Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona Hİkayesİ

Konu, 'Sedona' kısmında esoser tarafından paylaşıldı.

1. esoser

esoser Yeni Üye

Seviye:
    Selamlar, bu forumdaki sedona borla kullanıcılarının bu bisiklet hakkındaki bana göre aşırı abartılı övgülerini doğru bulmuyorum. Sonuçta her ne kadar profesyonel bir bisiklet olarak görülse de sedona borla son derece sıradan bir bisiklet ve Fiyatı da yüksek. Bianchi ve bisan gibi yıllara mal olmuş efsaneler çıkarmış markalara haksızlık ediliyor. Bir bianchi ile borla kıyaslamasında fiyat, servis ve kalite üçgenini değerlendirmek gerekir ki bu değerlendirmede bence bianchi her zaman üstündür. Uzakdoğu da ürettirilen ucuz bir maşa ve shimano takımdan oluşan borlanın çok da abartılmaması kanaatindeyim.

2. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhaba , görüşünüze saygı duyuyorum.
    Abartmadan yazayım. :)
    3 yıl önce aldığım Sedona Borla ile 11.000 km kadar yol yaptım. Arka göbek hariç vidasını bile değiştirmedim.

Selamlar.

3. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Borla nerdeyse klasikleşmiş bir model ve bence fiyat performans oranı çok çok iyi. Bianchi ile ilgili forumda arama yaparsanız kullanıcıların ne derece memnun olup olmadıklarını görebilirsiniz ;) Bianchi ve Bisan elbette Türkiyeye bir çok şey verdiler ama zamana ayak uyduramadılar, piyasada sessiz ama amansız bir rekabet var markaların arasında...

4. felis911

felis911 Bisikletkolik

Seviye:
    evet bianchi bisikletlerinde alhonga takım kullanıyor maşaları da italyada üretiliyor uzakdoğu da değil... yapmayın allah aşkına biraz daha araştırın türkiyedeki bianchilerden bahsediyoruz!!!

5. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşlar Esoser'in ilk ve tek mesajı olduğunu farketmişsinizdir. Bence savunduğu fikri biraz daha açıklayabilmesi için fırsat verelim.

6. welespit

welespit Yeni Üye

Seviye:
    Uzak doğu diye belirtilen yerlerde yapılan ürün kaliteleri 3 seviyedir adamlar her türlü kalitede çalışmalar yapabilmektedirler yani avrupa malı bir üründen farkı olmayan hatta daha kaliteli ürün çıkartılabilnmektedir ..

orduspor1 ve gokhan erdogan bunu beğendi.
  7. felis911

felis911 Bisikletkolik

Seviye:
    siz benim söylemek istediğimi anlamadınız sanırım ben uzakdoğu malını kötülemiyorum ucuz işgücü yüzünden zaten birçok marka üretiminiz uzakdoğuda yapıyor ki

8. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    abartiliyor olabilir ama bianchi'lerin bisan'ların borla fiyatına satılan modellerini gördükçe, servis ağı dediği bisiklet servislerinin haline tanıklık ettikçe dahası bu firmaların bisiklet sporuna ve onun gelişimine bakış açilarini anladikça, bu abartmaların aslinda ufak bir mübalağ olduğu anlaşılacaktır.

N.Erdem TUGRAHAN ve felis911 bunu beğendi.
  9. esoser

esoser Yeni Üye

Seviye:
    Evet yeni üyeyim ama ben uzun bir zaman bisiklet kullandım ama üç yıl aradan sonra tekrar bisiklete başlamaya karar verdim bu forumu takip ederek bilmediklerimi ve yenilikleri öğrenmeye çalışıyorum. Forumu da beğenmiyor değilim. Ama reklam, yönlendirme ve tavsiye biribirine karışmamalı. Eşime Bianchi Magnum aldım ve şimdi kendime hangi biskleti alacağıma karar vermeye çalışıyorum 3 yıl önce terkettiğim beni tam 5 yıl taşıyan Castello Guardian dan sonra. Ben o Castello ile Belgrad ormanlarını altını üstüne getirdim setlerden atlattım, yamaçlardan aşağı attım ve beni hiç üzmedi. Yeni üye olabilirim ama ben eski bir bisiklet kullanıcısıyım. Ben Borla yı da yakından inceledim sadece çok abartıldığını belirtmek istedim ve hala hangi bisikleti alacağıma karar veremedim. Forum güzel fakat bu forum reklama alet olmamalı.

10. İslam Gölge

İslam Gölge Bisikletkolik

Adı:
    İslam GÖLGE
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    reklam olarak değil yalnız kullanıcısı olarak borlayı hem fiyat hem özellik açısından değerlendirmek gerek daha iyi özelliklere ve aynı fiyata başka bir marka-model bulun .
    Sözlerinize hak verilecektir
    saygılar.

