Sedona & Bianchi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Güney Tuncer tarafından paylaşıldı.

1. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Selamlar,

foruma yeni üye oldum ve ayağımın tozuyla bir başlık da ben açıyorum :) .

Uzuncana bir süredir XT donanımlı Scott Pro Racing bisikletimi kullanıyordum. Bunu eşime verip kendime yeni bir bisiklet almayı düşünmekteyim. Son 1-2 haftalık araştırmalarım sonucunda fiyat/performas olarak 2 sonuca vardım : "Gerçi bunları yazarken itiraf etmek gerekirse gönlümden eski bir Scott cu olarak Scott Scale 40 geçiyor :) ama malumunuz fiyatı şu an için bana biraz yüksek. "

Sedona 781 XT 2008 ve
    Bianchi Ultimate

Evet biliyorum iki bisikletin arasında yaklaşık 500 YTL fiyat farkı var. Pahalı olan Sedona'nın teker göbekleri ve ön vites attırıcısı hariç tüm malzemeleri "hidrolik disk frenleri de dahil olmak üzere" XT. Ve üzerinde Sountur'un hesaplı ama güzel yorumlar alan bir maşası var.

Öteyandan özellikle forumdaki arkadaşların yorumlarından etkilendiğim Bianchi Ultimate fiyatına göre hiç fena görülmiyor. FST bir maşa ve LX componet ler kullanılmış

Aradaki 500 YTL yi verip XT li bir Sedona mı alsam yoksa Bianchi alıp önemli bir iki malzemeyi XT ile değiştirsem mi ? Veya bu fiyat aralıklarında "1200-1800 YTL ", sizin önereceğiniz başka güzel alternatifler var mı ?

Son olarak, yaklaşık 90kg ağırlığında ve vücüt ağırlığı ilerde artmaya müsait biriyim :) Ve bisikleti pek yumuşak kullandığım söylenemez. Seçimimde kadro sağlamlığı da benim için önemli bir etken olacaktır.

şimdiden teşekkürler,
    yorumlarınızı bekliyorum.

2. CycleMania

CycleMania Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba.. Bianchi ultimate modeli piyasada yok sanırım.. Ben de almaya niyetlenip İstanbul'da baya bi araştırdım, bulamadım..

3. zekixx

zekixx Forum Bağımlısı

Adı:
    Zeki
    Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    merhaba, aynakol ve arka aktarıcı yi degistirerek ultimate almak daha mantikli. fakat bulmak kolay degil. sedona 781 de cok iyi bir bisiklet.

4. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    sedonayı tek geçerim.

5. KemalBaloglu

KemalBaloglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    ben 761 kullanıyorum kadroları 781 le %90 aynı, ben hayet memnunum kodroları çok şık ve iyi, bence sedona 781 almalısın emin ol pişman olmassın

6. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    teşekkürler arkadaşlar,

Bianchi'nin şu anda piyasada mevcut olmadığından malesef haberim yoktu. Biraz önce bir iki yeri aradım. Birisi fabrikanın 2008 üretimlerini durdurduğu, diğeri ise piyasada olmadığını söyledi. Yalnız yeni gelecek olan 2009 modellerinden bahsediliyor. Ne zaman gelir, ne fiyata olur tabi bunlar cevapsız başka sorular.

7. FarukDemir

FarukDemir Forum Bağımlısı

Seviye:
    abicim eğer piyasada yok fakat fabrikasında varsa getirtebilirim.sana yardım etmek isterim:)

8. teampasha

teampasha Forum Demirbaşı

Seviye:
    ultimate ve slr200 bulunmuyor evet, olsa bile Sedona almak daha doğru geliyor banada.

9. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Ultima de bulunan W9000 kadronun Sedona 751 kadrosundan daha iyi olduğuna inanıyorum. W9000 kadroların avrupa satış fiyatı 350 euro nun üzerinde.

Birde Bianchi nin yine bel altı çalıştığını söylemeden geçemeyeceğim. SLR200 lerde Ultimate leride çok sınırlı sayıda piyasaya sürdü. Çok çok az bir kar marjı ile sadece ürettiği poktan bisikletlerin imajını düzeltmek için insanların ağzına bir kaşık bal çaldı. Şimdi bu iki bisiklette piyasada yok ve bu iki bisikletten etkilenen daha ilgisiz ve bilinçsiz kullanıcılar yine Türk Bianchi nin demir çelik karabükspor bisikletlerine hücum edecekler.

Önceleri bu iki bisikleti görünce ve birde üstüne Türk Milli takımımıza sponsor olunca Türk Bianchi nin kendinisini gerçekten düzeltmek için ciddi bir çaba içine girdiğini sandım. Ama şimdi yine biraz hayal kırıklığı yaşıyorum. Bu iki bisiklette okadar az ve sınırlı sayıda piyasaya sürülmüş ki bunun karşısında iyi niyet yerini yine kandırmacaya bırakıyor gibi geliyor bana...

KemalBaloglu bunu beğendi.
  10. fatih ulusoy

fatih ulusoy Aktif Üye

Seviye:
    xt donanımlı kron xc 4000 önerebilirim fiyatı bi yerde 750 €

11. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bahsettiğin bisikletin frenleri disk mi yoksa v-brake mi ? Ayrıca bu fiyata nerede satılıyor ?

12. FarukDemir

Seviye:
    sedona 781 full xt li 1400 dolar sedonanın bayisinde

13. zekixx

zekixx Forum Bağımlısı

Adı:
    Zeki
    Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    ikinci el bolumunede bakmanizi oneririm. cok az kullanilmis sedona 781 vardi, ama hala guncelmi bilmiyorum.

14. S.GUCLU

S.GUCLU Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben olsam fiyat performans ve parça kalitesine göre Bianchi Ultimate i tercih ederdim...
    Bol pedallı günler...

15. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Değerli yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

Bugün Sedona 781 XT yi aldım. Üzerindeki Deore ön arka göbekleri ve rubleyi 2008 XT lerle değiştirdik. Bisiklette kullanılan Alexrims ler çok hafifti :) daha hafifini bulsaydım hazır göbek değişmişken buları da değiştirecektik. :D Ayrıca sele borusu da Guizzo carbon ile değişti. Orjinalinde gelen 2.10 luk tubeless Racing Ralph leri 2 lik normal Racing Ralph 2008 lerle değiştirdik.

1000 eu nun biraz altında bir fiyata donanımı pedal ve fren kolları hariç Deore XT olan ve henüz tartma fırsatım olmadı ama oldukça hafif olan bir bisiklet sahibi oldum. İlgi ve yardımları için Erdoğanlar bisiklete ve Lütfü abiye teşekkürler.

16. FarukDemir

Seviye:
    gerçekten çok güzel.güle güle bin abi

17. Yokuscu

Yokuscu Forum Demirbaşı

Seviye:
    bisiklet okadar güzel duruyorki sanki kesfedilmemiş bir güç gibi ben burdayım diyor :)

18. FarukDemir

Seviye:
    darısı benim ve almak isteyen diğer arkadaşların başına:D