Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona&Merida&Specialized

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ahmet ATA tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet ATA

Ahmet ATA Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 1 aydır araştırıyorum.Bu hafta Sedona 751 veya 741 almayı düşünüyorum.Fakat diğer markaların da kadroları çok hoş. Seçtiğim 3 bisiklet aşağıda, bunların fiyatları hemen hemen aynı. Bunların farkları nelerdir, hangisini almak daha avantajlı olur ? Bisikleti alacağım kişi sedonayı öneriyor, diğerlerine marka olduğu için fazla para ödersin diyor. Sizin de görüşlerinizi almak isterim..

http://www.sedona.com.tr/tr/BisikletDetay.aspx?ID=39

http://www.aktifpedal.com/prod.asp?id=2204

http://www.sedabisiklet.com/merida-matts-tfs-100-d.html/

2. Ayhan Cihangir

Ayhan Cihangir Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu üçü arasında tercih yapacaksan başta mekanik disk frenleri elemeni tavsiye ederim. Ben olsam buların içinden Sedonayı tercih ederdim. Bir de Kron un ve Salcanonun modellerine de bakmanı tavsiye ederim. Ayrıca görüntüye bu kadar takıyorsan Whistlenin de çok güzel bisikletleri var :)

3. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşım,

Mekanik disk frene para verme. Önermem ben. alacaksan hidrolik disk fren al. Sedona Türk malı. Diğerleri ithal. Dışarıdan geliyor. O yüzden fiyatları daha yüksek ve marka. Ama saglamlık dersen Merida'nın kadro güzeldir. Tabi yine hidrolik diskten vazgeçmemek kaydı ile .

Bu arada bütçen nedir ? son verebilecegin tutar ?

Ahmet ATA bunu beğendi.
  4. Ahmet ATA

Ahmet ATA Yeni Üye

Seviye:
    En fazla 1100 civarı oda %10 indirimle 1000 e falan geliyor, bu şekilde alacağım, max. 1000 tl. Diğerleri mekanik fren, bu yüzden bende sedonaya sıcak bakıyorum.

5. Ayhan Cihangir

Seviye:
    Şefim hiç bu kadar kafana takma bence. İster Sedona 751 D al ister Kron XC 1000 ister Salcano NG 255 SD bunların çoğu aynı ayarda bisikletler alıp da başı ağrıyan görmedim çünkü bu saydıklarım modellerde hep iyi parçalar kullanılıyor. Ucuz bişey de değil. Bence hangisinin kadro hoşuna gidiyosa ondan alırsın :) Downhill yapmicak hatta yapan bile var, yarişlara girmiceksen bu fiyat aralığındaki saydığım bisikletler seni hertürlü rahat götürür.

6. Erol Kethüda

Erol Kethüda Aktif Üye

Seviye:
    kron xc 1000 iyi bir bisiklet.Oldukça sağlam ve dediğiniz gibi kullanılan parçalar çok kaliteli.Yani evet,baş ağrıtmaz bu bisikletler.

7. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    Specialized mekanik disk ama diğerleri hidrolik disk frenli.benim önerim merida, kadrodan ve görsellikten dolayı :)

8. Recep portal

Recep portal Üye

Seviye:
    Bence bu 3 seçenekten sedona yı tavsiye ederim.kron xc 1000 de saglam bisiklet kron da bakabilirsin :)

9. Derviş Özcan

Derviş Özcan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    hiç düşünme salcano ng 255 srd al....ful x7 avid elxir 5

10. VOLKAN ÇELİK

VOLKAN ÇELİK Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Specialized varken diğer markalara bakmam bile, he aralarında trek scott fln olsaydı yine araştırırdım ama sırf mekanik fren diye specialized ı elemezdim fren sorun yaratırsa ilerde değiştirrisin sorun olacağını sanmıyorum bunların arasından kesinlikle specy yi seçerdim

11. Ahmet ATA

Ahmet ATA Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar ben donanım olarak hangisi daha iyiyse onu almak istiyorum. Yok spe. trek,scott bunları marka diye önermeyin. Donanım olarak hangisi iyiyse onu alacağım. Ha bu scott olursa scott'ı, sedona olursa sedonayı alacağım.Lütfen özelliklerini karşılaştırmadan tanınmış markaları önermeyin.

12. Ayhan Cihangir

Seviye:
    Ahmet kardeşim o zaman arkadaşın dediği gibi Salcano ng 255 srd yi alıp geçicen :) Sram X7 full set + Avid elixir i bu fiyata başka bisiklet de bulamazsın. Triplebutted kadroyu saymıyorum bile. Volkan kardeşim de Specialized varken diğerlerine bakmam bile demiş. Geçenlerde Allah kaza bela vermesin 4bin küsür dolarlık bisiklet aldı ona diyor sanırım :) ama senin aradığının fiyatı belli. Spec gibi markalar pahalı markalar. Üzerine yukarıdaki donanımı koy 2000 den aşağı satmaz. Son söz.

13. VOLKAN ÇELİK

VOLKAN ÇELİK Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Eyvallah son sözü iyi söylemişsin :)

Bu arada iyi donanımı en ucuz olanı istiyosan sormana gerek yok, bu göreceli bir kavram değil, kendi kendine araştırcaksın bulcaksın hangisi daha yüksek donanımlı hangisi daha ucuz diye... ben sana uzun vadede daha mutlu edeğini düşündüğüm markaları söyledim, nacizane fikrim yani :)

14. Ahmet ATA

Ahmet ATA Yeni Üye

Seviye:
    Ucuz olduğu için ve iyi bir donanımı olduğu için sedona almayı düşünüyorum, fakat kadrosu 2 yıl garantili :( Specialized ömür boyu kadro garantisi veriyor mu ?

15. by_schumi

by_schumi Üye

Seviye:
    fiyat performans açısından carraro modellerinide bi incelemeni tavsiye ederim

16. Muratcan Gümüş

Muratcan Gümüş Kıdemli Üye

Seviye:
    bence verdiğin linkteki Specialized Hardrock Sport Disc'i gözün kapalı almalısın.. bir kere kadro olarak hepsinden üstün, yavaş yavaş ugrade ile muhteşem bir makina çıkacaktır ortaya..

17. Ahmet ATA

Ahmet ATA Yeni Üye

Seviye:
    Hidrolik olsa alabilirdim, normal v frenli modelini düşünüyorum onun yerine.V frende rahat işimi görür diye düşünüyorum. Bu arada kadro garantisi ne kadar diye sormuştum spe. ın?

http://www.aktifpedal.com/prod.asp?id=2197