11. Kir-pi

Kir-pi Biyomedikal Enginar

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Borla fiyatına göre en uygun alınabilecek bir bisiklet şu ana kadar 3 tane bisiklet eskittim.1 tanesi hariç diğerlerinden memnun kalmadım ve memnun olduğum bisikletimi hala arasıra kullanıyorum.

12. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba tekrar hoşgeldiniz foruma. Dediğiniz gibi bir alet olma durumu söz konusu değildir, biz tecrübelerimize göre neyin en iyisi olduğuna inanıyorsak onu öneririz ve yapabildiğimizin en iyisini yapmaya çalışırız. Reklam geliri zaten forum hosting masraflarını karşılamak içindir, hiç bir yöneticinin bir kazancı yoktur. Yine moderatörler kişisel seçimleri, iyi olduklarına inandığı şeylere yönlendirirler. Atıyorum ben Shimano öneririm, ÇAğrı Sram önerir, misal ben Vfren kullanın derim Halil Disk önerir gibi. Moderatör olarak bu işi zevk için yaparım, bir kazancım yoktur (zaten beni tanıyanlar buna ihtiyacım olmadığını da bilirler) , her gün saatlerimi bir karşılık beklemeden foruma adarım, bunu sevdiğim için yaparım (biraz cola zero reklamı gibi oldu :) ) Neyse Öze döneyim, örnek olarak Borla nın donanımına kadro özelliklerine vs bakın, ağırlığına bakın, fiyaına bakın sonra aynı özellikleri ( ama deyatlarına kadar) gidin bir Bianchi de kaça aldığınıza bir bakın... Eski güzel günlerdeki bisikletlerimizle yaşadığımız anıları hepimiz çok özlüyoruz ama her şey çok hızlı değişiyor...

13. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Esoser, foruma hoşgeldin. İnsanların yeniden bisiklete dönmeleri eminim burada mesaj yazan herkes açısından sevindiricidir.

Forum -bilgisayar veya arkadaşlık forumlarına kıyasla- nispeten az insanın katılımı ile de olsa, insanların bir kısmı birbirini yakınen tanısa da genel olarak marka kullanımında çeşitliliğe sahip. Yapılan yorumların ise ağırlıklı olarak objektif olduğunu belirtmeliyim.

Estağfurullah, hiçbirimiz yeni gelenlere acemi gözü ile bakmayız. Sanırım ben yazmıştım forumda yeni olduğunuzu, bunda kastım bisiklette de yeni olduğunuz değildi.

Foruma ticari olarak reklam verenleri yukardaki bannerlarda görmüşsünüzdür. Orada zaman içinde tüm markaların yada bayilerinin reklamları yayınlandı. Yayınlanacak da. Forumun ayakta durabilmesi için bunun gerekli olduğunu hepimiz kabul ediyoruz.

Yakın bir zamanda foruma girdiğinizden tesadüf eseri Sedona'ların piyasaya girmiş olduğu sürece denk gelmiş oldunuz. Borla, geçtiğimiz sene yüksek fiyat performans oranı ile oldukça tercih edilmiş bir model. 2008 de ise özellikle kadrosunda büyük bir gelişme oldu ve dolayısı ile adından oldukça çok sözediliyor.

Aslında Borla yada Sedona olarak bahsetmek yerine, yakın dönemde (4-5 sene) ortaya çıkmış Kron, Geotech ve Sedona'dan bahsetmek daha yerinde olur. Bu her üç marka çok ucuz bisikletler yapmamakla birlikte üst modellere doğru dünya devi olan markalara yetişmeye çalışan modeller yapıyorlar. Kimi modellerde oldukça iyi fiyat performans oranları var ki Borla ile birlikte Kron XC500 de bunlardan biridir. Aynı şekilde Geotech'in de fiyat performans oranı yüksek modelleri var. Ayrıca bu markalar makul fiyattaki kadroları da piyasaya sürmüş ve bir boşluğu doldurmuşlardır.

Ben bizzat Kron ve Sedona kullandım ve oldukça memnun kaldım.

14. mirza_tt

mirza_tt Yeni Üye

Seviye:
    forumda sedona borla için genelde ""başlangıç için iyi bir model"" diye söz ediliyor. Bu tabirde mubalağa olmadığı aşikardır.

Onun dışında bende bütçeme en uygun o olduğu için Borla 2008 aldım ve gayet memnunum. Kadrosu fiyatına göre bence on numara ve her türlü geliştirmeyede açık.

Servis bakımından herhangi bir eksikliğini görmüş değilim goreceğimide zannetmiyorum.Sedonanın kalitesini giderek artıracağına da inanıyorum.

Sürç-ü lisan ettiysek affola.

