Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona Borla 2012

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Barkın Güngül tarafından paylaşıldı.

1. Barkın Güngül

Barkın Güngül Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar.7 ay önce bisiklet almaya karar verdim ve öğrenci bütçesiyle 700TL Sedona Borla aldım.Sizin de görüşlerinizle bütçemin de yettiği düzeyde bisikletime üst düzey parçalar taktırmak istiyorum.Bisikletimi %80 yolda kullandığım için yol lastiği alıcam.Sabit maşa,hidrolik disk fren(göbekler uyumlu değildir) konusunda fikirleriniz nedir?Nereden başlamalıyım yenilemeye?

2. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Merhaba,

Naçizane tavsiyem, eğer %80 yolda kullanacaksan, modifiye etmeye çalışma bence.
    Keşke tur bisikleti alsaydın daha rahat olurdu. Asfalt yol için en iyisi yazdığın gibi 1,50 düz lastik takman olur, onun dışında önerim daha önce yazdığım gibi herhangi bir değişikliğe ( hidrolik fren-donanım vb. ) gitmemen olur.
    Bunun dışında varsa çamurluk, ayaklık gibi gereksiz aparatları çıkararak bisikleti biraz hafifletebilirsin.
    Sabit maşa da bisikleti hafifletir, daha stabil, hızlı bir sürüş sağlar ama bisikletin açıları bozulacağından, düz maşaya alışman zor olur, bir süre sonra yine eski maşanı özleyebilirsin. Ben olsaydım bu bisikleti kullanabildiğim kadar kullanır, zamanla bozulan parçalarını değiştirir, ileride bunu satıp beklentilerime göre bir bisiklet tercihi yapardım.
    Kazasız belasız mutlu pedallamalar dilerim.

3. bkagan

bkagan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    severek aldıysanız problem yok....yol ağarlıklı kullanacaksanız slıc lastik öncelikleriniz arasında olsun derim...ileri deki düzenlemeler size kalmış....

4. Ahmet.KOÇ

Ahmet.KOÇ KOM

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    %80 yolda kullanılacaksa hidrolik frene gerek olmaz. Öncelikle süratini artırmak için slick lastik taktırman lazım. Sabit maşa da hız konusunda bir miktar yardımcı olur ancak arkadaşın dediği gibi bisikletin kendine has geometrisi bozulabilir ve bu seni rahatsız edebilir.

5. Barkın Güngül

Barkın Güngül Yeni Üye

Seviye:
    o zaman sorumu değiştiriyim uzun turlar (şehirlerarası) yapmak istiyorum ve başka bisiklet alma gibi bir şansım yok bütçem uygun değil.Bu bisiklete yapmam gerekenler nedir?

6. evren ılgazlı

evren ılgazlı Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    hayırlı olsunn iyi pedallamalar

7. SamiKayhan

SamiKayhan Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Benimde vardı çaldılar borla mı :(