Sedona İstanbul ve değişiklikler

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Musab Yardım tarafından paylaşıldı.

1. Musab Yardım

Musab Yardım Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    6 aydır kullandığım bisikletime biraz farklılık yaparak uzun yollara hazırlamaya çalıştım.
    Gidon oldukça uğraştırsada sonunda güzel birşeyler ortaya çıktığını düşünüyorum.
    Kullanım olarakta şimdilik oldukça rahat duruyor. İşte değişiklikler sonrası Sedona İstanbul.
    Önceki hali ;
    Şimdiki hali ;

İslam Gölge bunu beğendi.
  2. gokhanpala

gokhanpala Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Beyaz melek olmuş hocam.

maaşallah..

3. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Fotoğraflar için teşekkürler. Rica etsem, değiştirmediyseniz, bisikletteki donanımları yazar mısınız? Temel parçalar olsa yeterli. Aktarıcılar, frenler falan. :)

4. Musab Yardım

Musab Yardım Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Donanımlarda değişiklik yapmadım. Üzerinde full tiagra var. Sitesinde detaylı donanım bilgisi yer alıyor.

5. serhan kar

serhan kar Yeni Üye

Seviye:
    bu gidonu kron spx 750 de de görmüştüm. günlük kullanım için ne kadar rahattır? ben de düşünüyorum değiştirmeyi. tecrübelerinizi öğrenebilir miyiz?

6. Musab Yardım

Musab Yardım Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Henüz uzun süre test edemediğim için gidon hakkında pek tecrübe edinemedim fakat ilk izlenimlerim olarak gidonun diğer gidonlara nazaran daha dar olmasının getirdiği avantaj ve dezavantajlar oluyor.
    Sürekli baret gibi uzanan bölümden tutmak istemiyorsanız fren kollarınıda bu şekilde takmak yerine düz gidonlarda olduğu gibi takabilirsiniz. Sürüş pozisyonu ise oldukça rahat fakat bu kişiye göre değişiklik gösterebilir.

7. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Şu tarz bir fren kolu çok daha güzel olacaktır. Yakışmamış o frenler :)

8. Musab Yardım

Musab Yardım Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Öneri için teşekkürler, bu tarzda düşünmedim değil ama mevcut fren kollarında kablolar ileri doğru duracağı için çok daha çirkin olurdu sanırım. Resimde görülen fren kolları bu tür gidonlar için özel sanırım.

9. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Kelebek tur gidonu düşündünüz mü peki? Avatarımdaki gibi. İnanılmaz rahatlık sağlıyor. Bi' ara düşünmüştüm İstanbul'u, Bike & Outdoor'da 2012 modeli 1400'e satılıyordu. Yeterli paylaşımı ve izlenimi alamadığımdan vazgeçmek zorunda kalmıştım, o yüzden sordum donanımları. 2013'ler de hafif zamlı. :)

10. Eray Geçay

Eray Geçay Kıdemli Üye

Seviye:
    Bence çirkin olmaz hocam kabloları gidon sargısının altından geçirirsiniz daha güzel durur şuan emanet almışsınız da ileride değiştirecekmişsiniz gibi duruyor sanki :) birde bence sele borusuna değilde kadroya takın bagajı daha fazla ağırlık taşır. Güle güle kullanın çok hoşuma gitti :) o çeşit fren kolları zamana karşı yarış bisikletlerinin fren kolları sizin gidonda Gökhan beyin dediği gibi çok güzel durur :)

11. yunus Özcan

yunus Özcan Yeni Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ggbhhvggef

12. Musab Yardım

Musab Yardım Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Öncelikle teşekkürler, sele borusuna takmaya mecbur olduğum için taktım aslında. Kadronun arka bölümünde bagaj takma bölümü bulunmuyor sadece ön maşaya koymuşlar. Kablolarıda gidon sargısının altından geçirirsem sanırım çok fazla kasma yapar ama bakalım bir süre böyle deneyip ilerleyen zamanlarda farklı şekillerde deneyebilirim elbet. En azından gidon sargısı değişiminde bunu denerim.

13. Musab Yardım

Musab Yardım Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kelebek gidon tipi hoşuma gitmediği için hiç düşünmedim. Fakat rahatlığını bir çok tur bisikleticisinin kullandığını göz önünde bulundurursak rahattır diye düşünüyorum.

14. Eray Geçay

Eray Geçay Kıdemli Üye

Seviye:
    Bir şehir bisikletinde arka bagaj pivotlarının bulunmayışı ilginç birde istanbul gibi üst seviye bir şehir bisikleti için kısa turlarda buda idare eder gerçi. Bahsettiğimiz fren kolları arka kısmından kablo çıkışı verir böylece doğrudan kablolar sargı içinden geçerek ön frene veya arka fren için kadroya ulaşır. Fren tellerini yağlayıp kabloya geçirirseniz daha rahat hareket eder teller. Kablo çok dolanma yapmayacağından kasma olmaz gibime geliyor sonuçta sargı direk tellere baskı yapmıyor tellerin dışında kablolar var.