KaanDurgut, Semih_ÇELİK ve esoser bunu beğendi.
  15. sessiz_dj

sessiz_dj Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sedona Bende Almayi DÜŞÜnuyorum Ama Servİs AĞinin Olmamasi Beni Borladan Uzak Tutuo Internet Alsam Montaji Burda Yaptircam Ama BayiliĞi Olsa HİÇ Bİr Sorun YaŞamiyacaĞİm EĞer Kİ Dunya Markasi Olmaya Hizla Ilerliyorsa Öncelikle Bence Servis AĞini GelİŞtİrmeli Ben Gİresun'da Oturuyorum Burda Servisi Yok Orduda Servis Var Sanirim Bisikleti Sordurdum Yok Kron Var Kuzenim Kron Xc2000 Aldi Ordudan Ama Bu DedİĞİniz 3 Markanin Gİresun Gibi Bir Ilde Servis AĞinin Ya Da BayililiĞinin Olmamasi Bence Cok Buyuk Dez Avantaj Şİmdİ Sizlere Soruyorum Sayin Abilerim Ben Ne Marka Alcam Diyorsunuz Sedona Diyorsunuz Kron Diyorsunuz Bana Geonthc Ama Bu 3 Markanin Bir Servis AĞi Bence Bu Çok Buyuk Dez Avantaj Bu Markalar Öncelikle Kendilerini Servir Bayilikler Konusunda GelİŞtirmeli Diye DÜŞÜnuyorum

16. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Sessiz dj, merak ettim bulunduğun yerde Bisan yada Bianchi servisi var mı?

Eğer varsa, Kron, Sedona ve Geotech de en az onlar kadar "bisiklet"tir. Dolayısı ile herhangi markanın servisi bunların bakımını ve tamirini yapabilir. Geriye bir tek garanti ile ilgili durumlar kalıyor ki bu durumlarda da merkezle görüşmek gerekecek.

Zaten bu açıdan yaklaşırsak, Giant, Trek, Specialized, Cannondale, Corratec, Scott, Merida gibi markaların da bir çok yerde servisi yoktur.

sessiz_dj, Soner Sarihan ve mcaliskan23 bunu beğendi.
  17. mcaliskan23

mcaliskan23 Bisikletkolik

Seviye:
    Yeni kadrolarıyla Borla tabi ki Bianchi ve Bisandan daha iyi, bunun nedeni de Bianchi ve Bisan'ın farklı pazarlara hitap etmeleri başka bir neden aramaya gerek yok. Bianchi ve Bisan ın daha iyi olduğunu düşünen varsa ağırlık, kadro ve diğer malzemeleri açısından ayrıntılı bir karşılaştırma yaparsa biz de öğrenmiş oluruz.

18. esoser

esoser Yeni Üye

Seviye:
    tşkrler yanıt ve açıklayıcı bilgilere..

19. sessiz_dj

sessiz_dj Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Evt giresunda bianch'i bayiliği bulunmakta servısıde var bana bu konuda yardımcı oluolar ben bianch'i az cok ıyı bılırım eskı bısıkletlerı ıyı dıyorlarla bıraz hızlı şekılde kaza yapınca jant eğılıo en ufak carpmada lastık yalpa atıyor kısa zaman içinde viteste sorun oluyor bunlar benı bıanch'den uzak tutuyor sedona almak istiyorum ama denemeden alasım yok bu yuzden kararsızım sayın buyuklerım eğer ki yanılıyorsam benı bılgılendırınn yoksa hiç bısıklet almıyacam eskı bır kullanıcıyım uzun yıllar sonra hobım gerı döndu ama butceme göre sedona almak isterımm

20. SNkaraoglu

SNkaraoglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bisiklet ve servis konusunda anlamadığım birşey var. Altımda Bianchi olsa, ve her köşede bir bianchi servisi olsa -ki var- bu benim ne işime yarayacak? Garanti dediğimiz şey, o kilolarca agırlıktaki kadronun kaynak hataları konusunda yardımcı olan, göz dolduran bir "şey" değil mi?

Eğer benim bisikletim bayiden (beyaz eşyacı) aldığım salcano olduğu zamandan bu zamana bi değişiklik olmadıysa öyle.
    Yani ben bu servise gidip "Ustacım, benim bu downhill kadrosunun üstündeki seridışı 5 ytllik arka aktarıcı bozuldu, şunu garanti kapsamında bi değişsek olur mu" diyemiyorum. O zaman servis agına neden önem verilsin ki?

Ayrıca Bianchi ve bnzeri markalar hala gözümde çocuklara karne hediyesi satmak için üretim yaan markalar. İncelendiğinde de modellerin fiyat/performans konusunda berbat olduğu görülüyor. Ürettikleri üst düzey birkaç bisiklet var, onlar da kendi seviyesindeki bir sedonadan veya Krondan cok daha pahalı...

Açık konuşmak gerekirse Sedona, Kron, Geotech gibi markalar bende çoğu zaman bir scott'dan daha fazla hayranlık uyandırıyor. Kaliteliler ve yeterince ekonomikler. Yani bir abartma söz konusu değil..

Konu Bianchi ve diğerleri olunca çenem cok düşüyor kusuruma bakmayın :)

Hoşcakalın.