sedona borla süspansiyon

Tepki
1
Bisiklet
Kron
merhaba arkadaşıma bisiklet alacağız fakat beğendimiz sedona borla marka bisikletin amörtisörü bana çok yumuşakmış gibi geldi sertlik ayarıyla oynamama rağmen farkı hissedemedim ve bulunduğum yer küçük bir yer olduğu için böyle bisikletleri test etme imkanı da bulamadım.benim bisikletim kron tourer 24 kilitli maşa sertlik ayarı var fakat en yumuşak hali bile sedona gibi değil bisikleti test amaçlı küçük bi yokuşu ayakta tırmanırken amörtisörün yaylandığını fark ettim.bu dağ bisikletlerinde böylemidir...........yoksa bisiklet sıfır olduğu halde amörtisöründe sorun olabilirmi.....?

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hakan bey siz eğer kron'dan memnunsanız'ki çok ilginç o zaman sedona'ya bayılmanız lazım:)sedonaların amortisörleri iyidir.herkes kron'dan bu yüzden memnun değil sizin tam aksinize.

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
100mm çalışma mesafesi olan bir dağ bisikleti amortisörü ile 63mm/80mm ( ürün detaylarında yazmıyor ama ikisinden biri olmalı tahminen 63mm) travel tipi amortisörün sertlikleri karşılaştırılmamalı.

Kullanım amaçlarına göre ayarlanmış sertliklerinden dolayı fark hissediyorsunuz.

Fakat bunlar incelediğiniz maşanın sağlam olup olmadığını söylememize yetmez. Evet fark vardır, fark anlattığınız gibidir.
Yine de bir bilen tarafından sağlamlığı onaylanmalıdır.

Tepki
1
Bisiklet
Kron
oğuz bey cevabınınz için çok teşekkürler. takıldığım konuyu şöyle söyleyim.bisikletle tura çıktığımda uzun bi yokuş tırmaıyorken her pedal bastığımda amörtisör yaylanırsa benim gücümü emmezmi? takıldığım konulardan biriside şu ben aslında bisikletçiye güvenemedim acaba amörtisörde sorun var ve bisikletçi benimi kandırmaya çallışıyo diye düşündüm aslında.yoksa tabiki her pedala basışımda bisiklet yaylanmıyo arakta sürerken üzerine biraz fazla yüklendim galiba bazı yerlerde ve çok kolay yaylandığını fark ettim bu çok kolay yaylanma dikkatimi çekti ve sertlik ayarıyla uğraştığımda pek bi fark gözlemliyemedim...........

sıfır bisikletin maşasında sorun olma ihtimali nedir?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Sertlik ayarıyla uğraşıp ( söz konusu maşa eğer 100mm travel ise ki öyle gözüküyor ) bir fark göremediyseniz sanırım bir sıkıntı vardır.

Tepki
1
Bisiklet
Kron
soruma cevap veren arkadşlara çok teşekkür ederim çok sağolun