Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sedona mv-29 kask için fikir lütfen

Konu, 'Giyim' kısmında Umut TUNA tarafından paylaşıldı.

1. Umut TUNA

Umut TUNA Yeni Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    60 tl lik f/p ürünü prowell kaskı gayet yeterli bulsam da deneyebildiğim modellerin tümünde kafamda rahatsız bir his oluşturdu. bu his deneyebildiğim xlc, sedona nın düşük modellerinde ve hatta trek marka gayet pahalı kasklarda bile oluştu. Sadece sedona mv-29 sanki kafamda hiç yokmuş hissi yarattı. Fakat o da markasına ve estetik sıkıntılarına rağmen 120 tl. Bu kaska 120 tl verilirmi? Şimdiden teşekkür ederim.

2. Umut TUNA

Umut TUNA Yeni Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Şunu da belirteyim istanbulda olsam mv-29 kaska 120 tl verene kadar deneyebileceğim sayısız kask var 20,30 daha verip giro, uvex, bell gibi kendini ispatlamış kaskları dener sorun çıkartmayan bir tanesini alırdım. Veya ara fiyatlara geotech vs. denerdim. Burada imkanlar sınırlı. İşin özü: 120 tl kaska ayırmak istediğimden çok, üstelik bu paraya ala ala sedona mv-29 alırsam çok mu kötü yaparım, bilemiyorum. Yoksa zorla internet sipariş et, gerekirse iade et ama 120ye mv-29 alma mı dersiniz? İkinci kez peşinen teşekkür ediyorum

3. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Beğendiğin kaskı internetten sipariş ver, sedona kaskı seninde dediğin gibi alma derim.
    Kask alırken aranacak şartlar;
    -Marka çok çok önemli (örn;giro, uvex, limar)
    -CE belgesi olması çok çok önemli
    -Bir SERİ NO'su olması çok çok önemli
    Alacağınız kask ne olursa olsun, bu seçenekler yoksa en pahalı kask bile olsa almayın.

Umut TUNA bunu beğendi.
  4. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Verilir. O kaskın en önemli özelliği hafif olması. Eline aldın mı bilmiyorum ama bariz biçimde hafif bir kask. Markanın bir önemi yok. Giro, Uvex yazıyor diye aynı işi görecek şeye 250-300 lira vermenin mantığını çözebilmiş değilim.

Ha tipine bayılmışsındır, 500 de verirsin. Orasını bilemem ama hafif bir kask arıyorsan (ki bence aynı zamanda şık bir model) işini görecektir.

Konuyla ilgili olarak;

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=114249

Fiyatı da 99 TL kargo dahil;

http://www.sanalpazar.com/Sedona-2013-Model-Tam-Koruma-Kask-Beyaz-Renk-Cantali__isp9747682

Umut TUNA bunu beğendi.
  5. Umut TUNA

Umut TUNA Yeni Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim ama geldiğimiz nokta kafamdaki ikirciğin tam bir yansıması oldu:) Açıkçası bir trek kask satıcısı, bu kaskların köpüklerinin sıkıştırma oranlarının farklı olduğunu ucuz kasklarda atıyorum 1/100 ise mesela bir trek marka kask ta 1/3000-4000 arası olduğunu söyledi. Bu bilginin doğru olup olmadığını herhangi bir yerde kontrol edemedim, daha deneyimli arkadaşlar yorum yaparlarsa açıklığa kavuşabilir. Sitelerde ayrıntı yok eğer böyle bir fark varsa tabii marka olan pahalı kasklar öne çıkar eğer bilgi yanlış ise markaları abartmaya gerek kalmaz bu durumda sedona mv-29 bile -en azından rahat diye- alınabilir.

6. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Palavra. 30-40 kat daha sağlam diyememiş de, kafanı bulandırmış, o şekilde avlamaya çalışmış. Kaldı ki Sedona'nın 30 liralık kaskından bahsetmiyoruz. 100 liraya kadar alınabilecek en iyi kasklardan biri kesinlikle. Hem görsellik, hem hafiflik sunuyor. Ben de eğer şekline aldanıp çakma Giro Livestrong kasklara kaymazsam :)p), alacağım kask bu olacak yüksek ihtimalle.

7. Umut TUNA

Umut TUNA Yeni Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    çakma Giro Livestrong kasklara kayacak olursan bu kasklar nerelerde bulunur, kaça bulunur? bunu öğreneyim ve karar vermeden ona göre karar vereyim diye soruyorum, herhalde yarın alacağım. Bir de linkteki mv-29 beyaz, siyah için o fiyatı bulamadım.

8. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Umut TUNA bunu beğendi.
  9. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Ahmet orjinal varken çakma kask sana yakışmaz, heleki GİRO'nun LANGE ARMSRONG ve LİVESTRONG logolu kasklarını alıyorsan orjinal almaya dikkat etmek gerek o kaskların paraları hayır kurumlarına gidiyor. Ama türkiye için geçerli değil malesef.

10. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Biraz borç verirsen, orijinal alabilirim Ali. :p Şaka bir yana, orijinali gümrükten geçmeyeceği için, Türkiye'de de sıkıntılı ürünler oldukları için, pek alasım yok. Bakalım, Sedona alacağım bu gidişle muhtemelen.

11. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Veririm tabi Ahmet :) Hıım gümrükten orjinal geçmiyorsa yapacak bişey yok ozaman :) şimdiden hayırlı olsun.

12. Umut TUNA

Umut TUNA Yeni Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    şahsen zaten anlamadığım bir kask uyum sorunum varken yurt dışından denemeden kask alamam fakat gelişlerde 90-100 dolara kadar vergi yok ve geçişte problem yok diye biliyorum, bilginize...