sedona borlamı ? salcano impetus veya igmanmı?

ilyas yiğit

Daimi Üye
Tepki
297
s.a. arkadaşlar.aranıza henüz bugün katıldım.çok iyi bir bisiklet severdim.5 6 yıl önce amatör olarak çok kullandım.şimdi bu uzun aradan sonra bu sevdam yeniden canlandı.bisikletime binip uzun turlar yapmak istiyorum.sizin aranızda olmak ve bu sevdada yalnız olmadığımı görmek çok güzel.şimdi önumde çok buyuttuğum bir sorun var.bisiklet almam gerkiyor.ve bu konuda bana yardımcı olabilecek sadece sizler varsınız.tamamiyle amatörüm bu konuda .geçen eminönune gittim ve bu modeller arasında kaldım.ekonomık durumum pek iyi değil.asgari ücrete yakın bir maaşla çalışıyorum.bisiklet bütçem 500-600 tl gibi.nerdeyse bir aylık çalışma karşılığım.o yuzden bisiklet seçimini sizlerin yardımı ile dikkatlice yapmak istiyorum.yerim sultangazi... şimdiden yorumlarıyla bana yardımcı olacak arkadaşlara çok buyuk bir içtenlikle teşekkur ediryorum .ALLAH razı olsun.çok teşekkurler...

• Beğen
Tepkiler: Furkan köleoğlu
Scudo

ilyas yiğit

Daimi Üye
Tepki
297
@Furkan köleoğlu

ilgin için sağol.igman ların fiyatı nedir acaba?borla ve igman arasında kaldım...

• Beğen
Tepkiler: Furkan köleoğlu

Sadık Öz

Üye
Tepki
10
Salcano igman al derim. Benim de hikayem sizin gibi uzun sureden sonra bisiklet olayina dönüyorum. 3 - 4 gündr yemedim içmedim araştirdim forum forum dolaştim. en son bianchi toledo seçmistim ancak o zaman Salcano İgmandan haberim yoktu. Bugün oğlen son kararimi igmandan yana verdim.

Açikçasi soyledigin diger modelleri incelemedm ancak impetusu onceden gormustum ve igman kesinlikle daha iyi.

İgmanin hidrolik freni + si ayrica kilosu 13.2 kg ve dag bisikletlerin de ne hafif ne de agir tam normal ölçü diyebilirz ve agirligida oldukça iyi ( toledoyla karsilastirmistim, toledo 14.5 - 15kg ). Ve kullananlardan cok iyi yorumlar aldim. Henuz kullanip da herhangi bir yönünü beğenmeyen yok.

Ayrica igmanin amötisörü kilitlenebiliyor ve sertlik ayari da var. bu da + , verdigi lastikler de oldukça iyi.

(link)

bu da benim konumdu işine yariyacaktir mutlaka .. Kafana takilan bişey olursa sorabilirsin. Şahsen ben sabirsiz biri olarak 3 gündür forumlarda refresh yapip duruyordum :)

fiyatina gelince 660 TL

Not: İleriye dönük arka aktariciyi değistirmek gerekiyormus sanirim boyle bisey okumustum , ama ben de tam bilmiyorum. onu degistirmek de 50TL mis

• Beğen
Tepkiler: SerkanNamazcı

murat yayla

Daimi Üye
Tepki
245
sedona borla al derim.sedona servis bakımından salcanoya göre çok avantajlı.forumda salcano bölümünde dolaş en az 50 tane şikayet görürsün sedona servisleri öyle değil o yönden avantajı var.2. avantajı ise sedonanın frenleri.salcano hidrolik disk frenleri .hidrolik disk ilerde sorun çıkarttğında veya bakım gerektiğinde masraflı bir fren. sedonadaki v fren ise çok basit bir sistem ve masrafsız ucuz.3. avantaj sedonanın vites kolları.salcano igmandaki vites kolları eski sistem yani çabuk bozuluyor.sedonadaki ise çift mandallı yeni sistem vites kollarından. benim düşüncem bu sedona borla-salcano igmanda sedona al derim.ama sedona borla yanında kron xc500-whistle bisikletlerede bakabilrsin.

