Sedona Borla vs Kron xc250 ?

TahirBey

Üye
Tepki
1
Merhabalar,foruma yeni üyeyim ve danışmam gereken bir kaç şey oldugu için bu konuyu açıyorum.

Bir motosiklet sevdalısı olarak şimdi de bisiklet denen güzelliğe aşık olmuş durumdayım.Sizin de bildiginiz gibi herkes alacagı ilk bisikletin iyi bir şey olmasını ister.Uzun süre beklentilerini karşılamasını ister.Neyse çok fazla uzatmayayım..

Biraz bakındıktan sonra Salcano NG 650 modelini ve Sedona Borla modelini araştırmaya başladım.Ne var ki Borla 425 Usd yani 780 TL gibi bir fiyata denk geliyor ki bu beni aşacak bir miktar.NG 650 modelinin 480 TL olması ve araştırdıgım konularda bu modelin kullanıcılarının genelinin memnun oldugunu gördüm.

Bisikletten çok bir beklentim yok aslında.Ama beni pek üzmeyecek,sırt çantmı doldurduktan sonra uzun yola gelebilecek (40-50 km),şöyle çıkıp bir turlayayım dediğimde istediğimi karşılayacak bir bisiklet ariyorum.

Pek mekanik aksamdan anlayan bir kişi değilim o yüzden bisikleti hor kullanmayacağım ki sorun yaşamayayım.Tabi ilk hevesle özenirsin,bebek gibi bakarsın sonra monotonlaşır,hor kullanırsın..Normal şeyler bunlar tabi ki.

İşin azı özü Ng 650 modeli beni tatmin edebilecek,uzun süre sıkıntı yaşamadan (illa ki yaşanacaktır ufak tefek sıkıntılar) kullanabilecegim bir model midir ? İyi forumlar herkese..

-Not : Konuyu buraya açtım forumda yeni oldugum icin eger yanlıs yer ise kusura bakmayin :)

Scudo

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bisikleti uzun süre kullanıcam ileride parçalarını da bir bir yükseltirim diyorsanız bence Borla alın. Ayrıca birkaç 2 linki vericem sorunuza daha verimli cevaplar alabilirsiniz. Hatta düşündüğünüz iki bisikleti karşılaştıran bir konu bile mevcut sitemizde :)

(link)
(link)

Not: Kron xc250 ve xc500 modellerine de bir bakabilirsiniz. Kullanıp çok memnun olan arkadaşlar var.

TahirBey

Üye
Tepki
1
3-4 gündür forumu okumaktan gözlerim bozuldu :) ilginizi icin tesekkür ederim ancak dedigim gibi borla beni aşacak bir model.Eğer ilerde model degistirmeyi düsünür ve fiyatı karşılayabilecek durumda olursam borlayı alabilirim.

Ozan Bilir

Üye
Tepki
21
Hocam eğer borlayı sevdiyseniz peşine 600 TL ye alanlar var ayrıca NG650 yi tavsiye etmiyorum ileride size daha az masraf çıkartacak onun fiyatına yakın kron xc250 ye veya daha iyisi olan Carraro 419 ve Kron xc500 e bakabilirsiniz.

TahirBey

Üye
Tepki
1
Ng 650 den diğer modelleri ve hakkında yazılarınları görünce biraz soğumaya başladım.Maddi çıtayı biraz yükseltmeyi düşünüyorum.Tabi borla yine fazla olacak gibi.

Kron xc250 modeli hoşuma gitti gerek görünüş gerek yazılanlar olsun.En azından haziran sonuna kadar bir modelde karar kılmak istiyorum ki 2 ay bile olsa dolu dolu tadını çıkarayım :)

Atıl Güven

Forum Demirbaşı
Tepki
243
İsim
Atıl Güven
Bisiklet
Focus
@TahirBey
Kron daha iyi bir tercih olacaktır.Sedona Borla biraz fiyatı yükselmiş sanki.Ben geçen yıl 550 tl ye almıştım nakit.

• Beğen
Tepkiler: TahirBey

TahirBey

Üye
Tepki
1
Sanırım xc250 alacagım.Maşa için biraz söylentiler var ama değişebiliyormuş sanırım.

TahirBey

Üye
Tepki
1
Kron xc250 icin maşası kötü diyorlar.Borlayı meth eden cok.Borlanın maşa kadro vb.. kalitesi krondan çok daha mi iyi ?

Bir de borla 770 tl gibi bir fiyatı var.Peşin alırsak ne kadara getirebiliriz.Ayrıca sedonanın servis kalitesi ve parça durumu nasıl acaba ? İyi forumlar..

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
hocam eğer aradaki fiyat farkı sizin için önemli ise kron xc250 alın.
xc250'yi 500 TL'ye alanlar var. Borla da 650-700 arası yaparlar gibime geliyor. aradaki fiyat farkına da kron'a bir maşa alabilirsiniz.

fiyat farkı önemli değilse de borla derim. ama başka bir önerimde 700 TL fiyat aralıklarında başka markaları da araştırmam. Carraro Grunge 419 olabilir mesela.

TahirBey

Üye
Tepki
1
Şimdi Erdoganlar bisikleti aradım peşin 625 TL dediler borla için.600 e alırım gibime geliyor.

TahirBey

Üye
Tepki
1
Hocam kırdım kafayı gidiyorum Borla almaya.yeter artik araştırmayacagım. :D Herkese iyi forumlar diliyorum.

Atıl Güven

Forum Demirbaşı
Tepki
243
İsim
Atıl Güven
Bisiklet
Focus
Hayırlı olsun artık sizde borlacısınız :D

TahirBey

Üye
Tepki
1
620 ye aldım.Ve kafayı iyice kırarak 2 tane aldım,toplam 1240 a :D biri 18''lik biri 17'' olması lazım tam hatırlamıyorum.Birini ablama biri bana :D şu an ikisi de benim odamda.Erdoganlar bisikletten alıp dikimevine kadar sürdük.Km olarak sıkacak olursam 10 a yakındır herhalde tam bilemiyorum :D

Atıl Güven

Forum Demirbaşı
Tepki
243
İsim
Atıl Güven
Bisiklet
Focus
Tekrardan hayırlı olsun bisikletlerin fotoğraflarını bekliyoruz :D

TahirBey

Üye
Tepki
1
Teşekkür ederim :) Yalnız biriktirdigim parayı komple harcadıgım icin kask,eldiven vb.. ekipmanlar bir sonraki aya kaldı. :D fotograflari da atacagim insallah daha hiç çekmedim ama :D