Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona Doğru Karar Mı? Yardımlarınızı Rica Ederim.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında asirakgul tarafından paylaşıldı.

1. asirakgul

asirakgul Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Arkadaşlar Merhaba,
    Bisiklet Forum ve tabi ki sizler sayesinde Bisiklet almaya karar verdim. Uzun yıllar sonra bisiklet merakı beni fazlasıyla içine çekiyor. Uzun zamandır okuyorum araştırıyorum fakat hiç bir tecrübem olmadığı için de okuduklarımı tam olarak sindiremiyorum. Bunca zamandır yaptığım araştırmalardan sonra Sedona için karar verdim sayılır. Sebebini merak ederseniz teknik hiçbir bilgi veremem. Öncelikle Trek benim için favori. Her zaman da öyle olacak. Fakat Bütçesi biraz fazla. Sedonanın aşağıda linki bulunan adresinde ki bisikletinin tipini sevdim. Eğer başlangıç için sizlerde olumlu görüş bildirirseniz ben gidip alayım diyorum. Yardımınızı rica ederim.
    teşekkürler
    http://sedonabisiklet.com/sedona_bisiklet-300.html

2. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bütçeniz ne kadar?
    Hangi yol şartlarında süreceksiniz?
    Hangi mevsim şartlarında süreceksiniz?

3. Çetin ŞAHİNÖZ

Çetin ŞAHİNÖZ Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Dostum verdiğin link yol bisikletii ben çok beğendim.
    Eğer İstanbul yolları dersen gayet uygun bende dağ lastiklerini değiştirip yol lastiği taktığım sedona 721 kullanıyorum, çok memnunum.
    SEDONA şu an atılım yapan bir marka, o yüzden servis de iyi.
    benim profil resmindeki bisikletime çok benziyor.

asirakgul ve Gültekin R. Demirkaya bunu beğendi.
  4. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Arkadaşın gösterdiği bisiklet yol bisikleti değil, şehir bisikleti.

Ömer KARAN bunu beğendi.
  5. Mert E.

Mert E. We create Chemistry

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Tam olarak ne bisikleti oldugunu ben anlamadim. Tur bisikleti ekipmanlarina sahip ama bir tur bisikletinde on masada suspansiyon olmasi beklenmez. Sehir bisikleti gibi daha cok ama su ekipmanlarla ben on masada suspansiyonu biraz gereksiz buluyorum.

Aslinda eger sehir icinde binecekseniz ama bineceginiz yerlerde yollar kotu asfalt, micir, delik desik falansa bence uygun bir model.

asirakgul bunu beğendi.
  6. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Başlangıç için doğru bir seçim yapmışsınız. Değişik seçenker ile pek fazla kafanızı karıştırmamanızı öneririm.

asirakgul bunu beğendi.
  7. Berat Öztürk

Berat Öztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Hocam bir tur bisikletinde neden ön amortisör olmasın ki acaba tur bisikletinde ön amortisör olmaz diye bir kaide mi var ?

Merhabalar asirakgül bey seçiminiz eğer sehir içinde sahilde vb. yerlerde bisiklet sürmekse tercihiniz kesinlikle çok doğru bu bisiklet gayet yeterli yağmur yağdığında üstünüz başınız batmasın diye çamurluğuda var eşyalarınızı bağlayabiliceğiniz bir bagajı ayarlanabilir gidonu ve ince lastikleri var yanı kısa kes derseniz tam bir şehir içinde binilcek bir bisiklet uzun turlarada çıkılabilir :)

Şimdiden Hayırlı Olsun

Saygılar...

Merhabalar asirakgül bey seçiminiz eğer sehir içinde sahilde vb. yerlerde bisiklet sürmekse tercihiniz kesinlikle çok doğru bu bisiklet gayet yeterli yağmur yağdığında üstünüz başınız batmasın diye çamurluğuda var eşyalarınızı bağlayabiliceğiniz bir bagajı ayarlanabilir gidonu ve ince lastikleri var yanı kısa kes derseniz tam bir şehir içinde binilcek bir bisiklet uzun turlarada çıkılabilir :)

Şimdiden Hayırlı Olsun

Saygılar...

asirakgul ve SongülB. bunu beğendi.
  8. Behram Belek

Behram Belek Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Gayet güzel bir bisiklet. Kafanızı çok karıştırmadan bence de alıp zevkle kullanın. Şehir bisikleti. Uzun turlar için de gayet keyifle kullanılabilir.

9. Mert E.

Mert E. We create Chemistry

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Oyle bir kaide yok tabii ki. Ama bazi dezavantajlari var:

- Öne bagaj baglayamazsiniz. Bir sekil baglasaniz da verim alamazsiniz.
    - Gereksiz bir agirliga daha sahip olmus olursunuz.
    - Tur bisikletlerinde basitlik esastir. On masada amortisor, ariza yapmasi muhtemel bir baska komponenttir.
    - En onemlisi, amortisor pedala bastiginizda verdiginiz gucun bir kismini emer. Uzun yolda bu enerji kaybi daha da fazla olacagindan fark yaratir. Ayni sekilde amortisor kitlense dahi ozellikle yokuslarda sebep olacagi enerji emilimiyle size kulfet olacaktir.

Tura cikilamaz mi peki bu bisikletle? Cikilir, cok da guzel cikilir. Ama bu gercek anlamda bir tur bisikleti degil.

Bu daha cok tam Turkiye yollari icin bir sehirici bisikleti. (Fitness falan da degil)

Yaniniza cok esya almayacaginiz kisa orta turlarsa amaciniz bence baslangic icin gayet uygun bir bisiklet.

10. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Şehir için de yada şehir merkezine yakın mesafedeki yerlere turlar için ve bisiklete yeni başlamak için gayet uygun bir seçim bece de. Ayrıca yol bisikleti de değil. Şehir bisikleti yada tur bisikleti yada ikisi arasında bir şey demek daha doğru. Yol bisikletiyle uzaktan yakından alakası yok.

11. Berat Öztürk

Berat Öztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Biglilendirme icin cok tesekkur ederim...

Saygılar

Turkcell T20 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

asirakgul bunu beğendi.
  12. asirakgul

asirakgul Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Yorum yaparak yol gösterici olan ve tecrübelerini aktaran tüm dostlara selamlar saygılar teşekkürler. Bugün bakındım bir kaç bisikletçiye. 2014 model olduğu için şubat sonu olan fuardan sonra bayiilere ulaşacağını söylediler. Mahallemde bulunan ve küçük yaşlarda bisikletlerimizi tamir eden ustanın yanına gittiğimdeyse salı çarşamba elinde olur dedi. Pazartesi günü arayıp sipariş verecek. Elime ulaştığında fotoğraflarını paylaşabilirim inşallah.
    Herkese tekrar tekrar teşekkür ederim...