Sadık Öz

Üye
Tepki
10
evet hidrolik fren biraz masrafli ama şurayi bi oku derim

(link)

vitese gelince ilerde degistirebilecegin bi parca. saniyorum onun vitesleri motosiklet gazi gibi donmeli kuzenimde oyle bi bisiklet var. gayet memnun.

ilyas yiğit

Daimi Üye
Tepki
297
@Sadık Öz

ilgine teşekkur ederim.bisikletin hayırlı olsun.kazasız belasız surmen dileğimle..inşallah birgün bende senın gibi bisikletimi alabilirim.çok sağol

• Beğen
Tepkiler: Sadık Öz

ilyas yiğit

Daimi Üye
Tepki
297
@Sadık Öz

bu fren konusu benimde dikkatimi çekti.tabi öncelikli olarak herkese kazasız sürüşler dilerim.disk fren karşısında biraz tereddütlüyüm.mesela uzun yolda bir sorun olsa bu sorunu orda çözebilirmiyiz diye düşündüm.v frenden az çok anlıyoruz.disk fren hakkındada pek bir bilgiye sahip değilim açıkçası...

• Beğen
Tepkiler: Sadık Öz

Sadık Öz

Üye
Tepki
10
Teşekkürler umarim seçecegin bisikletten pişman olmazsin ve elbette bir gün benim gibi bisikletini alirsin ( bu arada ben karar verdim ancak para elime haftaya geçecegi için gün sayiyorum )

ilyas yiğit

Daimi Üye
Tepki
297
@murat yayla

çok sağol bilgiler için..ilk gözüme çarpan sedona borla idi zaten ama bi bakalım.hayırlısı hangisi ise o olur inşallah..

ilyas yiğit

Daimi Üye
Tepki
297
@Emre Yıldız

sağol kardeşim.senin kullandığın borla modelimi acaba.herhangi bir sorun yaşıyormusun diye soracaktım.ilgine teşekkurler

Sadık Öz

Üye
Tepki
10
@ilyas yiğit

ne yalan söyliyim ben disk frene oldukça hevesliyim bu fiyati da görünce kararimi bu yönde yaptim.
Uzun yolda sorun çıkarsa başın biraz agrir sanirim yakın bi bisiklet ya da otomobil tamircisi bulman gerekir.

Hepsinden kolayi en azindan 3 ayda bir ( benim arastirdigim kadariyla 20 - 30 lira ) özel yaglari var onlarla yaglarsan sorun çıkarcani zannetmem.

Ama dedigim gibi 3 -4 tane İgman kullanicisi saolsunlar konuma ilgi gosterip katkida bulundular hepsi memnun ve su ana kadar bi sorunla karsilasmadiklarini soyluyolar. onun disinda baska konularda da ayni sekilde

macindik

Üye
Tepki
27
Bisiklet
Kron
Bir igman kullanıcısı olarak sorun yaşayacağın tek yer arka 7li rublen.
Neden mi? En küçük dişlişi çok dandik ve biraz zorlamadan sonra diş atlatmaya başlıyor. 1 ay olmadı tak tak tak tak tak tak... Direk Sram Pg-730 Ruble al derim.
Ha garanti dışı kalıyor ve riskli evet. Kullanınca anlarsın :)
Diğer özellikleri ile kıyaslamaya bile girmeye değmez igman geçer. Kolay gele.

Sadık Öz

Üye
Tepki
10
@Mehmet Alper CINDIK

Riski neden sizin dediginiz parçayi aldiktan sonra sorun çıkarmaya devam ediyor mu?
Ayrica bisikleti alirken bu parçayi direk yerinde değistirsek garanti yine de iptal olur mu acaba?

Emre Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
502
Bisiklet
Giant
@ilyas yiğit

Ben 741 kullanıyorum çok memnunum :)Şimdide pişman olduğum tek konu neden 751 veya 761 alsaydım diyorum.

Tepki
15
bu fren meselesinden ben pek anlamam ama şu kadarını söyleyebilirim, şehir içi kısa mesafeler için ve vakit buldukça da zevkine bir iki saat şehir kenarında dolaşmak için kullanacaksan seni (ve beni) çok bağlayacak şeyler değilmiş gibi geliyor.
ben borla aldım. viteslerinde sorun yaşıyorum. arkadaşım salcano aldı o da yaşıyor, kron kullancılarının da başı vitesle veya başka birşeyle dertte.
yani diyeceğim bisiklet dediğin biraz somun biraz vida. illaha ki sorun çıkaracak. önemli olan senin tahammülün ve hevesinin kırılmaması.

kullanım amacına göre bahsi geçen bütün bisikletler olabilir. bence servisine güvenebileceğin (alacağın yere) ve görüntüsü hoşuna giden bir tanesini al. bütçeni de çok zorlama derim.

daha sonra bisiklet kullanım amaçların değişir ve gelişirse fren gibi detaylar önemli hale gelebilir tabi.

iyi pedallar