatli bakarsanız görürsünüz.
    En altta da Decathlon'dan aldığım ufaklığın paten kaskı var. Bisiklet için de kullanılıyor.

2. muhurcuoglu

muhurcuoglu Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Beyaz kaskın aynısı bendede var evet gayet rahat bende memnunum kaskımdan :)

3. Furkan Çınar

Furkan Çınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    Ben de aynı kasktan almayı düşünüyorum görüntüsü çok güzel, kullananlar da memnunmuş demek ki :)

Sabih Bağcı bunu beğendi.
  4. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    ara sıra beraber sürdüğümüz bi abide vardı aynı kask gözlük takılmıyor deliklerine ön kısımlarında da file oldugu için orayada girmiyor. gözlük buhar yapınca elinde taşıyodu gözlüğü. birde kendi şahsi fikrim sedona kaskları güven vermiyor. kask en kötü prowell olmalı yada üzeri tamamlanıp daha iyi bi kask alınmalı.

5. zanaatkar

zanaatkar Kıdemli Üye

Adı:
    İbrahim Ç.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bende kask arastiriyorum gayet guzel gorunuyor ve fileye dikkat cekmenizde iyi olmus, buna dikkat ederim artik.

6. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bende yeni bir kask aldım, aynı modeli almak istiyordum, tasarım olarak gerçekten çok güzel ve dikkat çekici, daha sonra giyim ve bir kaç parçayı specialized alınca, kaskıda specialized almak istedim. Specialized align modelini aldım, hoşuma gitmeyen iki yanı var, deliklerde file olmaması ve dediğiniz gibi kesimlerde biraz fabrikasyon hatası olması, uzaktan belli olmasada yakından beni biraz rahatsız etti ilk başlarda. Eski darbeli smart kaskımdan sonra kafama gerçekten çok iyi oturdu kafamı kavradı diyebilirim, zaten bu model unisex ve belli bir beden boyutu yok her türlü kafa tipine uyum sağlıyor, ek olarak tri fix kayış sistemiyle karışmalar engellenmiş, klasik alın havalandırması ve gece için hem kayışlarda hem arkada bolca reflektör konulması güzel düşünülmüş. Ayrıca kutudan ek olarak 2 küçük 1 büyük sticker (en alttaki resimde büyük olan gözüküyor) ve ek olarak kaskın içine yerleştirmek isteyen olur diye sünger destekler konulmuş (ben ihtiyaç duymadım yeterli). Merak edenler için buyrun fotolar ;)

Ayrıca eklemek istiyorum arkadan sıkma işlemini yaptığımız yer bu kaskta sabitlenmiş aşağı yada yukarı oynamıyor, yani kaskı her takışta sadece sıkma işlemi yapmak yeterli oluyor.

Emre Kalyoncuoğlu bunu beğendi.
  7. Emre Kalyoncuoğlu

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Reflektör özelliği çok güzel, hemen reflektör bant alıp yapıştıracağım ben de, umarım arka tarafa yapışır.

8. zanaatkar

zanaatkar Kıdemli Üye

Adı:
    İbrahim Ç.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Mustafa bahsi gecen kaski gormus oldum. Biraz pahali geldi bana. Birde deliklerinin olmamasi handikap mi?

9. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Delikler yeteri seviyede var abi, ne kadar çok delik o kadar hafif ve havalandırmaya artı mantığı geçerli aslında, evet üst seviyeye giriş segmentine göre biraz pahalı olabilir, konu başlığındaki sedona kaskta 100 tl ydi en son baktığımda.

10. A.Tahsin

A.Tahsin Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Carrfour da kendiliğinden ışıklı kasklar var

11. Emre Kalyoncuoğlu

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bence bu reflektör kendinden ışıklılardan daha iyi, hem ağırlık yapmıyor, ayar mekanizması da öyle kaba durmuyor, zaten genelde hepimizin bisikletinin arkasında lamba var, ama olmayanlar için ikisini bir arada çıkartır. Yine de arka lambalar gibi ışık vermez gibi geliyor bana. Bende http://www.erdoganlarbisiklet.com/a...nox-ss-l322r-bisiklet-arka-lambasi-siyah.html bundan var ve gayet yüksek ışık veriyor. Fakat şu da aklıma geldi, kaskta olan ışıklı bisikletli eğer ani bir yokuş aşağı inişteyse ve arkasından gelen de o yokuşu yeni çıkıyorsa, yani ters u gibi bir yokuşun tepesini biri tırmanıp biri inişteyse ve peşpeşe gidiyorlarsa, kasktaki ışığın farkedilmesi diğerine göre daha erken olacaktır. Fakat reflektör de aynı işi görebilir tabi.

Mesut DOĞRU bunu beğendi.
  12. tugeul yanit

tugeul yanit Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Emre kardesim o sedonna kasklardan birini satmayi dusunurmusun biraz ucuz yollu guzel gorunen kaska ihtiyacim varda

13. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bu kaskı almak isteyenlere bir tüyo vereyim; aynı kaskı Aliexpress'te yine MV29 ismiyle aratabilirsiniz.

http://www.aliexpress.com/wholesale...ative_id=SB_20131001071936&SortType=price_asc

http://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=mv29-2&catId=0&initiative_id=SB_20131001072043

Hatta asıl olarak MV29-2 ismiyle geçiyor. Ben kampanyalı olarak Merida logolu olanını 50 liraya sipariş ettim dün akşam.

http://www.aliexpress.com/item/free...cycle-helmets-equipments-white/621840813.html

6 dolar kadar zam gelmiş. Farklı renkleri de mevcut. Yine de çok iyi fiyat. SanalPazar'da 99 TL'ye satılıyor, 10 lira çekle 89'a alabilirsiniz kargo dahil en ucuz şekilde. 30 lira fark var, seçim sizin.

14. Tunahan KORKUT

Tunahan KORKUT Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    kasklarda bisikletler gibi türleri var : dağ , yol vb. gibi . sorum ise şu bu kullandığınız Specialized align modeli hangi tür kasklar arasına giriyor?

15. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    http://www.specialized.com/us/en/ftr/helmets/mens-enthusiast-helmets
    "MEN'S RECREATIONAL/COMMUTE HELMETS" kategorisinde
    şehir sınıfında yani.

16. Tunahan KORKUT

Tunahan KORKUT Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro