Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona Borla

Konu, 'Sedona' kısmında explorer tarafından paylaşıldı.

1. explorer

explorer Yeni Üye

Seviye:
    Yakın zamanda başlangıç için iyi bir dağ bisikleti almayı planlıyorum.Dağa önce Drag Grizzly modeli daha iyi gibiydi ama fiyat,parçalar,kalite konusunda Sedona Borla modeli daha uygun geldi.Sizin bu konudaki görüşleriniz nedir?

Ayrıca bu bisikletin ağırlığı kaç kg'dır ve

Kadro boyu internet sitesinde sadece 16'' ve 18'' olarak belirtilmiş.Boyum 1.82 ve kilom 90 civarı.Sizce 18 '' bu bisiklet benim için uygun mudur?Vakit ayırdığınız için teşekkürler...:)

bahtiyar közen bunu beğendi.
  2. yvzbikes

yvzbikes Forum Demirbaşı

Seviye:
    evet bende sedona borla kullanıyorum bisiklet çok güzel daha şimdiye kadar bir sorun yaşamadım fiyatına göre çok uygun yeni başlıyanlar için bulunmaz bişey hayırlı olsun bende kaç kilo oldugunu bilmiyorum kantar bulup tartıracagım inş

Süleyman Onur Dülger ve huse_inn bunu beğendi.
  3. explorer

explorer Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkürler

4. explorer

explorer Yeni Üye

Seviye:
    Eğer tartarsanız ağırlığını buraya da yazabilir misiniz?

5. levent123456

levent123456 Üye

Seviye:
    merhaba
    bende bu modeli merak ediyorum kron 1000 mi borla mı bir türlü karar veremedim de,ayrıca bu iki modelin agırlıklarını bilen var mı?

6. spinascapula

spinascapula Yeni Üye

herkese selamlar bende borla almayı düşünüyorum ağırlık hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim. bu arada kron xc 1000 550 ytl civarı ve borlayıda 360 ytl ye bulabildim fiyatlar uygunmu sizce ?

7. explorer

explorer Yeni Üye

Seviye:
    Sedona Borla Seda Bisiklette 390 YTL(peşin fiyat),Taksitli de 420 YTL gibi birşeydi sanırım(6 taksit).Eğer 360 YTL ise bence parçalarını kontrol et.Çünkü sedonanın çoğu yerde fiyatı 390 YTL...

8. alicins

alicins Aktif Üye

İstanbul/Gündüz Yıldız Teknik Üniversitesi Gece Üs
    Seviye:
    hocam boyuna ve kilona göre 18" kadro boylu bisiklet uygun. ben senin 1 beden büyüğünüm bana acık küçük bile geliyor :D

9. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    18" uygundur senin için.

10. celil

celil Aktif Üye

Seviye:
    sedona borla çokgüzel ve dayanıklı:in:

11. selfpower

selfpower Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bugün kaçkar dan aldım 364 lira ...

12. sedir

sedir Yeni Üye

Oğlumun bisikletini değiştirmek istemesi üzerine yaptığım küçük bir araştırmada daha önce ismini dahi duymadığım Sedona'nın Borla isimli modelinin başlangıç seviyesi için iyi bir düşünce olduğunu bu sayfalarda okudum. Hatta bu düşüncenin bazı meşhur markalar için "deymez", "kütük gibi" şeklinde ifadelerle pekiştirildiğini de gördüm. Bunun üzerine Sedona markasını araştırınca bunun ülkemizde üretilen bir marka olduğunu gördüm ve memnun da oldum. Ancak sanki bu site ile Sedona üreticisi firma arasında bir organik bağ da var gibi geldi bana. Yani Sedona için olumlu mesajların objektivitesi konusunda biraz kuşkulanmadım desem yalan olur. Sonuçta kafam karıştı. Küçük bir araştırma yapayım derken cevabını net bilmediğim sorular karşıma çıktı. Diğer üyelerin benzer fikirleri var mı? Onların bu şekilde genel izlenimleri neler acaba?

huse_inn bunu beğendi.
  13. sedir

sedir Yeni Üye

Son soruma cevap çıkmadı. Belki de okuyanlar anlamsız buldular.
    Her neyse bisikleti aldık. İnternette 366 YTL + kargo masrafı fiyat vardı. Kayseri'de 450 YTL istediler. Küçük bir pazarlık sonucu 400 YTL'ye aldım. Ancak bisikletin kadrosunda VİTRA, gidonunda BORLA yazıyor. Böyle karışık bir tip mi var. Kandırıldım mı anlayamadım. Sedona'nın internet sitesinde VİTRA diye bir model göremedim. Kullanılmış BORLA modeli ile yan yana koyunca da bir fark bulamadım. Satıcı iki-üç gün beklerseniz BORLA getirteyim aynı fiyat dedi. Delikanlımızın hevesi kırılmasın diyerek anında alışverişi tercih ettim. Hata mı yaptım. BORLA-VİTRA aynı mı?

Umarım buna cevap yazan çıkar.

14. selfpower

selfpower Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    evet borla ile vitra aynı bişsikletler,sedona yı övmemizin herhangi özel bir nedeni yok sadece verdiğimiz paranın hakkını alıyoz.oysaki arkadaşım 350 liraya bianchi aldı ve çok pişman,bisiklet ağır kadrosu çocuk bisikletlerinde kullanılan çelik kadro,sadece bianchi yi kötülemek amaçlı yazmadım bunun gibi halkın gözünde çok itibarlı olan fakat işe yaramaz bisikletler var....

15. sedir

sedir Yeni Üye

Teşekkürler. Aklıma geleni olduğu gibi yazdım ama bisikleti görünce ben de hemen doğruyu anladım. Oğlum çok mutlu. İki kez de ben bindim ve gerçekten iyi gittiğini gördüm. Diğer bisikletimiz Beldeyama ile kıyaslanamaz bile.

Süleyman Onur Dülger ve huse_inn bunu beğendi.
  16. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    ben de bu site sayesinde öğrendims edona die bi amrka olduğunu,yoksa ben de gidip kütük bişe alcaktım:)