Sedona almak isteyenler kampanya güzel :)

Scudo

caner1405

Aktif Üye
Tepki
208
İsim
caner
Bisiklet
Lapierre
biraz önce bir abimize Merida ride 100 aldık.Güle güle kullansın.
20150515_211239.jpg

• Beğen
Tepkiler: Ender şeker

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.276
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mustafa abi allak bullak etti piyasayı hayırlı olsun

Ender şeker

Forum Demirbaşı
Tepki
111
Bisiklet
Sedona
Mustafa abi f/p adamı olarak bisikletçilerin gönlünde taht kurdu

• Beğen
Tepkiler: khc

Zafer Y

Üye
Tepki
2
İsim
Zafer Yılmaz
Bisiklet
Sedona
@caner1405

Ne kadara aldınız bu bisikleti acaba?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@tege

Bu durum marka açısından hoş bir şey değil. Üreticinin böyle bir farka izin vermesi bayiileri birbirine kırdırması anlamına gelir. X bayii de 2000 liraya satılan ürün Y firmada 1600 liraya satılırsa, kullanıcıların diğer bayilere olan güveni kırılır.

Ayrıca Aslı Bisikletten bu firmanın bayiliğinin iptal edildiği bilgisini aldım.

gokean

Üye
Tepki
49
İsim
Gokhan Celik
Bisiklet
Specialized
Eğer %20 indirim yaptığı halde hala kazanıyorsa bir bayi o zaman fiyatlar şişirilmiş durumda demektir. Rekabet açısından (aslında son kullanıcı olarak bizim açımızdan) olumlu bir durum.

• Beğen
Tepkiler: Ender şeker

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
bayilik iptal edildiği için elindekileri çıkarmak istiyor olabilir mi

caner1405

Aktif Üye
Tepki
208
İsim
caner
Bisiklet
Lapierre
@Zafer Y
1880 / 4 taksit veya 1800 nakit belki nakitte biraz daha zorluya bilirdik fakat uygun geldi abiye aldı hemen.

@Çetin ŞAHİNÖZ
kesinlikle olay bu elindeki malları eritmek. ay sonuna kadarda uzatmış elindekiler bitene kadar devam aslında.

epopeus

Üye
Tepki
0
İsim
Cemil Emre Süel
Acaba ildışına gönderim yapıyormu kargoyla bir bilginiz varmı

bende bisiklet almayı düşünüyorum kızıma aldım kendimde bakınıyorum bulunduğum yerde fazla seçenek yok genelde salcano bayileri mevcut bende salcano city sport 100 hd düşünüyordum ama formu gezerken bu başlığı görünce eğer kargo yapabiliyorsa sedona 325 / 345 veya meridanın crossway serisinden almak isterim

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
276
1900 liraya satilan sedona 920 yi 1300 e satinca da kar ediyorsa, demekki bisikletciler baya para kazaniyor.

khc

Üye
Tepki
3
Bisiklet
b'Twin
evet baya iyi para kazanıyormuş bisiklet firması. gerçi yabancı muadillerine göre ucuza satsa o zamanda bisikletin kalitesiz olduğu algısına kapılır mıyız, kapılırız bence :)
mustafa beyi de bu cesur ve devrimci hareketinden ötürü kutluyorum ayrıca :) gözümdeki ülfet perdesini yırttı sankim

• Beğen
Tepkiler: caner1405

bubblinboy

Üye
Tepki
18
İsim
Ercan
Bisiklet
Cube
@epopeus

Ben Adana da oturuyorum ve Sedona 940 alacaktım ama elinde kalmamıştı bende Cube Analog 29 aldım başka bir yerden. Yani şehir dışına kargo yapıyor. :harika:

caner1405

Aktif Üye
Tepki
208
İsim
caner
Bisiklet
Lapierre
@epopeus elinde varsa kargo yapar sıkıntı olacağını sanmam.

Ender şeker

Forum Demirbaşı
Tepki
111
Bisiklet
Sedona
@mtb_rider
aslı bisiklet ile firmaların bayiliklerini sorgulamanızda hoş bir durum değil.aslı bisiket sattığı ürünün parasını eksiksiz aldıktan sonra bayiinin kaç paraya sattığı diğer bisiklet bayiilerinin fahiş fiyatlarının günyüzüne çıkmasından rahatsız oldukları için şikayet etmeleri ile alakalıdır diye düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: khc ve caner1405

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ender şeker

Ender ikimizde kullanıcıyız. Benim rahatsız olduğum konu firmanın diğer bayileri zor duruma düşürecek kadar indirim yapıyor olması. Şimdi konuya tamamen kullanıcı olarak bakarsak harika bir durum. Benimde alacağım sedona 2000 den 1500 e düşecek. Neden faydalan mıyım ki ?

Ancak Aslı bisikletin hedeflerinden biridir bayiiler arasındaki adalet. Senin yazdığın gibi paramı alırım keyfime bakarım gibi bir düşünceleri yok. Ülkemizde hizmet veren firmaların en büyük eksiğidir müşteri memnuniyeti. Bu konuda çok hassas bir firma olduğu ve isimlerine zarar gelmesini istemediğim için bu indirim konusunu paylaştım tanıdığım kişiler ile ve bu bilgiyi aldım.

Şu durumda firma bayiliği kaybetmiş ama elindeki ürünleri bu indirimle satıyorsa bu gerçekten güzel bir şey biz kullanıcılar olarak.

Sedona Salcano Kron gibi firmaların bisikletleri zaten üç aşağı beş yukarı aynı seviyede. Şu kabul edilir ki bunların arasın F/P olarak en iyi bisiklet Sedona'dır. Senin düşüncen ile bütün firmalarda fahiş fiyatlar söz konusu. Aynı parçalar ile bir sedona almak ile bir scott almak arasında çok ciddi fiyat farkı var. Fahişci scott mı diyelim o zaman ?

@ismail.yüksel

Birde şu durumdan bakmak gerek İsmail. Kış aylarında sence ne kadar bisiklet satılıyordur ? Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat ? ve ortalama bir bayi günde kaç tane bisiklet satabiliyordur ?

Ender şeker

Forum Demirbaşı
Tepki
111
Bisiklet
Sedona
@mtb_rider
dediklerine katılmak ile beraber bir soru sormak isterim.bayiler arasında fiyat farkı olması sence normalmi?

geloturikidakka

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Olgun Z.
Bisiklet
Diğer
Horoza sormuşlar tavuk mu yumurtadan çıkar yumurta mı tavuktan çıkar. Horoz cevaplamış:
-Ben polemiğe girmem koyar geçerim.

Her ne kadar seviyeyi düşürse de bu espri müşterilerin yüzde 99.99u bu mantıkta.cebime uygun olanı alırım rekabet ilgilendirmez beni :)