Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona-Borla mı ? Salcano - Astro M ' mi ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında muher tarafından paylaşıldı.

1. muher

muher Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bu dünyaya yeni girmek üzereyim , kickboks sporu ile uğraşıyorum. aranıza yeni gelicem inşallah. bi kaç araştırmam oldu fakat sizlere danışmadan bişey yapmak istemedim . Yeni bir bisiklet düşünüyorum ve bi çok insan gibi kararsız kaldım , Bianchi servisine gidip incelediğim 2 model var ,

Salcano - Astro M ( 529 TL ) ve Sedona - Borla ( 640 TL ) arasında çok kararsız kaldım . Sizce hangisi ? Yada onların fiyatına göre bana önerebileceğiniz daha iyi bir seri var mı ?

Fiyat aralığım MAX : 650 tl

Kullanım amacım : Turlara katılmak , şehir içi kullanım ve dağ gezintisi tarzında olcak . İzmir' de ikamet ediyorum .

Yardımlarınız bekliyorum , şimdiden ilginiz için çok teşekkür ederim .

2. cem eroğlu

cem eroğlu Aktif Üye

Seviye:
    sedona borla 540 lira yalnız

3. muher

muher Üye

Seviye:
    1.73 boy , 63 kg kilo kadrom 18 mi olmalı sizce ? Sedono 18 likti sanırım sordugum yerdeki

4. cem eroğlu

cem eroğlu Aktif Üye

Seviye:
    16 da kurtara bilir cevaplar AZ sonra..........

5. muher

muher Üye

Seviye:
    :) teşekkür ederim hocam , aslında ben sizinde önerilerinizi bekliyodum . 600 - 650 TL ye kadar çıkabilirim fiyat , sizin önerileriniz daha önemli benim için

6. cem eroğlu

cem eroğlu Aktif Üye

Seviye:
    bu bisiklet dünyası çok farklı bir dünya nasıl anlatayım ; 300 liran olsa adamlar 200 lira daha ekle diyor 500 ün olsa 200-300 daha ekle hep fiyat yükseliyor güzel bir bisiklet almak için ama ben olsam o kadar paralar vermem bana ng 650 de iş görür sedona borlada sonuçta ikiside bisiklet ikiside götürür çok fazla paralar verilme olayınada pek anlam veremiyorum al bi tane borla bak keyfine ama iyi araştır fazla para verip çarpılma . geçen arkadaşın birine 1200 liralık bisikleti 1500 liraya gazlamışlar bursadan gerçekten üzüldüm az parada deil 300 lira :boese157:

7. muher

muher Üye

Seviye:
    Hocam bide bu seride DİSK firen yok sanırım , sizce disk olmasının net avantajı nedir ? yada bi dez avantajı var mı ?

8. cem eroğlu

cem eroğlu Aktif Üye

Seviye:
    o konuda bişey diyemem sadece bisikletin fiyatını arttırır daha önceden disk fren mi vardı sanki :D

9. taner aydın

taner aydın Yeni Üye

Seviye:
    Disk fren zorlu koşullarda (yağmur, çamur..vs) önemlidir. Eğer arazide hoplama-zıplama, tepe inişi falan yapmıcaksanız v fren tavsiye ederim. Onun dışında disk fren bisiklette 200-300gr. gibi fazladan ağırlık yapar ve v frene göre daha çok problem çıkarır. Bir de mekanik ve hidrolik olmak üzere 2 farklı disk fren sistemi var. Ucuz modellerde genelde mekanik sistem kullanılır. Bunun yerine v freni tavsiye ederim. Hidrolik sistem barındıran bir bisiklet ise 900 liranın altında değildir.

cem eroğlu bunu beğendi.
  10. muher

muher Üye

Seviye:
    Anladım Taner hocam , o zaman benim için V fren daha mantıklı sanırım . Bide Markada yardımcı olabilirseniz çok sevincem . 600 - 650 TL civarında bütce var , yukarıda 2 tane bisiklet var dedim aklımda ama , sizin önerilerinizi bekliyorum . pekte yazan olmadı işin açığı :)

11. muher

muher Üye

Seviye:
    Sabırsızlıkla bekliyorum vallahi :)

12. taner aydın

taner aydın Yeni Üye

Seviye:
    Markadan ziyade bisikletinizin boyunu doğru almanızı tavsiye ederim. 17" size uygundur. Eğer daha çok arazide kullanacaksanız 16 da olabilir. Yok eğer ben uzun turlara katılacam yol yapıcam diyorsanız 1" daha büyüğünü yani 18" alabilirsiniz. Herşeyden önce, bisikleti bacak aranıza aldığınızda (2 ayağınız da yere basar vaziyetteyken) kadronun üst borusu ile bacak aranız arasında en az 5-6 cm boşluk kalması gerekiyor. Olası bir çarpma sırasında öne doğru kayacağınızdan, en hassas bölgenizin sıkışmaması için bu gerekli :)

13. taner aydın

taner aydın Yeni Üye

Seviye:
    Madem ki 600-650 civarı bütçeniz var size sedona 711v modelini tavsiye ederim. Eğer peşin alıcaksanız 600 Tl ye kadar düşürebilirsiniz fiyatını. Özellikle ön maşasının kilitlenebilir olması(asvaltta ve uzun turlarda gerçekten işe yarıyor) borlaya göre çok büyük bir artı bence. Bunun dışında bazı donanımlar bakımından da borladan üstün.

14. muher

muher Üye

Seviye:
    Sedona BORLA ve Sedona 711V arasında ne fark var ki taner hocam , yani sedona 2010 borla çıktı falan diyolar , yoksa borlanın eski modelidemi var ?

15. erdomsuper

erdomsuper Kıdemli Üye

Seviye:
    ben kron xc 1000 kullanıcısıyım.kafanı karıştırmak istemem ama 700 ytl peşin verip kron alabilirsin.amortisörü falanda kilitleme özelliğin var.ömür boyu kadro garantiside cabası.ama dediğim gibi kafanı karıştırmak veya reklam yapıyor gibi gözükmek istemem.gönlünden geçeni en çok beğendiğini al dostum.