Sedona borla'mı yoksa Trek 3900 mü?

Tepki
8
Merhabalar arkadaşlar. Bu iki bisiklet arasında kaldım. İkinci el olarak almayı düşünüyorum. Sizce artı ve eksileri nelerdir. Çok hard kullanmayacağım. Hangisini tercih etmeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İki bisikletin de donanımı liste şeklinde yazarsanız, biz de karşılaştırıp yorum yapabiliriz. ;)

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
TREK 3900 Şehir, treking amaçlı bisiklet
Özellikleri

Kadro Alpha White Aluminum w/semi-integrated head tube, bi-oval down tube w/integrated gusset, rack and fender mounts, disc compatible dropouts, replaceable derailleur hanger
Ön Süspansiyon SR Suntour SF9 XCT V2 w/coil spring, preload, 100mm
Teker Set
Jant Formula Alloy FM31 hubs; Bontrager 550 rims w/brushed sidewalls
Lastik Bontrager LT-3, 26x2.0"
Değiştirici
Vites Kolları Shimano EF50, 8 speed
Ön Değiştirici Shimano C051
Arka Değiştirici Shimano M360
Ayna Kol Shimano M191, 42/34/24
Arka Dişli SRAM PG830 11-32, 8 speed
Pedal Wellgo nylon platform
Donanım
Sele Bontrager SSR
SeleBorusu Bontrager SSR, 31.6mm, 20mm offset
Gidon Bontrager Approved Riser, 30mm rise
Boğaz Bontrager Approved, 25 degree
Furş Takımı VP-A68-TK, 1-1/8" semi-cartridge, sealed
Fren Set Tektro V w/Shimano EF50 levers

Sedona borla..

Kadro : 6061 Alu

Maşa : Suntour XCM

Furş : Neco CC142

Gidon : Amoeba HBM-310-1

Boğaz : Amoeba STM-311

Sele Borusu : Amoeba SPD-330 31.6

Sele : Sportourer

Elcik : Velo G-298

Vites Kolu : Shimano STEF51

Ön Vites : Shimano 191

Arka Vites : Shimano Altus

Aynakol : Suntour XCT

Pedal : Vellgo LU-935

Ruble : Shimano TZ37 Mega

Zincir : KMC Z-51

Fren Kolu : Shimano

Fren : Tektro

Jant : Alex DC-19

Ön Hazne : TW Alu

Arka Hazne : TW Alu

Jant Teli : Siyah

Lastik : CST

İç Lastik : CST

Fiyat : 400 USD

Tepki
8
Donanım ve kadro bakımından trek diyorsunuz ;) Trek kullanım açısından deneme fırsatım olmuştu hoşuma gitmişti,sedona nasıl diye sormak istedim. İlginize ve yorumlarınıza çok teşekkürler arkadaşlar :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Trek'in fiyatı nedir?

Bence Sedona. Trek alırsanız markaya para vermiş olursunuz.

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
@Muzaffer Yılmaz

Link vermiyorum,sitedeki fiyatı bu.

Ürün Kodu :t3900
Marka :TREK

Fiyatı : 490,00 EURO
: 963,93 TL

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@sadana

Öhö öhö! :D Sırf marka yüzünden bu kadar para vermek çok ama çok mantıksız. Tamam, Trek'in kalitesine hiç şüphem yok ama Sedona da gayet kaliteli. Trek'in o fiyatının üstüne biraz daha verip full deore bisiklet alınır. Alıcı arkadaşa söylüyorum: Eğer bu fiyatı vermeye karar verdiyseniz Sedona 751 alın bence. Full deore, xcr maşa. Mükemmel bir bisiklet. ;)

Tepki
40
Bisiklet
Mosso
@Muzaffer Yılmaz

Neee:eek: :eek: :eek: Bu fiyatın üstüne biraz para koysa mı deore setli bisiklet alır?? 650 700 tl den başlıo deore setli bisiklelter
(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Muhammed Emin Akkaya

Lütfen üstteki mesajları okuyun, sonra yorum yapın! Deore setli bisikletlerin ikinci elleri o fiyattır. Sedona 751'in sıfırı 1.100 lira, peşin alımda 900-1000 lira yaparlar. Üstteki Acera'lı Trek ise 940 lira. Sizce hangisi mantıklı?

Tepki
40
Bisiklet
Mosso
@Muzaffer Yılmaz

Konuyu açan kişi en başta yazıyor ikinci el düşünüyorum diye .. neyse konuyu kirlettiğğim için özür diliyorum iyisini bilirsiniz fazla tecrübem olmadı iyi akşamlar iyi forumlar :D

Tepki
8
Sayın üstadlar bilgilerinizin için teşekkürler. Baştada dediğim gibi ikinci el almayı düşünüyorum.Yani çıkabilceğim fiyat 400ü geçemiyecek gibi. oyüzdende bu iki marka arasında kaldım. Yoksa eminimki 1000 tl gibi fiyatlara çok süper bisikletler alınabilir. Bir abim satıyor sedona 781 1500tl ye üzerinde hidrolik frenlerine kadar full bisiklet. Ama ben o fiyatlara şuan için çıkmam imkansız. Çok hard binmiyeceğim için gereksiz buluyorum okadar parayı yatırmaya. Bilgileriniz oyüzden benim için altın değerinde emin olun. Bisiklet ekipmanlarında çok amötörüm,donanımları açısındanda tabikide. Motorsiklet olsa hiç sorun değil ama :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@İbrahim ERCANSUNGUR

Pardon, gözümden kaçmış. :(

Bence forumun ikinci el bölümüne uygun bir seyler düşmesini bekleyin. Eminim gelecektir. ;)

Motor mu?:boese157:
Uzak durun! Duymamış olıyım. :D

Tepki
8
@Muzaffer Yılmaz

Neden muzaffer hocam ? Motorsiklet benim vazgeçilmezlerimden ama buraya(Konya'ya) getirmek istemedim :( Offroad sürüşünü çok seviyorum. Hard enduro bir motosikletim bulunmakta.Uzak durun derken ne anlamda merak ettim :rolleyes:

kuduzk9

Daimi Üye
Tepki
135
ilerleyen günlerde donanımı yükseltmeye kalkıstığınızda trek daha uygun olur sürüş şartlarınıda sertleştiriceğiniz zaman yine trek bir iki adım önde olucaktır.zenginleri ucuz bozmaz yenisini yine alırlar ama benim gibi fakirleri trek mutlu eder bidaha alma ihtiyacı hissettirmez.şaka gibi ama gerçek yılda 10,000km.

Tepki
8
@kuduzk9

Teşekkürler yorumunuza hocam.. Bende etimden dişimden katarak birşeyler yapıorum zaten. Oyüzden hesap işimi bilirim.Motosikletimide kendi çabalarımla aldım aynı şekilde bisikletimide öyle yapacağım.Trek için verdiğiniz bu bilgi çok mantıklı geldi.Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: kuduzk9